2,5 ročný syn sa pokakáva

Zodpovedané
10. dec 2018

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom môjho problému. Keď som konečne odplienkovala môjho 2,5 ročného syna, tak kakal do šerbla necelý mesiac. Potom zrazu prestal a kaká do slipov. Nie vždy sa dá byť nonstop pri ňom a zrovna vtedy to využije a pokaká sa. Už neviem čo s ním.

Skúšala som neriešiť, vyhrešiť, dať odmenu. Aj tak sa pokaká. Krásne rozpráva a všetko rozumie. Ako na neho?

Ďakujem

Dobrý deň,

učenie sa hygienickým návykom je veľmi individuálne.
Situácia, ktorú popisujete je úplne bežná. Je častým javom, že dieťa je odplienkované a zrazu spraví krok späť. Aj keď je to asi frustrujúce, skúste sa nenechať odradiť a vytrvať.

Nepíšete, či nočník odmieta, nechce na ňom sedieť, alebo či len nedobehne a je to nehoda, popr. či sa pokaká, keď je veľmi do niečoho pohrúžený.

Dôležité je pochváliť aj za malý úspech, nekárať ani nedovoliť, aby sa to v rodine stálo témou číslo jeden. Vek, v ktorom sa nachádza je na nácvik vhodný. Každopádne, ak hygienu ešte úplne nezvláda, nie je to nejaké alarmujúce. Skúste ho sledovať.
Možno sa ho skúste spýtať čo by mu pomohlo vykakať sa do záchoda, popr. nočníka.

Prajem veľa trpezlivosti.


Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com