Aký máte názor na ricínový koktejl na vyvolanie pôrodu?

Zodpovedané
12. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Som po termíne, pôrodné cesty su však tuhé. V stredu sa mám hlásiť na vyvolávanie pôrodu. Chcem sa tomu vyhnúť, nakoľko som si tým už raz prešla.

Aký máte názor na ricínový koktejl? V zahraničí ženy tento koktejl bežne užívajú.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,
viem, že niektoré ženy používajú ricínový koktejl na vyvolanie pôrodu. Cieľom ricínového koktejlu je vyvolať hnačku, čím sa “pomasíruje” maternica a malo by to vyvolať kontrakcie.
Ale nie sú s ním vo všeobecnosti veľmi dobré skúsenosti. Nie vždy zaberie a ak áno, tak zvykne preháňanie trvať ešte počas pôrodu. Čo je teda dosť nepríjemné a ťažko zvládnuteľné. Vo všeobecnosti ricínový koktejl neodporúčam.
Pri tuhých pôrodných cestách je lepšou voľbou milovanie s partnerom, horúca vaňa, zápara bylinkami. Dokáže pomôcť aj moxovanie či akupunktúra, ak je táto cesta pre vás v poriadku. A ešte by bolo vhodné overiť, či je správne vypočítaný termín pôrodu. Či termín sedí s veľkosťou bábätka z UZV, ktorý bol robený okolo 10-12 týždňa.

Držím palce, aby to bolo tentokrát podľa vašich predstáv.


Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea