5 ročný syn nechce spať sám v izbe

Zodpovedané
2. dec 2018

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojej situácie. Náš 5 ročný syn spáva približne rok sám vo vlastnej izbe. Predtým spával vo vlastnej posteli s nami v izbe. V poslednom čase sa každú noc sťahuje k nám do izby. Už sme mu xkrát vysvetlili, že už je veľký chlapček a musí spať sám.

Manžel chodí do práce na smeny, maximálne 2x do týždňa má nočnú službu. Vtedy malému dovolím, aby spal so mnou. Už som myslela aj na to, že problém je v tom, že ho s týmto narúšame. Ale on už sa dopredu teší, kedy otec odíde, aby mohol spať so mnou. Vymýšľa už všetko možné. Keď sa ho opýtam, prečo chce spať s nami, tak jeho odpoveď je, že mi s otcom máme lepší vankúš. Aj vankúš sme mu už vymenili.

Máme syna dať naspäť k nám do izby, alebo vytrvať a nech si zvykne?

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň,

ďakujem za otázku. Univerzálna odpoveď na vašu otázku neexistuje.

Záleží na tom, kde sú vaše hranice, či vás syn obmedzuje ak s vami spí, alebo nie.
Ak nie, je prirodzené, že chce spať s vami, cíti sa s vami najlepšie a najbezpečnejšie.

Ak sa však rozhodnete a odhadnete, že už je správny čas a syn je už pripravený na separáciu, treba ho v tom podporiť, motivovať ho a neodporúča sa už potom robiť krok späť.


Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com