Vyšší tlak a možná preeklampsia v 33. týždni

polariso
8. nov 2014

Ahojte...chcem sa poradit. Som v 33 tyzdni a na poradni mi bol namerany tlak 140/110 a zisteba bielkovinav moci na jeden krizik. Ohladom bielkoviny mi lekar bral ster z posvy ze sa mu zda ze to nie je bielkovina z moca ale z flory. Tlak mavam u neho zvyseny bezne...doma mavam dobry...lenze si ho meriavam tlakomerom na zapasti a po vcerajsej poradni mi to nedalo a kupila som aj normalny a tamsom mala tlakvyssi. Lekar mi kazal z ak by sa par dni po sebe opakoval hlavne ten spodnybtlak nad hodnotu sto a viac mam ist rovno do nemocnice. Som z toho taka vystresovana ze tlak sa mi teraz pohybuje v rozmedzi 85-96/125-135....moze to byt aj tym vnutornym stresom..je mozne ze by pri preklampsii tlak stupal a klesal? Mamjist na tyzden k rodicom a mam strach ze co ak je to v neporiadku

luciagaldun
8. nov 2014

to isté bolo aj so mnou, len ja som musela ísť ležať do nemocky :( ale presne v tom istom týždni ako ty 🙂

sasa1983
8. nov 2014

Užívaj Mg v podobe Magne B6, tuším 250mg 1tbl, daj si ich denne aj 5...

elienka
8. nov 2014

@polariso aj mne tlak klesal a stúpal ako chcel, skončila som v nemocke v 35 tt. nakoniec bolo tehotenstvo ukončené akútnym cisarákom v 36+3. Lekári už nič nechceli riskovať

polariso
autor
8. nov 2014

@luciagaldun som vystresovanaaa....lebo neviem co robit....a ten stres mi brani asi v tom aby tlak klesol.

luciagaldun
8. nov 2014

čistá pravda, ja som takto pred vianocami chcela všetko postíhať, porobiť, a dopadla som takto :( ale pobyt v nemocke mi veľmi pomohol, doma by som si tak neoddýchla, tiež ma strašili všetkým možným, no nakoniec to všetko dobre dopadlo 🙂

polariso
autor
8. nov 2014

@elienka najhorsie je ze neviem ci je to preklampsia ....ci sa teda nevzrusivat a sledovat ho ci nestupne nad sto ako povedal lekar a az potom do nemocky..

bejuska4
9. nov 2014

Ten tlak ti teraz urcite dviha aj stres. Skus sa ukludnit, aj ked viem,ze to nie je jednoduche. Ja som mala preeklampsiu, nelezala som v nemocnici. Lekar mi dal lieky na tlak - dopegyt sa tusim volali, tie mi pomohli. Mala som aj dost velke opuchy. V takom stadiu uz nechcu povolit prirodzeny porod. Drzim palce,aby to vsetko dobre dopadlo!

zzuzulinka
9. nov 2014

@polariso Ahoj, ja som mala to iste, mne nepomohlo ani magnezium. zvysene bielkoviny a tlak katastrofalny..sice som porodila na termin ale akutnym cisarskym, po porode tlak 180/120 a hned som bola prevezena aj na interne.maleho som nevidela 4dni. musela som potom brat aj lieky na tlak z coho som mavala zase zle pecenove vysledky takze u mna skusenost hroznaaaaaaaaaaaaaaa...

polariso
autor
9. nov 2014

@bejuska4
@bejuska4 no dnes rano bpl ukazkovy 125/80...pri mensej namahe spidny stupol max do 97....ale skonahle som trisku porobila a udychala sa tak vyskocil na 101...po ukludneni opat pod 100. Mtslim ze na ten spodny mavplyv aj psychika....lebo neviem jeby dom maka preklampsiu by tlak takto lietal ...uzivam tri krat denne magbezkooo.

bejuska4
9. nov 2014

Je to zvlastne, mne pomahali prechadzky a nie klud na lozku. Ale teda to bol moj pripad nie ze by to malo platit vseobecne. Merala som si vtedy tlak 3 x denne zapisovala a predkladala to lekarovi. Ked ti pomaha pokoj tak co najviac lez a oddychuj. Magnezko som tiez brala, ale ku koncu tehu sa uz nema brat.

veronicka12
9. nov 2014

Ahoj ja by som urcite isla do nemocky ako pises stale mas okolo 100 a to nie je dobre radsej zbytocne ako neskoro aj pohyby sleduj . Ja som isla spodny 105a na druhy den som rodila. Veeela zdravicka

bambulka317
9. nov 2014

Ja som tiež mala problémy s tlakom.. max som mala tiež 140/110 .. nechali si ma v nemocke na pozorovaní a milion krát mi tam merali tlak a problém bol v tom že len čo som videla tlakomer tak som dostala strach.. čiže tlak sa mi zvýšil.. dávali mi dopegyt. aj potom doma som ho brala.. manžel mi musel 3x na den merať tlak a aj doma som z toho merania mala nervy.. pri pôrode mi taktiež merali tlak no to som ani nevedela pri tých bolestiach že mi ho merajú čiže bol v pohode hehe 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre