2 ročná dcérka nechce cikať do nočníka. Čo poradíte?

elaja
3. jan 2011

ahojte, chcela by som vas poprosit o radu...dcerka ma o par dni dva rocky. uz parkrat som ju skusala ucit na nocnik, no vzdy sa mi zdalo, ze jej to nic nehovori, tak sme to nechali tak. teraz som si ale vsimla, ze zadrziavat uz asi vie, len sa nechce vycikat do nocnika...sice si tam uz posedi (predtym ani to nechcela), ale myslim, ze ked sa jej naozaj chce, zacne mrncat a zufalo pytat plienku. nemate ,prosim, nahodou podobne skusenosti alebo dobru radu? dik

briketa
4. jan 2011

Vykaslat sa na serblik 😉 Mnoho deti ho odmieta.
Skus velky zachod s redukcnou doskou. U nas zabralo. A hlavne to nesilit. Vykasli sa na to co kto hovori, Tvoje dieta je Tvoje dieta. Je uplneno normalne, ked dieta nie je pripravene az kdesi do tretieho roka. To nie su ziadne preteky.
Daj jej knizku, ukaz ako sa splachuje, odkruca toaletak. To co deti maju radi.
Jeden sa nauci skor, iny neskor.

elaja
autor
5. jan 2011

dakujem, redukciu sme skusali, tam si nechce ani sadnut, place jak o dusu...ja neviem...ze by sme serblik zas nachvilu odlozili?

elaja
autor
5. jan 2011

chcela som povedat: dakujem za odpoved 🙂

andrea999
5. jan 2011

@elaja presne tak,kašli na šerblik a záchod,keď plače..moj má 2 roky a cikať sa pýta,ale keď
sa mu chce kakať,tak pýta plienku ..to príde samé,neboj..

zuzanasimoncicova
12. okt 2012

@elaja aj mi sme mali pavzu tiez strasne odmietal a teraz ma 21 mesiacov a uz ukaze ciiiii alebo bleee a chyti si zadok a pomohlo ze chodil rano somnou do kupelne nic nerobil len som mu povedala ze robim ciiii a zacal chapat kam sa robi ciiii pre istotu nosime plienku ale pita sa z obcasnymi nehodami ale to si vravim ze je este maly