Magnetická rezonancia

lukihomamina
26. sep 2013

Ahojte baby,
chcem sa opýtať tých z Vás, ktoré absolvovali vyšetrenie magnetickou rezonanciou, či ste mali potom nejaké negatívne účinky? Ja som bola včera na MR mozgu a od včera ma príšerne bolí hlava a točí sa mi. Neviem, či je to len náhoda, alebo by to mohlo súvisieť s vyšetrením. A ešte otázka, vôbec mi nepovedali, že na vyšetrení nemôžem mať na sebe make-up. Neviete, či je to nebezpečné, ked som ho mala. Len dnes som sa o tom dočítala na nete, že by tam nemal byť, tak trošku som sa zľakla. ďakujem krásne

cinnamon111
26. sep 2013

s tým, že sa ti točí hlava asi nič nenarobíč, to môže byť spôsobené tým veľkým magnet. poľom. O tom make upe som čítala aj ja a je to tak, že tieto kozmet. výrobky obsahujú nejaké maličké časti napr. zinku, olova apod. A tým pôsobením tým magnetom by mohlo dôjsť k spáleniu pleti. Nevysvetľujem to úplne presne, len tak laicky, ale toto je problém. Aj tetovanie je podobne na tom, lebo farby v tetovaní môžu obsahovať kovy - tak je to podobné. Ale, to sú extrémne prípady.

lukihomamina
autor
26. sep 2013

@cinnamon111 ahoj, velmi pekne Ti dakujem za reakciu ....čiže podla teba by tam mohlo ísť len o spálenie pleti? nevieš, či to náhodou nemôže nejako ovplyvniť samotný výsledok vyšetrenia alebo spôsobiť tie bolesti hlavy? ako viem, pýtam sa asi ako hlupaňa, ale možno ma chápeš 🙂

cinnamon111
26. sep 2013

ja som na MR nebola, ale moja maličká dcéra áno. A moja sestre pracuje v oblati farmácie a ona mi toto povedala. A som si len spomenula na tie ťažké kovy v kozmetike a a teda v tej tetovacej farbe. Myslím, že výsledok by nemal byť skreslený...

pragmaticka
26. sep 2013

magneticku hlavy som mala uz dvakrat, raz v rakusku a raz v prahe po autonehode a nikto mi ten make-up ani nespomenul. Myslim ze keby to bolo az natolko skodlive, ci by to ako malo skreslit vysledky by zdravotnici nato upozornili a make -up by sme museli pred vysetrenim odstranit..ja som bolesti hlavy mala - ale koli tomu som na tu magneticku isla, takze fakt neviem ci to moze byt nejaky vedlajsi ucinok.. 😒

ankiki
26. sep 2013

Je to tak, neodporúča sa žiadny make-up, tetovanie, akékoľvek kovy v, na, alebo v blízkosti časti tela, kde Ťa prezerali. Ja som sa tam aj prezliekla, ale bola som prezeraná na inej časti tela. Oni preto aj pred vstupom Ti dajú vypísať a podpísať papier, kde sa pýtajú na všetko, čo s tým súvisí. Ja som bola napr. počas kojenia a keďže mi museli dať kontrastnú látku, tak som určitý čas potom nemohla kojiť a musela som to aj podpísať. Reakciu môžeš mať, ak si senzitívnejšia osôbka 🙂 Ja si nepamätám, že by som nej. mala.

rebellefleur
26. sep 2013

ja v ramci svojej dg. chodim na magneticku pravidelne raz do roka uz vyse 11tich rokov, zatial som vzdy bola nalíčená a roky mám už tetovanie a nikdy mi nič nebolo 🙂 samozrejme všetky kovy - piercing, náušnice, náramky, náhrdelníky musí dat clovek dole, ale mat make-up a tetovanie nevadi 😉

adrianaadriana
27. feb 2018

Ja som bola včera na MR mozgu a príšerne ma dnes seklo v krížoch a rozbolel chrbát môže to byť ž tej MR?

lujdzi
8. júl 2018

Zdravím žienky chcem sa opýtať idem na MR mozgu a mam dosť menštruáciu nema to niejake dôsledky na vyšetrenie? Lebo mam obavy vopred ďakujem a teda môžem mat špirálu a nalakovane nechty ďakujem žienky za odpoveď

sasa1983
8. júl 2018

@lujdzi nie nemá. Mascara mať môžeš. Mozes mat vsetko okrem kovoveho implantatu (náhrada klbu, kardiostimulator)..Nechty sú tiež mimo oblasti hlavy.

minnie30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lujdzi
8. júl 2018

@minnie30
@sasa1983 ďakujem za odpovede kočky

lujdzi
8. júl 2018

@sasa1983 ak sa môžem opýtať tak aj podpiru ste mali v nej su zeliezka tie úchytky ci ste mali športovú podprsenku

minnie30
8. júl 2018

@lujdzi podprsenku som musela dať dolu, ale tričko som si mala obliecť

lujdzi
8. júl 2018

@minnie30 ďakujem za odpoveď uz teraz stresujem to po prvý krát tak neviem co môžem co nie...

minnie30
8. júl 2018

@lujdzi aj ja som bola prvýkrát, tam ti povedia, čo treba, držím palce, nech to nie je nič vážne

lujdzi
8. júl 2018

@minnie30 ďakujem pekne krásny deň prajem

leona45
16. dec 2018

@rebellefleur to naozaj nic, vobec ziadne vedlajsie ucinky po MR?

rebellefleur
16. dec 2018

@leona45 - nie vôbec nič, čo by mi malo byt?

domininini
26. dec 2019

@lukihomamina ahoj síce tvoja otázka bola položená dávnejšie, chcem sa spýtať, tie príznaky ti časom odzneli? Ja som bola tiež na MRI, a odvtedy mam tlaky v hlave a som strašne citlivá na svetlo.. Všetko vidím tak divne..

9999999999
12. jan 2020

@rebellefleur chcem sa opýtať mám tetovanie môžem ísť na m.r je to vecsie tetovanie červenej a čiernej farby vďaka za odpoved

lujdzi
14. jan 2020

@9999999999 neviem ako to je s tetovaním ale tam len vypisujes formulár takže tam uvedies ci máš tetovanie podľa mňa môžeš ísť. S týmto nemám skúsenosti ale podľa mňa určite to nieje chyba pri najhoršom ak sa dá sa to Niejak zakryje oblečení ak je na takom mieste že sa dá zakryť

dlminika127
3. dec 2020

Dobrý deň ja by som sa chcela opýtať, idem na MR brucha, bude vadiť keď budem mať gélové nechty?

cherry19811
9. feb 2021

@rebellefleur prosim ta robia ti mr pravidelne s kontrastniu latkou?

mariagachova
24. okt 2021

Manzel ide zajtra,t.j.pondelok na MR prostaty,kazali mu prist s cistymi crevami,t.j. ze si ma podat v nefelo laksativa a nejest

mariagachova
24. okt 2021