17-mesačné dieťa ešte nechodí

misiatkooo
1. mar 2019

Ahojte dievcata. Moj syncek bude mat o 2 tyzdne 17 mesiacov a stale nechodi. V 1 roku mu zistili lahku hypotoniu takze sme chodili cvicit. Az ako 1cny si sam sadol...potom hned zacal stvornozkovat a staviat sa zacal az ako 14 mesacny a od vtedy aj cupka okolo nabytku len nie a nie sa sam pustit. Ani stat v priestore nechce sam len ked sa pridrziava.Mate podobnu skusenost?

3009
1. mar 2019

@misiatkooo treba mu dať čas. Nestresuj seba ani dieťa. Keď príde jeho čas, rozbehne sa jedna radosť.

gasinka1983
1. mar 2019

@misiatkooo neboj on sa musí osmeliť a, pojde to.....este budes spomínať na časy ked nechodil sam......😂

pribinak
1. mar 2019

Super, ze cvičíte. Nechaj ho, on potrebuje cas, hypotonicke deti to potom vsetko dobehnú
Hlavne ho nevie za ručičky a nedávaj do pavúka.

hettinka
1. mar 2019

@misiatkooo ak mal zdravotný problém, že neskôr začal aj sedieť, asi je to v norme. Dôležité je, že sa stavia prejde popri nábytku, do priestoru sa pustí, ked naberie istotu. Náš v 16 mes. zo dňa na deň behal ako šarkan.

misiatkooo
autor
1. mar 2019

@3009 len tie okolite poznamky mi idu na nervy.....taky veliky a este nechodi? Co je chory? A bla bla 🙄 ja vidim na nom ze este nema tu istotu sama som zvedava kedy to pride

misiatkooo
autor
1. mar 2019

@gasinka1983 akoze on je vymyselnik uz teraz a ked zacne chodit asi sa budem za hlavu chytat 😁

misiatkooo
autor
1. mar 2019

@hettinka hej on to bude mat asi vsetko posunute...teraz zacal chodit po kolenach. Popori nabytku ide krasne aj ked sme mu raz podali ruku tak za ruku kracal pekne. Ale do priestoru to vobec ale skusa to len vzdy capne na zadok. Zrejme nema este taku stabilitu.

zuzka38
1. mar 2019

@misiatkooo je ťažké nevnimat premúdrených ludu 😉 moja dcéra ako tretie diéta tiež začala "neskôr" chodiť (16m), mne to nevadilo ale vždy sa našla nejaká dobrs dusa, cudzí ľudia, ktorí nas k leksrovi posielali 😁 našťastie ja som sa vždy len zasmiala..podla mňa mas zdrsve dirta, cvičíte, xce to cas a obrnit sa proti hlúpym rečiam..drzte sa

misiatkooo
autor
1. mar 2019

@zuzka38 uz som mala take obdobie ze mi to bolo jedno ale teraz to na mna prislo ked sa vypytuju hluposti a porovnavaju 🙄 maly je hrozne opatrny on si dava obrovsky pozor len aby sa nahodou neudrel takze si myslim ze to je vsetko tym. Inak je sikovny a vela toho dokaze len v tom chodeni zaostava. Velmi pekne dakujem za podporu

lulu369
1. mar 2019

@misiatkooo presne ako píšu baby predo mnou, nevšímaj si "múdre reči premudrelych ľudí"... Deti sa porovnávať nemajú, pretože každé je iné, výnimočne😉 aj moje krsniatko začalo chodiť dosť neskoro, tiež si kmotra toho veľa vypočula... Dnes je to krásny, zdravý a šikovný chlapček, z ktorého bude od septembra prváčik

mogaa
1. mar 2019

Naša malinká má 14 mesiacov a okolo nábytku chodí tiež cez 3mesiace, ale sama sa spustiť nechce....Až teraz urobila prvé krôčiky ale skôr nevedome ako vedome.....za rúčku ani chodiť nechce....to sa dá račej na štyri🙂 ak štvornoškuje a chodí okolo nábytku tak je to len otázka času, nedá sa to urýchliť, musí sama na to prísť že po 2 sa dá chodiť rovnako ako po štyroch.....to sú tie opatrnejšie deti - vždy je to lepšie ako detičky čo sa púšťajú sami chodiť v 9 mesiacoch a stále padajú na znak a len čakáš kedy si rozbijú hlavičku🙂

marya2
1. mar 2019

Ahoj, aj moj najmladsi sa narodil s lahkou hypotoniou. Chodili sme cvicit od 6 tyzdnov a koncili sme, ked mal 15 mesiacov. Tiez mal vsetko posunute - presne ako pises, v roku zacal sediet (skor nam ho ani neodporucali davat, lebo mal stale gulaty chrbatik) a v 17tich zacal chodit. Nikdy sa nenaucil vyliezt z postielky, velmi dlho sam nejedol, doteraz sa boji sam posadit na nocnik (ma 3,5 roka), skratka, ta stabilita tam nie je stopercentna, to vidim stale. Ale vraj hypotonicke deti maju taku phodlnu povahu - aj to na nom vidim. Samozrejme, nemusi to byt pripad Tvojho maleho, ak je vela v pohybe - ako pises - tak on sa vasom zrovna. V kazdom pripade sa neboj a na okolie kasli. Ja som bez problemov povedala, ze je hypotonik a bolo. Dolezite je to cvicenie. My teraz chodime plavat, to nam bolo odporucane, ked sme koncili s vojtovou metodou. A este nam odporucali cvicenie na fitloptach, ale malo by byt zamerane na posilnovanie chrbtovych svalov. Urcite by som Ti odporucala nejake pravidelne cvicenie. Ani nie tak kvoli tomu chodeniu - toho sa naozaj nemusis bat - ale kvoli tomu, ze tie svaliky to potrebuju. Drzim palce.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
banbys18
1. mar 2019

Pokojne každému povedz, že máš zdravé a milované dieťa, ktoré, keď samo na to dozreje a bude pripravene, začne chodiť aj v priestor. A ak by ešte niekto vrtal, tak do 18 mesiacov je fyziologické nechodít, pokiaľ sa v ostatnom dieťa vyvíja v norme, samo si sadne, plazilo sa, stvornozkovalo, stalo pri nábytku a chodilo okolo neho. Mate ešte mesiac a 2 týž. úplnú pohodlnú rezervu. A potom je to na poradu s lekárom, ale to už riešiť nebudeš, lebo ak chodí okolo nábytku, je to len o jeho odvahe. My sme to robili tak, že muž sa postavil na jednu stranu gauča, ja na druhú a dieťa to vnímalo ako oporu a tie prve 2-3 kroky urobili. Prvá dcéra začala chodiť 17-mesačná a týždeň, druhá čuduj sa svete 17-mesacna a týždeň. Na deň presne.

alenkay7
1. mar 2019

@misiatkooo moja sa postavila keď mala rok a začala chodiť sama presne keď mala 18mes.chodili sme cvičiť keď nemala ani rok a rehabilitačna povedala ze podla tabuliek chodiť ma čas do 2 rokov, že potom saozem stresovať. Ale tiež som stresovala všetci naokolo skorej chodili, ako my.

misiatkooo
autor
1. mar 2019

@marya2 Ja sa tiez snazim vysvetlovat ze proste zato nemoze ale niektory su fakt idioti!nas mal tiez slabsi chrbatik presne ako tvoj syncek.On papa krasne sam a dokonca aj kaka pekne do nocnika. S postielky teda tiez nevylezie ale podarilo sa mu uz vyliezt na prve dva schody co mame doma 😁a okolo nabytku kedy zacal chodit? Dlho trvalo kym sa sam odvazil? u neho to bude asi naozaj len o odvahe. Ale dakujem pekne za podporu

misiatkooo
autor
1. mar 2019

@ptmt1011 ja viem chce to len cas len niekedy je to fakt na nervy koli okoliu 🙄 manzel mi stale hovori ze este budem rada ze stvornozkoval lebo on je ako z divych vajec 😁

misiatkooo
autor
1. mar 2019

@banbys18 tak tiez ti obe dcerky zacali chodit neskor. Ano ono sa hovori ze do 18 mesiacov ma cas tak uvidime. My sme uz boli u detskej,neurologa a u dvoch fyzioter. a kazdy mali nato iny pohlad

misiatkooo
autor
1. mar 2019

@alenkay7 som aspon rada ze som neni jedina. U nas tiez vsetky deticky co sa narodili v tom istom termine uz behaju a nas pohodlny pan sa vozi v kociku

misiatkooo
autor
1. mar 2019

@mogaa tak u vas to uz za chvilku pride ked uz sama spravila par krockou 😊 a je pravda ze to telicko je potom viac pripravene a deticky tolko nepadaju

jeennyv
1. mar 2019

@misiatkooo ja som chodila “””az””” od 16 mes., teraz chodim vsade bezne peso, ani vytahom, vsade chodim a chodim, ked sa da cize nestresuj..niekto je rychlejsi v tom, iny v inom, ale to zivot neurcuje..

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
banbys18
2. mar 2019

@misiatkooo nie, nezačali chodiť neskôr. Začali chodiť, keď prišiel ich čas a aj z, tabuľkové ho, hľadiska to bolo včas. A tak je to aj s tvojim malym. Ešte nemusí chodiť sám.

misiatkooo
autor
2. mar 2019

Dievcata moc vam dakujem 😊 dnes asi minutku sam stal v priestore bez toho aby sa pridrziaval takze sa velmi tesim 😉

marya2
2. mar 2019

Okolo nabytku si veru nespominam. Viem len, ze stvornozkovat zacal az po roku, myslim, ze okolo 15tich mesiacov. (A vcera sa naucil posadit na nocnik🙂 inak ja som sa stresovala hlavne zo zaciatku, ked som este nevedela poriadne, ako sa bude vyvijat, kedze nasi cvicli so sestrou Vojtovku cele roky, ale kvoli ovela tazsej diagnoze - takze som tym bola ovplyvnena. Tato lahka hypotonia je naozaj "nic", neboj. A mam kamaratku, ktorej syn sa sam pustil chodit tiez tusim az okolo 17 - 18teho mesiaca a bol zdravy, len jednoducho nemal odvahu. Naozaj, kazde dieta je ine a ak nema skutocne nejaky defekt (co Tvoj maly nema), tak vsetko pride vtedy, kedy ma.

marya2
2. mar 2019

A gratulujem malickemu k dnesnemu pokroku🙂

mamula2
2. mar 2019

@misiatkooo moja mala 2 roky aj pár týždnov ked začala chodiť-deti nemusia rásť podľa tabuliek

misiatkooo
autor
2. mar 2019

@marya2ano viem ze je to ovela horsie ak je nejaka tazka diagnoza.Toto mi povedala aj nasa fyzio. Ona robi z detickami ktore maju tazku mozgovu obrnu. A dakujeme 😊 velmi sa s toho tesim aj stal pekne ziadne ze by ho hadzalo....je to len o tom ze si sam sebou neni isty ale verim ze to pride a na velku noc pojde uz sibat po svojich 😁

misiatkooo
autor
3. mar 2019

Dievcata dnes spravil prve samostatne kroky 😍

katerink
3. mar 2019

Ahoooojte je tu nejaka maminka ktora ma alebo mala hypotonika ktory nechcel papat ? mooooooc by mi to pomohlo. Ja mam syna ktory bude mat za 2 dni 9 mesiacov a nechceme papat, kazde jedenie je plac a vzpiernie sa ..... musim ho zabavat aby som do neho nieco dostala a to musi mat uplne rozmixovane akonahme je tam nejaky kusok tak ho napina.