19 mesačné dieťa sa v noci budí a nechce spať

danula456
10. sep 2016

Ahojte mamicky. Chcela by som Vas poprosit o rady co robit v tejto situacii. Moj syn ma 19 mesiacov, je na UM. V noci sa budi vzdy okolo druhej, tretej a posledne noci bol hore dve hodiny, nedari sa mu zaspat. Zobudi sa a zacne kricat "mam", dam mu mliecko ulozim ho do postielky, no za desat minut zase krici "mam". Pripravim mu vodicku, no nechce nie je smadny. Opat ho dam do postielky, snazi sa zaspat, no opat zacne kricat. Ked si ho dam k sebe do manzelskej postele, tak tam nevydrzi hned chce z nej zliezt a chce sa hrat, behat po celom byte. Skusala som ho dat na chvilku do obyvacky do ohradky, no tam zacne kricat a nie a nie zaspat. Po hodine som zufala opat mu dam trochu mliecka dam ho do postielky, no opat zacne "mam", skusim si to nevsimat ze prestane, no nedari sa mu zaspat. Toto trva taku pol hodinu az to napokon vzda a zaspi. Nie som rada ked v postielke zacne na mna kricat, pretoze mame vedlajsiu stenu so susedmi kde spia a cez tu stenu je vsetko pocut. Minulu noc bol takto hore 3,5 hod. Rozmyslala som ze mu dam na vecer nejake homeopatika, nech sa mu lepsie spi,...no neviem. Spinkat chodi okolo 20 hod. na vecer ma kasu. Dakujem za Vase rady, co mam robit, aby mi krpec po zobudeni opat zaspal bez problemov.

cervikpepik
10. sep 2016

@danula456 ahoj,mne syn zacal toto robit od roka,ma tiez 19mesiacov a su dni,ked tiez aj 3hod.nespi.....zda sa mi uplne prebraty a kludne by sa hral
No a co robim?co najviac sa snazim nechat ho v postielke,svetlo nezapinam vobec,sme v tme....lahnem si ku nemu do izby a dookola opakujem ..lazkaj si,mama spinka,popripade dostane caj
Som si takmer ista,ze to suvisi s prerezavanim zubov
Ked Ti takto spava v noci zle,rano to dospi,ci vstava rovnako?

adalea
10. sep 2016

Moja bola v tom veku veselo hore od 1 do 5-tej. Nič som s tým nevedela urobiť, proste sa budila. A to niekoľkokrát do týždňa. Niekedy na hodinu, niekedy na 4. Ona je veľmi vnímavé dieťa, všetky zážitky sa jej v hlavičke znova premietali, nebodaj sme niekde boli, narodky, Vianode alebo hocičo iné ako bežný deň, noc bola katastrofa. Keď sme zrušili mlieko v noci, bolo to trochu lepšie, ale nie dokonalé. Ona ani teraz neprespí celú noc. Ideme cikať a niekedy ju to tak preberie, že nevie aj hodinu zaspat. Nezasvecuj svetlo, keď sa zobudí, nerozprávaj na neho, všetko rob veľmi potichu, aby sa ešte viac neprebral. Skús zrušiť mlieko, možno je to len o zvyku, že v noci má mliečko, tak sa automaticky budí. Držím palce

danula456
autor
10. sep 2016

tiez si myslim ze sa mu prerezavaju zubky. Rano sa mi vzdy budi o pol 7 a potom okolo pol 12 ide spinkat, niekedy spi hodku a pol, niekedy dve hodiny, niekedy potiahne aj dve a pol hod. Asi dospava tu noc ☹

cervikpepik
10. sep 2016

@danula456 nespi Ti vela,tymto nebude...a ked sa zobudi v noci,neplace,len vykrikuje?

kaja73
10. sep 2016

mne toto robil maly do 2,5 roka..od cca 15m---prestal az ked prestal spat cez den...absolutne nic nefungovalo na to.
Ale aj terza, ked uz bude mat uz 7 rokov sa v noci obcas zobudi a je hore aj hodinu..ale apson ma uz nepotrebuje.no vnimam ze je hore..mrmle si..

hettinka
10. sep 2016

aj mne to robila dcéra od roka do cca. 2 rokov, zlepšilo sa to, ked sme úplne zrušili mlieko v noci a flašu

danula456
autor
11. sep 2016

v ked sa zobudi neplace len vykrikuje z postielky "mam" a minule ked som si to nevsimala tak zacal aj plakat. Samozrejme hned som bola na nohach a pri nom 🙂