10 mesačná dcéra odmieta papať kašičky

bibap
30. dec 2011

Ahojte, viete mi poradit? som zufala z mojej malej, akukolvek kasicku odmieta, vypluva, sputi rev.. hoci je hladna. Ale akonahle pred nu dam kusy uvarenej mrkvy, brokolice, spargle tak srotuje a srotuje. Dochadza mi vsak fantazia... co jej mam davat na veceru? doteraz jedla krupicovu kasu..no par tyzdnov uz zje len par lyzic a tym to konci.. potom sa samozrejme v noci budi ze je hladna...
dakujem

bibap
autor
30. dec 2011

Podotykam, ze nechce byt krmena, chce jest iba sama. Je to normalne na 10mesiacov?

cicimon
30. dec 2011

tak jej nenut tie kase, ak nechce daj jej zeleninu alebo ovocnu vyzivu alebo rozok napr

bibap
autor
30. dec 2011

ked to je to.. ze aj ovocna vyzivka je kasickoidna.. ked je to kasicka, alebo kasa s kuskami ovocia, vypluva.. ona sa chce krmit sama a hryzkat si.. lenze chcem aby jedla zdravo, nie sa tlacila rozkami

egyptanka
30. dec 2011

@bibap taky celozrnny rozok a k tomu nakrajane kocky tvrdeho syra, alebo nejaka pomazanka a vedla kusky uhorky, papriky, paradajky je podla mna zdrava vecera. 🙂

cicimon
30. dec 2011

@bibap tak potom polievky, pecivo... vela moznosti este nie je

halienka
30. dec 2011

10-mesačnej by si mohla dávať už aj pečivo nakrájaný chlebík alebo rožok na malé kúsočky, potretý maslom alebo Lučinou, alebo urobiť nejakú domácu nátierku vajíčkovú, tvarohovú atď a dať je to a nech sa kŕmi tými kúsočkami sama, možno jej to zachutí 🙂 Ani my sme moc dlho na kašičke nefrčali a u nás sa dokonca krylo obdobie odmietania kaší a odmietania pečiva - no tiež som bola na nervy, že čo jej dať, moja malá by furt len mäso jedla 😀

bubinko83
30. dec 2011

no u nas je to naopak .Syn ma 3 roky a dal by si aj rezen s ryžou ako kašičku. Nechce sa mu žuvat 😀 😀 😀 Inak ani mne nechcel maly tie kaše ryžove a take,ani krupicovu .Skor jedol polievky všelijake zeleninove.

anjelicek26
30. dec 2011

@bibap - nas maly sa nenechal krmit nikdy. Mozno tak pre dva mesiace, potom mu zacali ist zuby, mozno raz - dva krat sme mu nasilu strcili lyzicku do pusy, dostal blok a odvtedy - je uplne sam. Inak proste len mlieko alebo ma na haku. Takze papa kusky.

Ak ti mozem poradit, tak zeleninovu polievku s kuskami moze jest sama, mozem ti povedat nas jedalnicek z tej doby - 3x denne strava 2x denne mlieko

rano mlieko
desiata - müsli - ovsene vlocky namocene v sojovom mlieko, cerstve kusky broskyni, hrozienka, obmienat s jogurtom a roznym ovocim, je to sice bordel, ale hlavne, ze sa naje.

obed - ryza, zemiaciky, cestovina, vsetko papal od zaciatku sam, po case akceptoval krmenie lyzickou - ryzou - lebo mu to samemu dobre neslo, omacky neprichadzaju do uvahy, takze sa im vyhybam, mäsko miluje lososa, to si uz v tom veku ladoval sam do ust, uvarene kusky hovädzieho, kuracieho, to zvladal ukazkovo, rovnako kusky vvarenej zeleniny.

Vecera - pokrajany chlebik, kusky sunky, syra, hrozno, jablcko, akurat take kusky do rucky, nech si moze odhryzat.

Vseobecne nema rad miesanie chuti a ma rad na vyber. Napriek tomu, ze sa krmi sam, tak sa naje - co sa vtedy nenajedol, kym to nevedel - doplnil mliekom. Ale ruku na srdce - slo mu to uz velmi skoro velmi dobre, tu jedno video na zasmiatie, takto sme vtedy papali 😅 prezil to a pri 83cm je jeho takmer 11kg fakt v pohode 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=PXgaaA4x7eE


https://www.youtube.com/watch?v=jxL2CseWPjo
bibap
autor
30. dec 2011

dakujem maminky, zabudla som povedat, ze krpec ma alergiu na kravske mlieko... takze 10 mesacnej co mozem davat na veceru? celozrnny chlebik, spravit nejaku natierku?

takyna
30. dec 2011

@bibap bud rada 🙂 , o chvilu budete respektive uz mozete vecerat aj tuhu stravu, my sme tiez max.do 10 mesiaca kašičkovali, potom chlebik s niecim, alebo polievocku....

bellugia
31. dec 2011

Baby, ako niektoré píšete, 10mesačné dieťa nemôže ani paradajky, papriky, maslá, tvarohy... Ja nechápem, čo to sú za rady 😀 Takisto nemôže šunku... solený syr,.........Tak ja už fakt neviem, čo je toto za neporiadok... Dokonca dnes vidím, ako sa jedna pýta, odkedy môže dieťa kapustnicu. A odpoveď: od 8 mes. Robí si tu asi niekto srandu. Už len rezne naklepať 😀

adka7755
31. dec 2011

náš drobček tiež odmietal kašičky a do dnešného dňa ich ani nechce..nepozná krupicu, či kupované kaše..jediné čo mu chutilo ako tak boli ovsené vločky prepasírované cez sitko.. ale inak to nejako neriešim,..veď kašičky netvoria základ stravy ale doplnok..nechce-nenútim..dám mu chlebík s pomazánkou alebo šunkou,..a je spokojný aj malý aj ja 😉 😉

@bellugia nedá sa povedať na 10% čo dieťa môže a kedy.. každá mama si to svoje dieťa pozná najlepšie a sama zistí, čo jej dieťatku prospieva a čo naopak škodí 😉 Niektoré mamy sa striktne držia kníh a rád lekárov, iné dajú na svoju intuíciu..aj názory lekárov sa rozchádzajú..ak keď zase...s tou kapustnicou....tak to už je sila 😀 😀

svetielkoand
31. dec 2011

@bibap ani to, ze ti vecer zje kasu neznamena ze prespi celu noc 😉 takze netrap sa ze neje kase, vacsi problem by bol, keby odmietala zeleninu. Naopak, mozes jej pred vecerom dat zeleninu a pred spanim este mliecko

svetielkoand
31. dec 2011

@bellugia pokial ta kapustnica bude domaca, nepresolena, pripadne este premyta vodou, mama tam prida len rascu, zemiak, pripadne kusok kuracieho maska a zahusti bielym jogurtom (ziadna muka, ziadne koreniny ani sol) tak pokojne moze aj dieta pred prvym rokom

lucikan
31. dec 2011

@bibap hm, ale preco si zufala? ved to je uplne ok, deti su rozne. Moj je taky isty, cez kopirak, nidky (teda asi 2x) v zivote zjedol z nejakeho pyre, okolo 10 mesiaca zacal jest vecernu kasu. Ale ta kasa sa u nas je vo vani, inak za stolom by na nu ani len nepozrel. Tak sme z toho spravili taky ritual, ze kasa vo vani, hra sa a popri tom volaco zje. Niekedy aj celu misku, haha. Tym ze to je vo vani, nevadi, ked lieta okolo.
U mna to ale bolo aj cielene, chcela som maleho prikrmovat metodou BLW (je tu o tom aj tema na konikovi), v tej metode sa ide hlavne kuskami, nemixuje sa.
Lahsie to bude, ked prejde mala na vase jedlo. Bude zobat vase kusky, tak je to teraz u nas. A s fantaziou v jedle si teraz fakt nerob starosti, ide hlavne o ziviny 🙂 Toc stale tu zeleninu, co jej chuti. My napr veceriame to co bolo na obed. Druha vecera je potom ta kasa. Ma dve vecere, lebo papa velmi male porcie.

shira_
31. dec 2011

jejda ved to je perfektne, že ti sama papá kúsočky.. ona nie je gurmán, nepotrebuje tvoju extra fantáziu, može točiť stále dookola, zelenina a ovocie sú zdravé, ak chceš dostať do nej obilniny tak tiež v podobe pečiva - celozrnné, kukuričné, aj nekysnuté "polystyrénové" chleby.. prípadne možeš aj sama upiecť nejaké pečivo a dať tam zrno, aké chceš. nemusí byť vždy kašovitá forma. kukni tému "baby led weaning"

ajca123
31. dec 2011

@bibap to je bežne že odmietajú tie blivajzny aj môj 🙂 tak som mu dávala na dobrú noc Sunar 🙂
A že ti dochádza inšpirácia čo jej dat na obed??? Uz môžeš mäso a mrkvu a aj spraviť vyvar s domácimi nudlickama 🙂 uz má 10mesiacov
Aj chlebik z maslom a atd...

bellugia
31. dec 2011

@svetielkoand jj tak to áno, ale to už nebude kapustnica.... 😀 len taká akože...

svetielkoand
31. dec 2011

@bellugia to nie je akoze, to je baby 😀