6 mesačná sa bojí kriku iných detí. Čo s tým?

jankkaa
13. feb 2015

Moja malá dcérka 6 mes. sa vždy histericky rozplače ak pri nej nejaké malé dieťa začne buď kričať, plakať alebo hlasno rozprávať. Je to ťažké, lebo som obmedzila kontakt s kamoškami. Tiež je nervózna, keď ideme niekam na návštevu napr. k mojim rodičom. Poraďte prosím, čo robiť? Obmedzila som všetky kontakty. Dcérka je síce v pohode ale ja nie. Manžel robí dlho a ja som izolovaná a cítim sa sama. Ďakujem za rady.

miriem
13. feb 2015

Z toho vyrastie, treba par mesiacov vydrzat, neboj,nebude totak navzdy 😉

rose32
13. feb 2015

Mate doma ticho,ja som nepocujuca ja si myslim lepsi je pustit radio alebo nejaku rozpravku nahlas myslim ze take je rirsenie zvolila ny som Bambulku je to aj rozumne,ja mam 20mesacnu tak jej pustala nahlas bo moj chodi na tyzdnovky,je to iba navrh,mozno ti napisu lepsie

mimi8814
13. feb 2015

to prejde.... hlavne sa neizolujte

bonaqa2013
13. feb 2015

Aj tak skúšajte chodiť von, dcéru to prejde. Von nemusíte ísť do tesnej blízkosti jačiacich detí, radšej ďálej.

simca06022011
13. feb 2015

Ešte je malička, samozrejme že takto reaguje....Zvykat si moze na rozne zvuky a ruchy rozne, tebe keby si taka malicka a zacne pri tebe niekto revat, tak sa ti to asi nebude pacit ;) hadam to prežijete... keď budete častejšie vonku (predsa za chvilu je jar) tak to bude ovela lepšie. Ako ti doma reaguje ked napr. vysavas? mixujes? Tiez placom? Ak nie, tak skus ako pise rose32, ja by som volila radio normalne.. aj je tam hudba, aj rozpravaju.. je to take prirodzenejsie.

jankkaa
autor
13. feb 2015

No doma radsej pri nej nevysavam, ked som jej 2x potrebovala odsať sopliky a zapla pri nej vysávač to bolo kriku. Pozrela na mňa vystrašene, že čo jej idem robiť ☹ mixéru sa bojí. Asi ju naozaj veľmi izolujem. Je aj dobrý nápad púšťať jej tú Bambulku nahlas ona má tiež taký detský hlas. Je fakt, že je asi ešte malá. Najlepšie bude chodiť asi okolo nejakej škôlky nech si postupne zvyká len sa bojím aby si zvykla. Boli sme raz na návšteve u svokry na týždeň tam sa zhŕklo asi 5 malých detí. Tešili sa z vianočných darčekov a dosť kričali. Naša malá plakala aj keď sme boli vedľa v miestnosti. Potom sa v noci budila asi 4 x s plačom ☹

jankkaa
autor
13. feb 2015

Ďakujem baby, ste zlaté, že mi píšete. Nemohla som hneď odpovedať - uspávala som a kojila a tak. Ešte pri nej nemám toľko času, už tak čakám kedy vyrastie 😎 aspoň ten rôčik nech už má 🙂 no a tá jar, čakám na ňu ako na spásu 😀

simca06022011
13. feb 2015

@jankkaa nemajte doma ticho, to je zaklad... nemusi to pocuvat ona.. ale napr. vo vedlajsej miestnosti nieco rob, vysavac, pracka, mixer.. neva.. nech ide... ty sa s nou rozpravaj a bav ze to nic nie je atd.. mne mala tiez z vysavaca stresy mala, musela som kupit klasicku odsavacku. Ale ked som vysavala vedla a rozplakala sa, tak som ju isla zobrat (vysavac som nehala zapnuty) a presla som sa s nou a ukazala jej ze co to je... Oducili sme sa, lebo aj vonku bol problem, stacilo ze prebehlo okolo auto, niekto zatrubil, isli smetiari, vlak a ani nezaspala len pocuvala (ak nahodou neplakala)... mna vecer neskor az "huba" bolela, lebo som sa s nou zvykla stale rozpravat... a zvykla si 🙂 ale napr. v skolke teraz od septembra maju "babatkovsku" triedu tak jej trvalo kym si na plac zvykla, chodila so zapchatymi usami a umrncana ... niektore deti su citlivejsie 🙂

jankkaa
autor
13. feb 2015

Dakujem, Takže ty si mala rovnaký problém 🙂 . Skúsime to takto akurát sa mi zobudila tak asi utekám za ňou, lebo manžel spí po nočnej 🙂 . Ešte raz ďakujem, inak to je pravda. Hlavne keď ide sanitka aj keď je ďaleko je ju dosť počuť to sa mi rozplače ale ja jej hneď poviem, že to nič a ona sa ukľudní 🙂 . Tak to tak budeme skúšať so všetkým. Určite sem na túto stránku nakuknem. Ale teraz už fičím lebo mrnká 🙂

mandy20
14. feb 2015

@jankkaa, nasa mala ma 1rocik a takto sme to mali do cca 8mesiacov. Ona je velmi akcne dietatko ale ked niekto zasmrkal, kychol si alebo ked plakalo ine dietatko tak to boli revy ze az, nehovoriac o vysavaci, mixeri. Niekedy este aj teraz ked u nas niekto zazvoni pri dverach tak sa velmi zlakne ale to ostatne uz pominulo 🙂 su este mailicy, objavuju svet a musia ai postupne zvykat ;)

jankkaa
autor
15. feb 2015

Ďakujem Mandy, to akoby si hovorila o našej malej. Je veľmi akčná, všade musí byť a všetko musí vidieť. Celý deň sa nezastavím ani na chvíľku nesadnem. Kýchnutia sa zľakne, mixéru sa stále bojí a vysávaču tiež. Takžke ešte dva mesiace a snáď to pomaly zmizne samé. Ďakujem za správu 🙂

tjaden
18. máj 2015

aj malá to robila, teraz má 9mes a kričí tak, že sa môžu ostatné báť 😀