3,5 ročný syn ma nepočúva

roberta20
29. jún 2014

ahojte mamicky mam taky problem moj syn ma 3 a pol a hoci co mu poviem vobec ma nepocuva,vobec nama kumne respekt uz som skusala hoci co ale nic.asi 5 krat mu musim nieco povedata az ked mu dam na zadok tak na minutu prestane ale ako sa otocim tak uz to roby zas .uz nie raz sa mu stalo ze mal kvoli tomu uraz.a mimochodom uz v septembri ide do skolky ci ze sa bojim ze to nezvladneme kvoli hiperaktivite a neposlusnosti.

silsil
29. jún 2014

pozri si novy projekt o nevychove, su tam zadarmo videa, a rady nevychova.cz

mamkabeika
29. jún 2014

Daj email, pošlem ti 2 super knihy 🙂 Neviem, čo by som bez nich robila 🙂
@roberta20

siska53
29. jún 2014

@roberta20 jedna mamina v inej teme poskytla zaujimave video zo supeenanny-stoji za pozretie:

https://www.youtube.com/watch?v=cTI3BCmZjMg

ja mam inak vypisane zasady z Pestunky v akcii(nasa podoba Supernanny) a z viacerych knih,asi najviac,mi pomaha Ako hovorit,aby nas pocuvali.

hradnapani
29. jún 2014

@mamkabeika ktore su to?

lili91
29. jún 2014

@mamkabeika ake su to knihy, prosim ta?

25daniela
29. jún 2014

@mamkabeika mohla by si aj mne poslat tie knizocky? Zhanam vsetko co by som vedela zapojit aj do mojho spravania sa k detom, lebo musim pouzivat natlak, aby som sa s nimi niekde pohla 🙂

mamavera
29. jún 2014

@roberta20 škôlky sa neobávaj, tam to zvládnu a ty neopakuj päť krát a nebi ho, nemá to aj tak žiadny efekt. Povedz mu, že sa ti nepáči jeho správanie. Ak bude pokračovať, zopakuj mu to s tým, aký trest bude nasledovať, ak neprestane. Potom už nehovor nič, len splň to, čo si sľúbila - čiže nasleduje trest. Žiadne opakovanie desať krát, lebo tvoje dieťa tvoje príkazy ignoruje. Snaž sa, aby malo celý deň dostatok činností, dostatok pohybu vonku. Držím palce.

kotakuuuuu
29. jún 2014

@silsil Nevýchova je novodobá pitomina moderních matek 😎 Vím o co jde 😀 Jedna vzdálená známá se tim řídí 😀 😀

kotakuuuuu
29. jún 2014

@mamkabeika Vychovávat dítě podle knížky je stejná pitomina jako Nevýchova 😀 😀

silsil
29. jún 2014

@kotakuuuuu tebe pride pitome sa s dietatom dohodnut? lepsie sa ti vychovava ked mu prikazes? :P

kotakuuuuu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kotakuuuuu
29. jún 2014

Respektuji víru ostatních lidí i věřící 😎 ale nesnáším když někdo tvrdí že ''To Bůh'' 😀

kajka18
29. jún 2014

@mamkabeika mozem poprosit aj ja tie knihy? Urcite sa hodia... dakujem... karin.janekova@gmail.com

silsil
29. jún 2014

@kotakuuuuu tak ale pre silno veriacich ludi boh nedovoluje potraty, atd. a ozaj veria ze otehotnenie nastane vtedy ked boh chce..

kotakuuuuu
29. jún 2014

@silsil No právě to mysllím ale co když na to ta dotyčná nemá,být znovu maminkou 😎 Je to nefér,i když se mně to netýká (jsem ateistka) ale není to dobré 😀

samasa
29. jún 2014

dievčatá, ak možem poprosiť tie knižky lubka.skulavikova@seznam.cz veľmi ďakujem

mamkabeika
29. jún 2014

@kotakuuuuu Tu nejde o výchovu dieťaťa podľa knižky. Každé dieťa je predsa iné, no nie? Osobnosť každého človeka je veľmi komplikovaná.
Ide o naše zdokonaľovanie. Naučiť sa zvládať emócie, zranenia z minulosti, frustráciu z výchovy dieťaťa. Nie vždy to je ideálne. Naučiť sa ovládať a nekričať na dieťa, byť mu jednoducho príkladom hlavne v hraničných situáciách. Tie knihy mi pomohli aj v mojom vzťahu k dospelým ľuďom. Keď prečítate, uvidíte. Žiaden z nás sa nenarodil dokonalým rodičom. Máme sa stále v čom zdokonaľovať.

Napr. dočítate sa tam, že detské správanie, ktoré sa bežne považuje za neposlúchanie a vzdor, je len obyčajné vyjadrenie detských emocionálnych potrieb. Novorodenec a dojča plače, batoľa zase vzdoruje. Keď im tie potreby naplníme, ako zázrakom začnú "poslúchať".

A tá "Nevýchova" je len obrazný názov. V skutočnosti ide o výchovu láskou, srdcom a vlastným príkladom. Deti robia to, čo vidia na nás. To je najefektívnejšia výchova. Deti proste nemusia poslúchať, ony robia správne veci len preto, že to vidia na nás, sú presvedčené o ich správnosti. Každé dieťa je živá bytosť, ktorá má svoju dôstojnosť a zaslúži si našu bezhraničnú lásku, nech robí čokoľvek. Nezaslúži si byť nami manipulované. Dieťa nie je robot, aby sme ho mohli naprogramovať. Každé dieťa je jedinečné. Našou úlohou je dosiahnuť, aby robilo správne rozhodnutia zo svojho presvedčenia. A to zaužívanými výchovnými metódami určite nedosiahneme.

mamkabeika
29. jún 2014

@kotakuuuuu Ako? Trochu sa strácam, prečo tu pletieš potraty? A vieru? Chvíľu sa mi zdalo, že som v inej téme. Ako to súvisí s výchovou dieťaťa? 😕

kotakuuuuu
29. jún 2014

@mamkabeika Tak ty první dva sloupce jsou rozumné,co jsi napsala 🙂 Ale taky je důležité mít i respekt (nemyslím mlácení atd.) a to dítě z tebe musí cítit že jsi v klidu,když na tebe bude zkoušet dětské fígle 🙂
Ta Nevýchova se mi nelíbí,ty ženský o dětěch nic neví 😎 Nelíbí se mi to 🙂

kotakuuuuu
29. jún 2014

@mamkabeika Ejejej ,ty potraty jsem nepatří 😲 To mělo být v jiném tématu 😒 😲
Holky prosím vás to o tom Bohu a potratech přehlížejte,to má být jinde 😲

mamkabeika
29. jún 2014

@hradnapani
@lili91
@25daniela
Kamoška mi ich poslala, nech si ich pozriem, rozhodla som sa, že si ich kúpim. Tiež odporúčam 🙂
1. Vychovávame deti a rastieme s nimi - Naomi Aldort
2. Ako rozprávať aby nás deti počúvali a ako počúvať, aby deti rozprávali - Adele Faber, Elaine Mazlish - zabudla som, že to mám len v angličtine
3. Deti potrebujú hranice - odporúčam kúpiť, nemám v pdf

Poslať vám teda tú prvú alebo aj tú v angličtine?

mamkabeika
29. jún 2014

@kotakuuuuu No jo, rešpekt sa mlátením a krikom stráca. Rešpekt dosiahneme podľa mňa tým, že stanovíme jasné hranice, ktoré budeme striktne dodržiavať. Vychovávať láskou neznamená, že dieťa nás môže mlátiť alebo ničiť nábytok, napr.

kotakuuuuu
29. jún 2014

@mamkabeika Souhlasím s tebou,taky to vidím tak 😎

lyzzy
29. jún 2014

@mamkabeika ....ahoj.Prosim ta vedela by si mi poslat do IP nazov tych knih?....velmi rada by som si ich precitala.Dakujem velmi pekne.

hradnapani
29. jún 2014

@mamkabeika jeej, vsetky mam doma 🙂 este tu jednotku musim docitat. Super su 🙂

lyzzy
29. jún 2014

@mamkabeika ....aha...teraz som si vsimla ze si ich uz tu dala.Prepac.A dakujem este raz!

25daniela
29. jún 2014

@mamkabeika no, poprosim ta o tu prvu, preroze druhu mam v sk a po tretej sa obzriem v knihkupectve najblizsie. DAKUJEM

lili91
29. jún 2014

@mamkabeika poprosim tu v slovencine. poslem mail do ip, dakujem 🙂

katkams
29. jún 2014

tie knizky su fajn, len bohuzial pomahaju len vtedy, ak dieta nema nejaky iny problem, ktory sposobuje, ze neposlucha (ADHD, vzdorova porucha...), vtedy jednoducho ani toto nepomoze....

mamkabeika
29. jún 2014

@katkams to už je záležitosť psychológa, či? Ale áno, je tam jedna kapitola, ktorá je najdôležitejšia, nezáleží na tom, aké dieťa máme. A jej názov je:
Láska
1. láska není odmena
2. jak deti pocitujú lásku
3. telesné prejavy lásky
4. venovanie poroznosti
5. ked dieta pochybuje o nasej láske

Toto je najdôležitejšie, ak láska chýba, podľa mňa aj dieťa s poruchami má ešte väčšie problémy.