Ako naučiť 2,5 ročnú dcérku spať bez cumlíka?

zabulienka29
24. jan 2016

Potrebovala by som poradit... Moja 2 a pol rocna dcerka doteraz nemala so spankom a zaspavanim ziadne problemy. Cca pred dvoma tyzdnami sme vyhodili cumel a odvtedy... Poobede mi skoro vobec nespi, predtym som ju dala do postielky a sama zaspala. teraz ju musim hladkat, lezat pri nej na posteli, hojdat na rukach... ked ju necham v postiele ako som to robila predtym, tak place, kope a vylezie von. a niekedy aj tak nezaspi ☹ uz si neviem rady... vecer vypije mlieko z flase, trosku ju pohladim a zaspi. ako ju znova naucit spat pocas dna? poradte mi prosim

burka8
24. jan 2016

@zabulienka29 Daj jej mlieko aj v tedy. Chýba jej dudlik.

zabulienka29
autor
24. jan 2016

ale to som uz skusla, lenze, ked sa naobeduje, tak potom uz nechce pit mlieko

zabulienka29
autor
25. jan 2016

a este nechce vobec ostat sama s flasou v postielke... vystraja, place, vychadza von....

aliza
25. jan 2016

@zabulienka29 zaspavanie s flaskou je to najhorsie, co mozes pre dieta urobit, moze jej to pokazit zuby. 2 a polrocne dieta ma uz pit z pohara, nie z flasky. Za to ten dudel si este nemusela rusit, ci si mala na to nejaky vazny dovod? s dudlom sa da skoncovat po dohode s dietatom, co uz sa okolo tych 2 apol az 3 rokov da, ale ak to nejde, tak je hlupost dietatu zobrat nasilu cumel a nedat. V takomto veku uz treba vyckat na spravny okamih a pouzit spravnu taktiku (vymysliet si nejaky pribeh 😀 )

mimikas
25. jan 2016

@zabulienka29 a ten spanok jej pocas dna neako velmi chyba?

martinabreza
25. jan 2016

Ja mám skoro taký istí problém .Máme tieš toľko rokov a bez cumľa ani na krok ,jedine v aute zaspí bez neho nemám ani tušenie ako ho odnaučiť😞

ranya
25. jan 2016

@zabulienka29 podla mna normalna reakcia. moja prestala spavat takmer uplne. zaspi len niekedy,ked si aj ja lahnem, inak nie. ale radsej takto ako mat pokoj a ona cumel....som rada, ze ho nema

grossmann
25. jan 2016

@zabulienka29 ja som dcerke vzala dudlik ked mala rok a pol(pouzivala ho len na spanie a ked ho pomaly celu noc dudlovala, potom jej smrdelo zo slin v puse a mala oslintane kolo ust a vyhadzovali sa jej vyrazky) - bola som tehotna a normalne som jej povedala, ze cumlik nechame babatku, ze ona je uz velka - cumlik som pred nou rozstrihla a etse som ho tyzden mala, ze pred spanim som jej ukazala, ze cumlik je uz prestrihnuty, ze uz nepotrebuje a ona mi na to vzdy pritakala....vecer vypila mliecko a musela som pri nej lezat kym nezaspala, poobede to trvalo asi 2-3tyzdne - lezala som pri nej, hladila ju, spievala jej a zaspala...nikdy mi vsak nerevala, ci nehysacila ze som mala chut cumel vratit, len proste musela som byt pri nej kym zaspala...takze chce to cas a ked sama nevie zaspat, bud pri nej...dudlanie cumlika ju upokojovalo, tak teraz ju musis ukludnit a stisit ty...alebo najdi iny "ritual" - pesnicka, precitaie knizky v posteli, zvonkohra a pod...nieco co ju stisi, upokoji a ona ak je unavena zaspi...

lennulik1
25. jan 2016

@zabulienka29 ahoj, moj syncek ma 26 mesiacov a presne pred 2 tyzdnami som mu vyhodila dudku von oknom. Hadzal ju vecer stale o zem a ani na 5 upozornenie,aby s tym prestal,ze mu ju vyhodim oknom mereagoval. Tak som vyhodila :D odvtedy ju nema. Samozrejme hned prvu noc a rpvny jeden tyzden sami budil v priemere o pol 3 vnoci a bol hore az dokial nesiel na obed spat. Bola som uz na nervy a unavena, ale ked sa zatnem, tak nepovolim. A prechádza to
Uz sa budi len cca kazdu tretiu noc,ale lepsie ako kazdu noc 🙂 cez den mi tiez tak nechcel zaspat zo zaciatku, ale robila som vsetko tak isto, sadla si k memu, drzala za ruku, zaspievala uspavanky
Ked vrieskal, chvilu som ho nechala a potom da ho snazila upokojit, ze ani ja nemam dudku, ani tatino a bez dudky je celkovo krajsi chlapec. A obcas som ho ulozila do svojej postele a cuduj sa svete, pohoda. Sice mi obcas vnoci ukaze.do pusky, ze chce dudku, ale to len macnem rukou, ze je krasny chlapec a ze.ju nepotrebuje... Ono v tomto neviem,ci existuje nejaka zarucena rada, jedine tak vydrzat, i ked viem, ze je to tazkeee

jlp
25. jan 2016

No moji chalani mali (mladsi este ma) cumel len na spanie a ked mal starsi ( v tom case) 2,7r tak sme sa dohodlu, ze cumel posleme jeho oblubenemu auticku a on nam za to posle darcek. Napisali sme list, nakreslili obrazok, dali do obalky, odniesli na postu, tam tete postarke sam povedal, ze posiela cumlik, ona tam nalepila hadam vsetky mozne nalepky ako 1.tr, krehke atd. A odchadzali sme spokojne domov s tym, ze si pred spanim pod vankusom nasiel darcek. Na cumel si este dva dni spominal a potom ho to preslo.

natalym
25. jan 2016

@jlp To je dobré. 😀

zabulienka29
autor
25. jan 2016

@aliza ona sama chcela vyhodit cumlik, len akosi jej asi nedoslo, ze jej bude pri zaspavani chybat...

zabulienka29
autor
25. jan 2016

@ranya tak to suhlasim, aj ja som rada, ze je bez cumla, no pravdupovediac jej mozno az tak spanok pocas dna nechyba, to ja by som bola skor rada, keby spala. Bojim sa, ze sa odnauci cez den uplne spat a potom budeme mat problem v skolke... ked nespi cez den, vecer mi zaspi okolo 19 - 19:30