7 mesačný odmieta kaše a zeleninovo - mäsové príkrmy

denda90
5. aug 2015

Dobry den. Mamicky potrebujem radu... Moj 7 mesacny syn odmieta vsetky kasicky na dobru noc aj ked je hladny chce len MM. Ale to uz mu nestaci :( Najprv kasicky papkal pekne ale nieco sa zmenilo a uz mu nechutia. Skusala som mu ich dat aj cez den no neuspesne :( a tiez mi odmieta aj domace zeleninovo- masove prikrmy chutia mu len kupovane :( Ovcne papka pekne aj domace. Tiez by som chcela vediet ako ho mam naucit na kusky. Odmieta mi ich aj polievky, zacne ho napinat na zvracanie. Dakujem Vam za Vase rady 🙂

zabina27
5. aug 2015

7mesacny ma na kusky cas, kludne stale mixuj, obcas skus nechat par kuskov, ak bude zle, tak zase tyzden pockaj, zalezi aj, ci ma uz zuby, ale zvykne si neboj 😉
a tie prikrmy - ja mam niekedy pocit, ze nasmu tiez viac chuti kupovane, aj ked nedavam ich casto. ale ked bol taky malinky, tak som ho klamala tak, ze som domace dala do poharika a tvarila sa, ze ho nacinam 😀 pripadne som citala aj take rady, ze postupne miesat domace s kupovanym a zvysovat podiel domaceho. ale zalezi aj, ake kupovane davas, ci to nahodou nie je ochutene, pripadne aj solene, to je potom jasne, ze mu to chuti. ja som davala nedochucovane. ale, ak by to aj neslo, ma cas, po troske nech sa stale zoznamuje, ale stale je to prikrm, nemusi to byt jeho jedlo, moze byt dokrmeny mm, neboj, rozpapa sa 😉 a potom zase zacne vymyslat 😀

denda90
autor
5. aug 2015

Dakujem 🙂 no ma 2 miniaturne zubky, ktore vysli pred tyzdnom 🙂 kupujem mu neochutene prikrmy znacka Hamanek. Skusim mu to tak miesat s domacim , dakujem za typ 🙂 potesili ste ma 🙂

siska53
5. aug 2015

@denda90 kase som v tom case teda este nedavala (malemu len raz,ked som mala vecer krizu a malej len par dni co som.bola v nemocke a ona MM z flase ci inej nadoby odmietala).
Preco mu uz MM nestaci?
S jedlom.len sprostredkovane,daktore skusaju do kupovaneho zamiesat z domaceho a postupne menia pomer,ine sa na to uplne vykaslu a davaju len kupovane ako moja kamoska.

Co sa kuskov tyka,tam sme zacinali skor na nesolenych chrumkach a kedze moji mali zuby neskoro - v 11. a 12.m,a sli im dost pomaly,tak ja som im.mixovala dlho. Malej do asi 13m.,sama odmietla mixovanie jedla s 1-2zubami - skoro 2m.mala len 1zub 🙂 a synovi skoro do 18.m.,ale tam.sme po roku skusali postupne rozok do ruky,piskotka obcas a pod.,takze uz len mixovane nemal. Mne to mixovanie neprekazalo pri malom vobec,lebo on dost zle pil a aspon mal tekutejsi obed a do toho mu strkala este navyse lyzickumy s vodou..

zabina27
5. aug 2015

@denda90 si si ista tym hamankom? mne sa mari, ze su solene, teda kedysi som si citala zlozenia a tieto viem, ze som vratila do regalu, ze su ochutene, ale je mozne, ze to boli pre starsie babatka, neviem.
zuby este nevie pouzivat 😀 mixuj, vyskusaj o par tyzdnov tie chrumky do ruky, sem tam kusky v jedle, postupne sa nauci. inak nas maly napriklad kase z misky nechcel jest, jedine mi vypije na veceru taku redsiu z flase, ale z misky lyzicou nie, tak potom som mu uz ani nedavala... nemusi jest vsetko, co sa predava 😉

alka1980
5. aug 2015

@denda90 moj ma takmer 7m a prikrmy papa domace zeleninovo maskove,rozmixovane.Dnes som skusala rozmixovat menej a vsetko mi vyvratil.Rozmixovane surove ovocie odmieta.Kasu davam vecer,ale riedim ju UM,pretoze vecer uz nevladze papat lyzickou a takto to vypije z flasky.

safranka
5. aug 2015

Moje prvé dieťa sa od 5.mesiaca vrhalo na zemiaky, mrkvu, ryžu....Popri tom som ho kojila do roka. Dcéra vypľúvala všetko až do konca 8. mesiaca, nikdy si nezvykla na kaše. Žila len na MM. Napriek všetkému vážili obaja v 12 mes. 12 kg. Ja by som si narobila minidávky, napr. do nádoby na ľad. Ponúkala by som po troške, kombinovala zeleninu s jabĺčkom. Hádam si nebude diktovať značku jedla, O. i. kupované je drahé. Do rúčky mu zatiaľ môžeš dávať max. piškótu či pečivo. Bude to žužľať. Tvrdšie by som dala neskôr, keď bude mať zúbky. Tak o 2 mesiace.

milota164
6. aug 2015

7 mesacny ma este cas, skusat treba ale nie je to tragedia ked ma chvilku obdobie ze nechce, na tie kupovane ho velmi neuc, je to drahe a potom sa moze stat ze domace uz nebude chciet. my sme mali opacny problem , moja nechcela nic kupovane 🙂

ruthike
6. aug 2015

To ako y som citala o mojej malej, do roka chcela vsetko rozmixovane, na hladko a hlavne neovocne varianty. Kupovane im chuti viac lebo je to super konzistencia, ktoru doma nedosiahnes. Ked som skusala hrudkovitejsie kase, tak mi to casto vydavila.Pokial ho napina a davi, treba pockat, ja som malej prestala mixovat az od 18. Mesiacov, mozno uz bola pripravena skor, ale ja som sa bala. Zato od 8. Mesiaca jedla normalne, piskoty, banan nakrajany na mensie kusky, organicke zeleninove chrumky a podobne. To len tie kase ju napinali, ale kusky ju nezasytili. Niektore tyzdne to slo lepsie, ine horsie, ja som vytrvale ponukala. Tak som cakala, miesala som niekedy aj kupovane a varene (domace je zdravsie a lacnejsie). A to pritom mala 10 zubov aj par stoliciek uz ako rocna🙂 teraz pekne papa vsetko a ma 2

denda90
autor
6. aug 2015

@zabina27 pomylila som sa OVKO je to ... hamanek som mala len jednu ovocnu .... Dakujem Vam za rady 🙂

beahavala
19. nov 2021

skús ich mixovať ale nechaj tam aj pár menších kúskov