Hry pre 22 mesačného syna

lenkapp
28. okt 2012

Ake hry sa man hrat so synom(22mes).Rada by som sa s nim hrala no vzdy ked sa s nim zacnem nejako hrat tak sa sprava ako sialeny.Rozhadzuje hracky hadze ich do mna lame ich...pri ziadnej hre sa nevie pekne hrat ...Sem tam sa hra sam s autodrahou ale sameho ho to dlho nebavi a ked sa s nim idem hrat ja tak vsetkym hadze.Myslim ze jeho to tesi ale to predsa nie je hra.Mate niektora rovnaky problem?

jaruska8
28. okt 2012

Lego????? Naša ho miluje, s chlapcom by som sa hrala s autíćkami, kockami atď. A inak nie, malá sa aj so mnou rada hrá. Koľko má malý?

mata1001
28. okt 2012

@lenkapp ahoj aj moj zacal pred nedavnom hadzat hracky,ale som mu povedala a zdoraznujem mu to ze ked to bude robit tak ich pozbieram a zoberiem detom co hracky nemaju..no zatial to funguje a prestane s tym...inak my sa zvykneme hrat na schovavacku-to ho celkom bavi alebo si citame,kreslime,staviame bunker.s autickami sa s nim hram malo,zahra sa sam-pri tejto cinnosti(hre)badam na nom, ze nema rad ked sa snim hram...ale ked je krasne vonku tak sme vela vela na cerstvom vzduchu 🙂

lenkapp
autor
28. okt 2012

No na nasho bohuzial nepomahaju anu vyhrazky..bude mat uz 2roky ale este nerozprava a rozumie..aj to iba ked chce...a ked mu zoberiem nieco lebo ma nepocuva tak zase place akoby som ho rezala.Citam som mu prestala lebo ked zacne on si dotoho zacne mrmlat svoje aby ma nepocul zacne mi zatvarat knihu."kreslit" si dokaze chvilku az kym nezacne kreslit aj po stole a zemi.schovku by som sa s nim rada zahrala ale to by asi ste nepochpil.vonku to tiez nie je nic moc lebo u nas nie je ani jedno ihrisko ked sa s nim idem prejst tak uteka inym smerom do potoka na cestu ked ho chytim za ruku krici...nema tu zidne deti s ktorymi by sa hral..no hrozne🙂

157misicka
29. okt 2012

@lenkapp ahoj moj syn ma 21mes..a hrame sa vacsninou spolu aj ked v poslednej dobe sa uz dokaze pekne zahrat aj sam s autami preteky, s plysakmi to je teraz nase oblubene si ich krmi, ale si ich pouklada na koberec a rozpravaju sa 🙂 to by som ho zjedla...potom su u nas velmi oblubene kocky, drevene vkladacky, knizky a kreslenie...schovacku tiez rad hrava, este s loptou, hra sa aj rad na varenie a pomaha upratovat.. 😀 , dalej rad pozera spievankovo a ine hudobne programy pri ktorych spieva a tancuje.....vonku som mu uz pred casom vysvetlila ze musi daat rucky ked mu hovorim a neutekat mi tak uz ako tak poslucha ale predtym vzdy len utekal 🙂 tu mas zaujimavu temu mozno ti tam tiez kocky poradia su tam aj deticky co nehovoria :
https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/co-dokazu-nase-20-mesacne-deticky-2/

ducci
29. okt 2012

my sa tiez vacsinou spolu hrame, mala sa vie hrat sama len chvilku :(... hrame na schovavacku, nahanacku (to ju nahanem bud s babikou, alebo so zvieratkami) velmi ma rada duplo, to si staviame domcek a pride niekto na navstevu do domceka a sprchujee panacikov v domceku...citat knizky vydrzi len chvilku ale rada ma knizku, kde mi ukazujem kde su jednotlive veci (auto, semafor...)

ichbinich
29. okt 2012

@lenkapp:
Mojho bavili a stale bavia: auticka, Lego Duplo a drevena zeleznicka. Aj kreslenie si a pod. Pricom zvycajne som kreslila ja to, co on chcel 😉
Dlho trvalo, kym pochopil princip magnetu na drevenej zeleznicke, ze treba otocit jeden vagon, ak mu to nejde spojit. To sa hneval a hadzal ich. Ja som mu to ale po jednom upozorneni zobrala a v ten den uz nedala. Odkedy vie, ako to funguje, uz vagony nehadze.
Ale so zobranim a v ten den mu to nevratim robim dodnes, ked mi naschval pusta auticka pod gauc a pod. Raz ho upozornim, a potom to odlozim.
Duplo sa hrame tak, ze ja mu postavim garaz a on si do nej zaparkuje auta. Alebo domcek a on don dava figurky a zvierata.
Co ma velmi rad a co je najlepsie investovanych 10€, je koberec, na ktorom su nakreslene cesty 😉 Ten ma velmi rad a na nom sa vie dlho vyhrat. Ten som mu kupila, ked mal cosi cez 2 roky. Po tom, co mi namaloval auta a cestu na gauc, kym som ja varila veceru 🙄 Tak som mu kupila ten koberec, a ma ho velmi rad.

Spolocne hry boli a su skor take, ze on mi povie, co mam robit: nakreslit to a ono, postavit to a tamto. Samozrejme ale aj spolocne blaznenie, steglenie, ja hop drzim, za ruky a on skace po gauci a pod.
Bol narocnejsi na spolocnost, kavu som pravidelne pila pri nom na zemi, aj ked som sa nemusela aktivne s nim hrat, ale musela som byt pri nom, takisto v pieskovisku, ale viem dobre robit babovecky z piesku 😉
Teraz ma skoro 3 roky a je to ovela lepsie, pekne sa zahra aj sam, vonku si mozem posediet a pokecat s inymi mamami. Stale ma potrebuje, bud pomoct alebo iba ako spolocnicku, byt pri nom, ale uz to nie je take narocne. Teraz mu s niecim pomozem, on sa pekne hra dalej, a ja mozem ist robit na chvilu zase nieco ine.

Precitat knihu si da iba poslednych par mesiacov, aj to iba nepravidelne a malokedy. Zvycajne chce iba komentovat obrazky, preto mame aj najma obrazkove knizky, kde sa nieco deje a co sa da dobre komentovat. Klasicke rozpravky nehrozia.
Dalsie klasiky su plastelina, puzzle, na zaciatok iba co sa vkladajuvelke obrazky do nakreslenej scenky, odrazadlo-auticko (ja mu ho dovolim aj vnutri doma, u nas sa da ist v kruhu).
Velmi rad mi pomaha pri vareni a peceni, uz mu to ide dobre. Najprv som ho zabavila tym, ze som mu dala do miesiek trochu muky, cukru, kokosovej mucky a inych prisad, nech si to miesa a presypa. Aj keby to ochutnal, tak sa nic nestane, vsetko je to jedle. Potom som z toho mismasu spravila cookies 😉 V kuchyno bordel, a
le on bol spokojny a zamestnany presypanim a ja som pri nom uvarila veceru 😉

Strasne rad aj "vari" vo svojej kuchynke.
Sem-tam si moze pozriet kratke rozpravky, moj ma rad Ovecku Timmy (Timmy Time, nehovori sa tam) a Bob Stavitel, pripadne nejake kratke videa z youtube - Duck Song napr.

Ale aj tak si nemyslim, ze dieta potrebuje cely den od rana do vecera aktivne zabavanie. Proste nechat ho tak, nech vymysla sam 😉 Samozrejme byt zabezpecit. Ale ked ho prave bavi vypinac a zasvecovat a zhasinat svetlo v kupelke, nech sa paci. Ma zabavku na par minut, a ja si mozem zatial nieco porobit. Chce sa vozit na odrazadle? Nech sa paci, spravim mu miesto, alebo ho upozornim, ze musime najprv upratat a moze sa vozit.
Je tu ale inak vela podobnych te, aj zoznam hier a napadov pre deti rozneho veku, skus pohladat.