8 mesačná dcéra dnes ešte nejedla

eri150
6. okt 2014

Ahojte maminy, asi uz viete, aky mam problem. Moja druha dcerka nechce jest prikrmy. Stale ju dojcim. Nejak nehystercim, stale dufam, ze sa to rozbehne. Nechce ziadne kase, ani klasicku krupicovu, ani maso, polievky nic moc. Co jej chuti, je rozok alebo chlieb s maslom, ktory dostava na ranajky, lebo s kasou by som nepochodila, trochu varene zemiaky, tiez s maslom, a banany a hrusky.
Ale dnes som sa uz vytocena. Rano sa naranajkovala, klasicky rozok, pri dojceni zaspala, vstala pred obedom, tak som jej ponukla obed. Nechutilo jej, hovorim si, ok, dam o pol hodinu. Ale stale nic. Tak som jej skusila spravit kasu, dalsi pokus marny. Len zatisne pery a ani bohovi nic do ust. Tak som jej okolo druhej varila zemiaky. Asi 2 lyzicky zjedla. Teraz znovu spi. Inak, je cula, hra sa, usmieva sa.
Mate aj vy podobne skusenosti? Ako ste to riesili vy. Dakujem za kazdu odpoved.

eeffka
6. okt 2014

@eri150 ano skusenost mam... toz dala som jej cicku 🙂 a casom sa to podda, hlad je velky pan, ale ked je mama na dosah lepsie teple mlieko ako studeny zemiak 😀 😀 😀

gretocka
6. okt 2014

ahoj, vlastnu skustenost nemam, ale ked ti toleruje zemiaky, tak jej var tie a len ich mierne ochucuj nejakou kockou zeleniny. Skusaj mrkvu, brokolicu, fenikel, avokado, trochu maska, zltko z vajicka, pripadne kvapku olivoveho oleja. A postupne mozes menit pomer toho druheho k zemiakom...
A co vsetko okrem zemiakov ste skusali? Ryzu, kuskus, pseno, pohanku, cestovinu?

pribinak
6. okt 2014

Tak jej neponúkaj tie kase dokolecka, skús nakrajat chudé masko na kococky, kúsky zeleniny, daj trošičku masielka (nie nejakej náhrady) na zemiaciky
Možno jej zachuti
Vela babatiek nechce jesť všelijaké tie kasicky a jedlo bez chuti, neumrie aj ked jej to trosku posolis

eri150
autor
6. okt 2014

@eeffka A kedy sa to poddalo u vas? Bojim sa, ze mi prestane priberat, resp. zacne slabo prospievat
@gretocka Skusam vsetko mozne, kremove polievky so zltkom, aj masovo zeleninove vyvary s mrvenickou. Nehovorim, niekedy par lyziciek da, ale veru malo. Niekedy trosku a niekedy nic. Tie zemiaky a pecivo su asi ta najvacsia istota. Skusala som aj hotove hami jedla, tak to uz uplne nie, skoro sa mi poblila 🙄 Ryzu nic a kuskus a pseno som jej nedavala.

eri150
autor
6. okt 2014

@pribinak no ved to presne robim, stale dokolecka a potom vylievam.

gretocka
6. okt 2014

akoze ja by som nevidela problem ani v tom, ked napr. jeden den v tyzdni proste nezje vela, skusaj to aj nadalej.... asi by som nerobila to, ze ked nezje ryzu tak jej o dve hodiny uvarim zemiaky...
ked zemiaky toleruje, tak jej ich var vacsinou tyzdna a vzdy ich "ochut" inou zeleninou.
Este taka moja teoria (mozno nie pravdiva) - ak jete vy v tehotenstve a popri kojeni rozmanitu stravu, dieta si zvyka na rozne chute a lahsie ich toleruje. A ja som robila od zaciatku to, ze ked som robila spenat dietatu, mali sme ho na obed aj my, akurat ochuteny.
A ja si dovolim nesuhlasit s pribinak. s tym solenim. Cim dlhsie dieta vydrzi bez solenia a sladenia, tym lepsie. U nas sa vseobecne soli malo, zvykneme si jedlo dochutit na tanieri ak ma niekto chut na ochutenejsie, ale spolocne jedlo robime skor na baze prirodnych chuti. A ked pridem niekde do restauracie tak su mi vsetky jedla neskutocne prekorenene a presolene....

oladuna
6. okt 2014

@eri150 nejdu jej nahodou zuby? Inak, ja ked som zacinala so stravou pre nase dvojicky tak som pockala kym vyhladnu a hned som dala navarene.nie mliecko lebo ak das najprv mlieko tak potom dalsie jest uz nebude.nase baby sice nemali take nejedacie mrchy ale zasa neocakavam ze budu kazde jedlo jest do prazdneho taniera.moja kamoska ma chlapca a on je asi tak ako tvoja mala - 3 lyzicky a dost.nic mu nie je ale je dost umrncany a sa mi zda ze aj dost casto prechladnuty.treba vela trpezlivosti.mozno pustit nieco v telke co ju zaujme natolko ze aj zabudne ze nechcela jest a bude otvarat usta lyzicku za lyzickou

oladuna
6. okt 2014

@eri150 Skusala si uz dat prazenicu? Nase to miluju

eri150
autor
6. okt 2014

@oladuna Moze byt, ze jej idu zuby, lebo este nema a zacala ma hryzt. Ale ze by zuby sposobovali take nechutenstvo? Inak, ja ju skusam aj zabavat, aj tv pustim, alebo jej dam hracky (na starsiu to zaberalo), ale ona je taka mala mrcha, uz je vycvicena, ze ked sa priblizim s lyzickou, tak zatisne pery. Niekedy je to uz o nervy fakt.

gretocka
6. okt 2014

a nechce ani jest sama, ze by si naberala svojou lyzickou?

jsva
6. okt 2014

ja som do kazdeho jedla pridavala kusok materskeho mlieka.....zvykol si, a potom papal uz aj bez neho....

zuzkat1
6. okt 2014

@eri150 8mesacna papa uz 3x za den? Nesla si na to nejak rychlo? Ja som moju inak nikdy nenutila jest,nechce tak nechce... Pokojne by Som mohla napisat ze moja takmer 5 rocna dnes este nejedla🙂

rencakm
6. okt 2014

@eri150 opatrovala som jedneho chlapceka a ked mu isli zubky, vzdy jeden/dva dni nejedol, kym sa mu trosku predral ten zub. Uz som vedela potom,ze ked nechcel nic jest cely den,ze zase dalsi zub. Kazde dieta reaguje inac. A ked jej nechuti,nedavala by som jej nasilu,iba vybudujes odpor k jedeniu. Nechce na obed,daj na olovrant ovocie a potom az veceru. A este ked kojis pomedzi to,je to uplne ok.

jasminet
6. okt 2014

@eri150 a nevadi jej konzistencia jedla? neviem ci mixujes alebo davas kusky... nedostane mlieko pred casom obeda, ze uz potom nevladze?
ale ked nechce klasicke varene, tak by som jej uz ziadnu kasu nedavala (tu nemusi jest vobec). a ked na ranajky chce rohlik s maslom, tak nech ho ma kym jej chuti, kto povedal, ze by mala mat na ranajky kasu? uz budete cochvila aj biele smotanove jogurty moct skusat, tak nova chut, zeleninu od vymyslu sveta kombinovat so zemiakom... na zuzlanie ovocie...moji milovali bataty s kuracim masom (mixovane), zemiaky s cviklou, jahnacie maso s mrkvou a ryzou... stacilo ze par lyziciek zjedli, nenutila som...

lennkka17
6. okt 2014

@eri150 no ja mam podobny problem, maly ma 10 mesiacov a ma dni ked fakt nic nezje a dnes bol tiez taky den. prisla som nato ze ked ho menej cez den kojim tak sa naje viac lebo je hladny, lebo je dost mozne ak ju kojis viackrat za den ze ju to zasyti a nie je hladna. ja mojho len rano a pred spanim vecer. lenze ked ho potrebujem uspat inak ako v kociku cez den tak mu musim dat tiez lebo inak nezaspi 🙂 8 mesacne dieta staci myslim rano, naobed a vecer nakojit. a este som prisla nato, ze varena strava co mu ja uvarim a trochu ochutim mu naramne chuti, to chce skoro stale 🙂 viem ze do 1 roka by sa nemalo solit, ale ine mi nezje. skus mu nieco uvarit, co je podobne nasej strave a trosku mu to posoľ 😉 nejaké kuracie ryzoto alebo take nieco, len neviem ci uz ma zubky aby to vedel spapať

eri150
autor
6. okt 2014

@gretocka nie, nedavam jej este lyzicku, ale davam jej do ruky napr. kukuricne chrumky a tak. Ked ona len take somarinky by jedla, asi je to pre nu viac atraktivne ako miska s polievkou, ja uz neviem.
@zuzkat1 mne sa zda 3krat denne v pohode. Starsia sa mi v tomto veku pomaly odstavovala od m. mlieka.
@rencakm
@jasminet To je pravda, ze netreba nutit, takze sa asi vykaslem na cas na tie obedy, ze ked nebude chciet, tak nedam. Zajtra varim tekvicovy privarok s kuracim na stave, tak uvidime, ako to dopadne. Dufam, ze nezostaneme zase pri chlebe a banane..

zuzkat1
6. okt 2014

@eri150 ved ok...moja v tom veku "jedla" len obed a Obcas v kociku rohlik...

michaelkanr
6. okt 2014

Necitala som komenty, ale 8 mesacna? Ved to je uplne normalne ked ju dojcis. Navyse prikrmy by nemali byt miesto dojcenia. Neviem kedy si s prikrmami zacala, ale 3 na den to je dost vela...urcite by som ju nenutila a najma nedavala miesto varenej stravy "hluposti" typu piskoty a pod. Moj maly do roka nezjedol skoro nic, potom sa rozjedol a teraz zje aj klince😀 a stale je dojceny (ma 21 mes.)

lussy666
6. okt 2014

@eri150 na tom co pises nevidim nic vynimocne 🙂 pisala si o pol stvrtej, mala zjedla rozok na ranajky, troska zemiakov a ako som pochopila, dojcis...tak nevim teda, ci je chyba na mojej strane ked ziadny problem nevidim 🙂

azbestica
6. okt 2014

@eri150 moja dcerka do 11 mes. nejedla vobec nic! ja som uz bola zufala lebo dr. stale ze musi jest musi....no ale jak ked nechce....ja som jej bola schopna uz aj cukrit jedlo ( co inak som zasadne proti) ale ked pocuvate od dr. ze musi musi....proste som ju iba kojila a ona krasne priberala. az po 11mes zacala jest a teraz je s nej riadny papkac....co nepojedla vtedy teraz dobieha 🙂 ked som jej zacala trolilinku solit tak to pomohlo a zacala co to jest
ako vsetko ine ci lezenie, chodenie rozpravanie tak aj jedenie chce asi cas a velku davku trpezlivosti 🙂

jkadankova
6. okt 2014

Moja malá nejedla kým som ju dojčila, čiže do dvoch rokov. Sem tam niečo zjedla - dva struky zelenej fazuľky, tri kolečka z mrkvy a tak podobne, celodenné menu. Bola som aj ja občas na nervy, niekedy sa mi ani variť zvlášť pre ňu nechcelo, veď načo, keď to opäť vyhodím... Trvalo to dva roky. Ale priberala, rástla, veď mliečko jej stačilo. Teraz už pol roka je. Mesiac chodí do škôlky a zje všetko, čo dostane. Prajem pevné nervy.

oladuna
7. okt 2014

@zuzkat1 moje dve zacali papat 3 x denne uz ako 6 a 1/2 mesacne. Plus rano a vecer mliecko.taktiez ponukam im mliecko aj po jedle lebo inak by nevypili tych 500-600ml UM ako by mali. Zatial vsetko funguje ako ma 🙂

zuzkat1
7. okt 2014

@oladuna ja kojim...viem ze pri um sa zacina skor(aj ked ani tam netreba) ale zakladatelka koji

katarina644
7. okt 2014

@eri150 ja som malu kojila do sedemnastich mesiacov a to normalnu stravu ani do ust velmi nechcela, az ked som ju odkojila. a ja som to ani neriesila. nechci budes ty hladna nie ja. a je tu a ma sest rokov a chodi do skoly. maleho som nekojila. vracal vsetko, kazde mlieko, kopu diagnoz, operacii, prezili sme, je tu. nikdy som neriesila ani pri jednom. musis jest, ked chceli jedli, ked nie, tak nie. ked su vacsi, je to o inom, ale male deti nevedia si to presne urcit a netreba tlacit na ne.

oladuna
7. okt 2014

@zuzkat1 to nie je podstatne ci koji alebo nie lebo kvoli zubom a dasnam odbornici odporucaju zuvanie stravy uz od 7 mesiaca

zuzkat1
7. okt 2014

@oladuna Ved to je ok,ale nie 3 jedla za den🙂

gretocka
7. okt 2014

ja som zacala s prikrmami po siestom mesiaci a v osmom mesiaci sme tiez uz na ranajky zuli rozok plus kojenie, na desiatu alebo olovrant bolo ovocie podla toho ako vychadzal spanok kombinovany s kojenim a obedovali sme zeleninu takmer hned od toho siesteho mesiaca a na veceru bud pili redsiu kasu (syn) alebo lyzickou jedli hustejsiu (dcera) - takze na tom zas nevidim nic take divne, ze v osmych mesiacoch tri jedla... ak to dieta toleruje tak v pohode. Ak netoleruje, tak na par tyzdnov dane jedlo vynechat a skusit znovu.
A zas opakujem, tak ako nevadi, ze zuje na ranajky taky isty rozok a je taku istu kasu stale, nevidela by som ani problem v obedoch cisto zo zemiakov s drobnym pridanim roznej zeleniny.....
Kazdopadne nerobit okolo jedla zbytocne velke divadla - je to jedlo - nic viac, nic menej.....

nenabaja
9. okt 2014

Ahoj, aj nas zacal okolo toho 8. mesiaca strajkovat s jedlom. Zjedol akurat na veceru trochu kase s ovocim a inak len mlieko. Na obed nedal ani ranu, to ma vytacalo, ze som vyvarala ostosest kazdy den a potom to sama musela jest. Trvalo to tak mesiac, mozno dva, potom sa rozjedol. Aj ja si myslim, ze v tom boli zubky. Kamoska ma starsieho 2 rocneho syna a tomu ked nedavno isli zadne stolicky, tak zjedol za cely den jeden jogurt. Ale neriesila to a urobila dobre. Hlavne mu treba vzdy aspon ponuknut, nenutit, a hlavne nenahradzat sladkostami, piskotami a kadejakymi blbostami, lebo si na to zvykne.

divozienka26
6. nov 2014

@eri150 aHOJ u nas presne to iste az na to ze ked jej dam rano alebo vecer do ust kasicku tak hned vracia. Obed zje asi tak 2-3 cajove lyzicky dakej vyzivy ale viac nie. Ranajky chlebik alebo roztek pozuzle ale to je podla mna strasne malinko. Zatial ju tiez kojim tak neviem. Zubok ma hore len jeden ale uz prerezany teda si nemyslim ze je to zo zubkov. Vymysleli ste nieco ako malu presvedcit? Uvitala by som kazdu radu..

lenka369
6. nov 2014

@eri150 ahoj necitala som vsetky odpovede ale mna napada ze skujs jej dat prestavku neviem mozno 3 dni len kojit mozno ponuknut len na obed polievocku, a potom ju troska vyhladovat pred obedom aby zjedla nieco. alebo to pecivo je dost syte tak mozno nejak vymenit na ranajky len mliecko na obed polievku, mäsko a na olovrat alebo na veceru to pecivo. V noci ti spinka dobre?lebo moje dera ked sa cez den nenajedla tak v noci sme to dohanali