14 mesačný syn chodí popri nábytku. Kedy sa pustí chodiť?

lennkka17
28. jan 2015

Ahojte. ako dlho trvalo vašim ratolestiam od vtedy ako zacali chodit popri nabytku ze sa pustili samé chodiť? Moj ma uz 14 mesiacov a iba teraz sa pustil chodit popri nabytku. 11 mesačný začal štvornožkovať, 13 mesačný sa sám postavil. všetko oneskorene. Uz sa neviem dockat zato sa pytam 🙂

girlie_konik
28. jan 2015

U nas to trvalo dost dlho,urcite okolo 2 mesiacov. Drzim palce,nech za ni
behas co najskor 🙂

marcelatje
29. jan 2015

@lennkka17 z coho usudzujes ze vsetko robi oneskorene? Neporovnavaj s inymi detmi, ocividne napreduje, ma svoje tempo tak mu dopraj cas. Zacne chodit ked bude pripraveny 😉

leteku
29. jan 2015

Aj nám trvalo dlho kým sa pustil sám, on priam behal popri stene, nábytku ale nacvičoval to dlho. Potom zo dňa na deň začal chodiť úplne stabilne, bez padania. Daj mu čas.

evka_evka
29. jan 2015

@lennkka17 kam sa ponahlat?kazde dieta je ine a nema sa porovnavat..je sikovny..moja dcerka ma 16 mesiacov a sama zacala chodit az teraz.doteraz chodila za ruku alebo som ju pridrzala lebo utekala..a popri nabytku nechodila nikdy a tiez som si nemyslela ze je pozadu 🙂

dollynkaa
29. jan 2015

@lennkka17 moja mala zacala v 8mesiacoch popri nabytku a beha tak uz vyse 2mesiacov a este sa nepustila.ale ja som taka ista uz sa tesim ked bude cupitat sama ;)

oladuna
29. jan 2015

@lennkka17 vobec nie je oneskoreny v stvornozkovani a ani v chodeni popri nabytku.kazde dieta ma svoje vlastne tempo.ja mam dvojicky a jedna stvornozkovala od 8 mesiaca a ta druha az ked mala 9 mes a jeden tyzden.a to su dvojicky. No a teraz ta co bola "oneskorena" chodi uz sama s istotou a ta skorsia urobi 4-5 krokov a bac na zadok. Kazde babo ma svoje tempo.hlavne ze sa spravne vyvija, dobre papa, kaka a spinka 😀
Po stvrnozkovani to trva adi tak 2-4 mesiace kym bude chodit.ale mozno to bude trvat aj dlhsie.do 18 mesiacov urcite bude chodit ak uz chodi okolo nabytku.neboj

jana_eyre
29. jan 2015

moj starsi zacal stvornozkovat ako 12mesacny /dovtedy sa posuval len po zadku/, ako 13m. sa sam postavil a ako 16m. zacal chodit.. dcera ma teraz 15mesiacov, chodi uz dva mesiace okolo nabytku, a pred par dnami sa sama postavila.. chodit zacne asi podobne ako syn, alebo aj neskor..

sonka_d
29. jan 2015

Nam trvalo 2-3 tyzdne, kym sa pustila od nabytku k metrovym draham mamine do narucia .. a mesiac potom este kym zacala sama bezkat po byte.. tak este tych 6 - 8 tyzdnov musis pockat... a potom bude najvacsia zabava nosit veci na prechadzku - trosku plasteliny do kupelne, ovladac do skrine, auticko tatimu do tasky ☺

briketa
29. jan 2015

@lennkka17 priemerny vek ked deti zacnu chodit je 15. mesiacov 😉

piacere
29. jan 2015

starší začal chodiť okolo nábytku, keď mal 8-9 mesiacov a v 12-tich sa pustil sám. Mladší má momentálne 17 mesiacov a ešte stále chodí LEN okolo nábytku, sem-tam sa pustí a aj pekne prejde, ale musí mať v ruke aspoň varechu a keď si uvedomí, že sa drží len tej, tak vypleští oči a rýchlo hľadá niečo, čoho by sa chytil 😀 Dnes sme boli na neuro na kontrole a lekárka ho chválila, že je v norme 🙂 (ale je narodený v 37tt) a všetko robil neskôr... do 10-tich mesiacov len ležal až potom začal štvornožkovať, sedieť, plaziť sa neplazil vôbec.... ale už nejaké 3 mesiace isto chodí okolo nábytku.

mon84
29. jan 2015

moja chodi popri nabytku od 9-10m a teraz ma cez 15m a stale sama nechodi. Ani za ruky nechce chodit, hned ako jej podam ruku, ide na zem. Ma este cas, ale tiez uz by som bola rada, aby chodila sama

katarinamarkova
29. jan 2015

@lennkka17 vtedy ked sa mu bude chciet 🙂 mozno dnes mozno o tyzden mozno o mesiac.....jednoduch vtedy ked sa sam rozhodne....alebo pozabudne, ze sa nicoho nedrzi 🙂

karotka83
29. jan 2015

nasa ma 14m a tiez chodi len porpi nabytku alebo za rucicky. este sa nechce pustit sama ani len za jednu rucku , mam slabie brusko tak je taka traslavejsia 🙂 ale trenuje kazdy den, az sa sama cudujem ze sa jej chce tolko vstavat a padat a posuvat :D

moni244
29. jan 2015

moja sa postavila pri nábytku v 7 mesiaci, v ôsmom začala chodiť okolo a pustila sa v 11 mesiacoch

mima2778
29. jan 2015

Nas sa prvy krat postavil v postielke ako 7 mes. Od 8 meho mes.chodil len popri nabytku,necele 4 mes.mu trvalokym sa pustil,ale potom uz mal chodzu pevnu a istu,padol tusim zo 2 - krat,takze podla mna ma este cas,este si pockas mesiac aj viac 🙂

gabikula
29. jan 2015

@lennkka17 keď čítam tú vašu postupnosť, tak u nás to bolo u mladšieho synčeka asi presne tak isto. A potom, keď mal 15 mes a možno pár dní, tak začal celkom sám chodiť. Zato začal skôr rozprávať než starší, hoci ani tam nie sme nejakí prieborníci 😉 . Daj mu čas, ešte sa nabehá 😉

veriiii
29. jan 2015

@lennkka17 je to individualne,moja stvornozkovala ako 7 mesacna,popri nabytku kracala ako 9 mesacna..sama zacala chodit ako 12 mesacna s tym,ze bez padu urobila par krokov a klakla si a pokracovala v stvornozkovani-kombinovala to.., potom o 2 mesiace -ako 14 mesacna uz prestala preferovar kolienka..potom uz nepadala skoro vobec,len ked sa podtkla na nerovnom, alebo obrubniku..musi si byt isty,ze vie co robi, vie ako na rovnovahu..

desiname
29. jan 2015

Napreduje svoim tempom. Presne ako moja babuľka. Začala chodiť v 16mesiacoch a tiež som sa už nevedela dočkať kedy to príde 😊V 14mesiacoch tiež chodila len popri nabytku. Neboj naberie to spád zo dňa na deň.

loknicka
29. jan 2015

@lennkka17 ahoj kazde dieta je individualne. moja mala 18 mesiacov a zacala chodit. asi necele dva mesiace predtym zacala chodit popri nabytku. od narodenia bola pomalsia chodili a chodime aj na neurologiu ale vsetko chce svoj cas...