Ako ste spoznali nového partnera po rozvode - rozchode?

maminkajanka1999
3. júl 2016

Ahojte
,s priatelom sa rozchadzame mame rocneho syna. Povazujem to za najvacsiu prehru, vzdy som chcela mat uplnu rodinu. Mam 27 rokov, cvicim, staram sa o seba, pekne sa obliekam, vyzeram dobre, aj ked samozrejme ziadna modelka. Aku mam sancu este niekoho stretnut? Bojim sa ze ziadnu. Neviem si predstavit, ze by ma chcel niekto s dietatom, aj ked napadnikov som mala predtym vela. Druha vec - dokaze pripadny partner prijat moje dieta z predchadzajuceho vztahu za "vlastne"? Neviem si predtsavit, ze by som sa s "cudzim" chlapom, rozpravala o jeho pokrokoch ako predtym s jeho otcom. A dalsia vec, ako ste vobec niekomu doverovali? Nemam chut travit cas randenim s tymi nespravnymi, chcela by som mat normalnu rodinu. Potesilo by ma, ak by ste mi napisali vase pribehy, ako ste spoznali noveho partnera a aky je vas zivot s dietatom/detmi s predchadzajuceho vztahu.

mondolina
3. júl 2016

V prvom rade spracuj terajší rozchod,a neber to ako prehru ale ako skúsenosť. A do budúcna čo ma prist to príde.

timea7
3. júl 2016

@maminkajanka1999 tiež by som na tvojom mieste neriešila ešte ďalší vzťah, potrebuješ spracovať v sebe ten, ktorý skončil a nebolo to len randenie s frajerom, ale vzťah, z ktorého sa narodilo dieťa. Otec tvojho dieťaťa bude navždy jeho otcom, pracuj na tom, aby ste spolu v záujme dieťaťa dobre vychádzali, snaž sa postaviť na vlastné nohy a nehrň sa v žiadnom prípade do ďalšieho vzťahu, lebo tu budeš o dva roky vypisovať, ako si ostala sama s dvomi deťmi 😒 . Nikto na svete ti nezaručí, že ten ďalší bude hneď ten pravý, s ktorým si budeš super rozumieť, ktorý bude milovať tvoje dieťa a budete spolu šťastní až do smrti. To si si zrejme nedávno myslela aj o mužovi, s ktorým sa práv rozvádzaš. Teraz bude výber partnera oveľa ťažší, lebo potrebuješ muža, ktorý bude akceptovať to, že si mamina a bude mať rád aj tvoje dieťa. Nie je to ľahké, ale nie nemožné, svedčia o tom príbehy mnohých mamičiek, ktoré sú tu na MK. Ale veľa je tu aj takých, ktoré sa prirýchlo vrhli do ďalšieho vzťahu a ďalšieho dieťaťa a zostali časom opäť bez partnera. Inak to nebolí - myslím byť bez muža, ujasníš si, čo v živote chceš, čo určite nie, naučíš sa spoliehať sama na seba. Ja nie som práve dobrou vzorkou pre tvoju otázku, moje dieťa bolo už takmer dospelé, partnerovo jedno dospelé, druhé malo 11 rokov, keď sme sa spoznali. Vzťahy majú super, spoznali sme sa pri športe, ja som nikdy nehľadala muža po baroch a diskotékach, vždy radšej pri športe alebo na koncertoch. veľa šťastia.

katarinapekna
3. júl 2016

@maminkajanka1999 a akože načo chceš niekoho hľadať???? aha, aby si neostala sama, že jo 😀 😀 😀

maminkajanka1999
autor
3. júl 2016

@timea7 dakujem pekne za tvoj prispevok. Aby som to upresnila, ja teda vobec teraz nehladam vztah, skor len potrebujem pocut ze tu je neaka nadej do buducna, lebo momentalne si to neviem predstavit, ale ani nechcem zostat do konc zivota sama.

maminkajanka1999
autor
3. júl 2016

@katarinapekna a co je na tom zle, ze nechcem byt do konca zivota sama??

sissy27
3. júl 2016

@maminkajanka1999 no, čo ti poviem... 62ročná Hana Gregorová si našla o polovicu mladšieho frajera... rozvedená, ovdovená, 2 deti, tuším už aj vnúča nejaké má... takže času máš dosť 😀
najprv sa vysporiadaj s rozchodom a potom všetko uvidíš v inom svetle... hlavne sa nestavaj na zadné čo sa týka vzťahu dieťaťa a exa, nech si ho bráva aj na víkendy, prázdniny atď., nech máš priestor aj pre seba...

maminkajanka1999
autor
3. júl 2016

@sissy27 si ma pobavila teraz velmi :D dakujem 🙂

sissy27
3. júl 2016

@maminkajanka1999 ale vážne, nie je to nič nezvyčajné, je veľa žien, ktoré vychovávajú po rozvode deti s novým partnerom... ale podľa druhej tvojej témy som pochopila, že vy ešte ani rozídení nie ste, takže je naozaj predčasné si lámať hlavu s tým, čo bude... chvíľu ti potrvá, kým sa zo všetkého oklepeš a začneš znova normálne dýchať, ale príde to 🙂 a časom zistíš možno aj to, že mať nejakého chlapa vedľa seba nie je zmyslom života 🙂

timea7
3. júl 2016

@maminkajanka1999 sama zostane väčšinou len žena, ktorá sama zostať chce a vyhýba sa vzťahom.

lena888
3. júl 2016

ja ta asi nepotesim, som sama uz 3,5 roka. Napadnikov nemusim odhanat, ziadny nie su. Ale ja mam 3 deti.
Na druhej strane jasne vidim aj vela vyhod toho, ze nemusim nic riesit a vcelku som si zvykla. Nesnazim sa zoznamovat, nehladam, lebo sama neviem. Brala by som len toho, kto by ma naozaj zaujal.
Ci budem sama navzdy, to netusim. Bolo mi z toho smutno, teraz mi to pride luto len v specialnych chvilach.

timea7
3. júl 2016

@sissy27 super príklad tá Gregorová, som sa skoro ušúľala 😀 😀 😀 😀 , ale tak ona nemusela riešiť jej a jeho deti, ani to, či raz, nebude riešiť že moje a tvoje deti sa spojili a bijú naše deti 😀

fra
3. júl 2016

@timea7 už iba moji vnuci bijú tvoje deti 😀

janmiska
3. júl 2016

Moja mamina ovdovela ked mala 35,dve deti - sestra 15 a ja 12r. Uz 12 rokov zije so svojim priatelom,ktory je od nej mladsi o 11 rokov a klape im to 🙂. Stretli sa v praci. Ja som rozvedena aj moj priatel,ale nase manzelstva boli bezdentne,az spolu mame krasneho 6 mesacneho synceka.a tiez sme o seba zakopli,ani neviem ako.mamina s priatelom si postavili domcek a moj priatel sa zacal budovat hned vedla este so svojou ex. Nikdy by som sj nepomyslela,ze moja mamka mi bude aj susedou 🙂

timea7
3. júl 2016

@lena888 s tromi deťmi to nie je jednoduché, no poznám ženu, ktorú si zobral bezdetný muž s tromi deťmi, spolu majú štvrté, už sú spolu vyše desať rokov. Aj jeho rodina ju prijala veľmi dobre, jeho rodičia vymenili ich štvorizbový byt za jej dvojizbový - bez doplatku, vychádzajú aj deti s maminým partnerom dobre. Trochu to síce nepredýchal jej bývalý, ktorý mal síce počas manželstva jednu frajerku za druhou, ale po rozvode keď sa dozvedel, že niekoho má, robil problémy, ale inak je myslím spokojná a šťastná. Čo má prísť príde, nie je dobré niečo lámať cez koleno, ale ani sedieť doma. Je leto, neviem, aké staré máš deti, ale treba byť vo víre diania. Počas víkendov majú rozvedení muži na starosti deti, tak by si mohla niekoho stretnúť aj na ihrisku, kúpalisku, na výlete....ja som bola bez partnera ešte o rok dlhšie ako ty. Teda bez partnera, mala som nejakú dobu vzťah s mužom, ale ukončila som ho, ako ty píšeš, neoslovil ma a ja nie som typ, že chlapa za každú cenu. Potom pár rande s tĺkom so sklonmi k manipulovaniu, ktorého som zrušila po pár stretnutiach. Potom som si povedala, že nechcem žiadneho muža ani vidieť a o pár týždňov som stretla súčasného partnera 😎 . Unikala som aj pred ním, ale bol našťastie vytrvalý. Ak budú deti staršie, budeš mať viac možností, držím palce, aby si našla niekoho, s kým budeš šťastná.

lena888
3. júl 2016

@timea7 dakujem.
Najmladsia ma 5 rokov. Ja uz mam po 40 ke, tak muzi, co chcu mat deti hladaju mladsie. Vo svojom okoli poznam len zadanych, zenatych. Ale mam vela zaujmov, tym sa venujem a travim cas s detmi, tam mozem investovat svoje city.
Uvidime, co bude dalej...

janickacrazy
3. júl 2016

@lena888 ja mám 2 kamošky, ktoré ostali samé s 3 deťmi a obidve už majú frajerov a sú s nimi už dlhší čas, takže v pohode, ale dalšie deti už nechcú mať, tiež už majú skoro k 40tke, nestrácaj nádej 😉

janickacrazy
3. júl 2016

@maminkajanka1999 si ešte mladá a s jedným dieťatkom máš veľkú šancu, že stretneš nejakého fajn chlapa, ja som tiež mala jedného syna, ked som stretla manžela a v pohode, teraz máme spolu dalších 2 synčekov a klape nám to super, aj s najstrším synom majú dobrý vzťah, inak zoznámili sme sa na internete 🙂

stellamaris
3. júl 2016

@maminkajanka1999 ja som podavala ziadost o rozvod a nechcela som ziadneho chlapa na vztah,ale hladala som si cez Internet rovno milenca 😀 To nebol problem 😝 No a takto som spoznala terajsieho manzela.Najprv som ho varovala,aby nechcel po mne vztah..............bohuzial podlahol mojmu sarmu ,po kratkom case sme chceli hned dieta.Aj prvemu muzovi som ho predstavila.Syn sa narodil mesiac po mojom rozvode a s druhym muzom sme 3 roky manzelia.

zuzka_1985
3. júl 2016

Ja som si noveho partnera nasla v praci. Poznali sme sa uz predtym a vedel, ze mam dieta. Je to sice este cerstve, ale uplne sme tomu prepadli a s malym si perfektne rozumie. Urcite sa najde chlap, ktory ta bude lubit aj s dietatom. Tiez som tomu predtym neverila, ale sama som sa presvedcila ;)

bluka2
3. júl 2016

@timea7 Prosim ta, ako si po par rande vedela, ze tlk ma sklon k manipulovaniu? Zaujalo ma to

timea7
3. júl 2016

@bluka2 už som to tu niekde na MK písala, neviem či nie hneď na prvom alebo druhom rande mi nepovedal, že tie náušnice, ktoré nosím, mi nepristanú a aké by som mala nosiť ....po ďalších dvoch mi priniesol vytlačené slovíčka - anglické - odborné, aby som sa ich naučila, lebo ich budem potrebovať, počítal totiž so mnou v jeho firme, už som aj mala určené, kde bude stáť môj stôl 😀 😀 😀 , nezaujímalo ho, že mám prácu, ktorá ma baví a napĺňa, uznával jediný správny názor - ten svoj, príliš často dával najavo, že má vyššie vzdelanie ako ja. Inak bol naozaj inteligentný, ovládal perfektne viac svetových jazykov, dalo sa s ním debatovať na akúkoľvek tému. Poznali sme sa fakt veľmi krátko (pár týždňov) ma to, aby sa ku mne takto správal, aby sa montoval do môjho života viac, ako bolo treba, nezaujímali ho moje sny, túžby,predstavy, zaujímal ho iba o sám, tak som ho veľmi rýchlo zrušila.

lavinis
3. júl 2016

cez internet, dva roky najlepsi kamarati a potom vztah, dieta, svadba 🙂 ale je pravda, ze ani jeden z nas dieta nemal.

bluka2
3. júl 2016

@timea7 Tak dobre, ze sa hned tak vyfarbil, lebo niektori to robia asi menej okate, aspon na zaciatku. Inak si, co si o sebe mysli 😕

katka253111
3. júl 2016

@stellamaris tak super si nasla 🙂

maminkajanka1999
autor
3. júl 2016

@timea7 pripomina mi jedneho pana, nie sice z mojej skusenosti..nevlastni nahodou predajnu aut?

timea7
3. júl 2016

@maminkajanka1999 nie je IT- čkar a má okrem toho realitku a ako bonus bol držgroš 😖

lubkavargova1
3. júl 2016

@timea7 ako to je co za debila???? Od takeho utekat na milion kilometrov heeeeeeeeeeet....aj ja som zazila zakeho chumaja...mne povedal uz na prvom rande, ze moj ruz svieti ako semafor a ta sukna (dlha tunika inak) je mocno kratka...dostal take dovi-dopo-dopi ze az...

timea7
4. júl 2016

@lubkavargova1 tiež by som neverila, že taký vzdelaný človek môže byť na druhej strane taký tupec...ešte sa urazil, keď som mu povedala, že sa vrátime z kratšej cesty, že to bude pre oboch prínosom, lebo náš životný štýl, zmýšľanie atď sú úplne rozdielne. Nechcela som mu na rovinu povedať, že som väčšieho ch...a zatiaľ nestretla 😎 .

bratislavcankanm
4. júl 2016

@maminkajanka1999 ahoj, neviem ti poradit, snad len Tolko, ze si mlada takze mas vela casu a snad teda bude aj vela sanci... na druhej strane, ja v mojom veku 40+ mam oproti tebe tu vyhodu, ze uz radsej nijakeho chlapa nechcem, som spokojna takto, sama (so synom), lebo sa nechcem zase trapit, stacili mi predosli 2ja, expriatel a exmanzel (hlavne ten druhy)... a je pravda, ze po rozchode s ex po 8 rokoch vztahu, mala som vtedy 31 rokov, ma trapilo to, co teba - ze ako si niekoho dalsieho najdem 🙂... hold, musela som sa spalit 2x aby som si uvedomila, ze s chlapom sa zije tazko, bez neho lepsie ... vela stastia v dalsom zivote

mima4
4. júl 2016

@sissy27
@timea7
@fra

no ale dámy, to je na drink 😉 do dvoch troch rokov sa pre @maminkajanka1999 narodi chlap 😀