Chcem zapísať často choré 2 ročné dieťa do škôlky

luciakad
24. jan 2013

chcela by som zapisat syna do skolky teraz bude mat 2 roky a od septembra by som chcela aby nastupil mno ked to bude mozne. ma problemy s imunitou, chodime na alergologiu, ma ekzem a tazku formu seboroickej dermatitidi, uz 2 krat bol hospitalizovany v nemocnici, casto ma aj zapalene usko kvoli tej seboroickej dermatitide. Kazdy mesiac je na antibiotikach. Myslite si ze sa mu zlepsi stav do septembra?

nicky182
24. jan 2013

a musis ho dat do skolky ? tazko povedat, ci sa mu zdravotny stav zlepsi ...so skolky si deti nosia rozne chodroby, ak ma slabsiu imunitu, nebude to prenho velmi vhodne miesto ...no uvidis co ti povie ucitelka na zapise ---

gubcikova
24. jan 2013

čakaj že po nástupe do škôlky budete nonstop doma

sissy27
24. jan 2013

@luciakad 😕 najprv by som riešila zdravotný stav dieťaťa, ktorý podľa tvojho opisu je dosť zlý a nie škôlku... každý mesiac atb?? čo máte za dr., že mu ich vôbec predpíše?
neviem ako u vás, ale v máloktorej štátnej škôlke ti zoberú dieťa mladšie ako tri roky... okrem toho potrebuješ potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa, a ak ti nejaký lekár podpíše, že je zdravotne ok, tak nech ide pekne vrátiť diplom... sú aj škôlky špeciálne pre alergikov, prípadne celiatikov a podobne, ale povedz mi, čo bude mať zo škôlky dieťa, ktoré každý mesiac berie atb - čiže vtedy musí byť doma a nie v škôlke...

mata1001
24. jan 2013

na tuto otazku ti tazko niekto odpovie s istotou...do skolky ho mozes dat,popripade ak bude casto chory tak ostanete doma aj nadalej...prajem vam nech sa vam malinky uzdraví...

luciakad
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lea641981
24. jan 2013

skore uzdravenie malemu ☹

mamicky popisali uz asi vsetko 🙂 daj ak mozes na 4 hodky aby bol v kolektive nech tam aspon nespava ☹ ked je casto chorucky a nemate to doriesene a vyliecene 😔

zalezi aj ci nemas inu moznost a potrebujes pracovat a preto ho chces umiestnit do skolky 😒 ak nemusis skus tam s nim chodit na 1 alebo2hod ty zo zaciatku ak len chces aby bol medzi detickami ☹
drzim palce no 🙂

maajka83
24. jan 2013

podla vlastnej skusenosti, budete viac doma ako v mš.

luciakad
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sissy27
24. jan 2013

@luciakad čo poznám mamičky, ktoré mali deti s oslabenou imunitou, tak všetky ostávali na predĺženej materskej... neviem, mne sa nejako nepáči, že malý je nonstop na atb, to jeho zdravotnému stavu ani ekzému ani imunite nemôže prospievať ☹

zuzana2000
24. jan 2013

no to neviem..........napr dcéra nebývala chorá vôbec a ako náhle začala chodiť do škôlky bola dva týždne doma, týždeň v škôlke......a znova dva týždne doma, týždeň v škôlke....takto to išlo dokola. Mňa napr hnevalo, že mamičky tam nechali choré deti a sirupy od kašla mali v skrinkách....že šak len trochu kašlú....☹

kaja73
24. jan 2013

@luciakad uz len na ekzem sa rodicak predlzuje-aj my ho mame pre to predlzeny-treba odporucanie koziara a ked mozes aj z alergologie a predlzia ti ho-lek.nalez nesmie byt strasi ako 3m pred dovrsenim 3 rokov.

lea641981
24. jan 2013

@luciakad ak mas chore dietatko a odborny lekar povypisuje co treba budes to mat platene to predlzenie 🙂

luciakad
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kaja73
24. jan 2013

@luciakad 3 roky a mesiac

luciakad
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciakad
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciakad
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lea641981
24. jan 2013

@luciakad malicky drobcek ☹

luciakad
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanislavao
24. jan 2013

@luciakad po nastupe do skolky sa to urcite zhorsi. a okrem toho, preco takto chore dieta chcete dat do skolky? mozno vam ho ani nezoberu po precitani si lekarskej spravy, ktoru skolka bude potrebovat.

kaja73
24. jan 2013

@luciakad to je u nas dlhy pribeh-ale v skratke dostal ho na 7 den po prvom ockovani,potom sa to uplne zlepsilo,ale po druhom zaockovani v 6m, do hodiny vysiel ekzem na nohach nanovo a na druhy den uz na celom tele,plus zacal zakratko aj krvacat v podkoleni a na krku-odvtedy to bol dlhy boj aj s dietou-teraz sme stabilizovany,ale koziarka napisala odporucanie ostat doma.
Inak maly mal aj febrilne krce-a to je pre mna skutocny dovod byt s nim doma-,ale to zas neuznaju na predlzenu 😠 -maly bol v bezvedomi,resustitovany, nasleden na JISke a tak sa vyhybame infektom ako mozeme-lebo kazda horucka je riziko dalsieho febrilneho krca.

lea641981
24. jan 2013

@luciakad som stara ale lezala som tiez neustale na infuziach po akutnej zihlavke ☹ na internom a cpali do mna adrenalin a kortikoidy a brala som prednison 😔

je mi to tak luto ani neviem co popisat mamickam a detickam 😔 😔 modlim sa aby moja dcera ci syn nemali kozne problemy 😔 nech ti drobcek z toho vyrastie 😔 nedavaj ho do skolky 😔

musi mat svoje navlecky a hygienu poriadnu a to vsetko okolo koznych ochoreni a to mu das len ty mamina 😔 ☹

zuzana2000
24. jan 2013

@luciakad malinký....☹

luciakad
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanislavao
24. jan 2013

@luciakad ale ked pride do kolektivu, tak su deti casto chore. cize aj to vase bude este viac chore. a na tieto diagnozy vam RP urcite predlzia. my mame ekzem a predlzili mi.

sonagolisova
24. jan 2013

osobne sa priklanam k nazoru, ze by som tiez skusala najprv riesit zlepsenie zdravotneho stavu dietatka a az neskor mozno aj o 1-2 roky riesila skolku

prajem malemu nech sa mu co najskor polepsi!!

tinki
24. jan 2013

@luciakad skúšala si aj úplnú bezmliečnu diétu? Ekzém, časté choroby, to je niekedy aj prejavom alergie na bielkovinu kravského mlieka..Moja dcéra bola často chorá, tiež jej stále predpisovali ant. Tým braním antibiotík sa jej imunita neustále oslabovala a bol to len kolotoč. Ak je malý doma, skús mu nedávať nič s mliekom ani nič s obsahom mlieka, je tu aj na koníku téma ohľadom toho. Na výsledok treba čakať dlho..Najlepšie aspoň mesiac. Možno ťa to vystraší, ale nie je to nič strašné, pekne sa dá takto žiť.
Chápem, že to máš ťažké, ale škôlka mu určite nepomôže. A do septembra nie je veľa času na úpravu imunity a zdravotného stavu.

lea641981
24. jan 2013

@luciakad krasny drobcek 🙂 nedavaj ho ,potrebuje ta 🙂

luciakad
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lea641981
24. jan 2013

tak prihlasit ho mozes a behni tam s nim nech je chvilku s detickami hodinku ak by si teda chcela 🙂 bude sa teskat 🙂