Magnetická rezonancia mozgu

simisi
8. máj 2013

Chcela by som sa spytat na skusenost s magnetickou rezonanciou mozgu...som objednana koncom juna,chcela by som vediet ako vysetrenie prebieha,ako dlho asi trva...mam celkom obavu ci to zvladem 😒

sisaha
8. máj 2013

@simisi lahnes si na lehatko - zasunu ta do takeho tunela. Dostanes sluchatka na usi a do ruky taky maly balonik (ak by ti bolo zle, tak ho stlacis a oni pridu). Lezis tam asi 10-15 minut. Je to v pohode.

trish31
8. máj 2013

@simisi pokial nemas klaustrofobicke stavy tak by to malo byt ok.Je to troska neprijemne.Ja som bola vnutri cca 25 min,ku koncu mi uz bolo neprijemne,ale staci len zhlboka dychat a je to OK

sisaka
8. máj 2013

@simisi ako tu uz napisali, nemusis sa bat, ak nemas klaustrofobiu je to ok, pristroj vydava kadejake klepave zvuky, inak sa nic vzrusujuce nedeje, treba len lezat a nehybat sa. Cas zavysi od toho, aky vymakany pristroj tam maju, cim lepsi, tym kratsi cas. Ja som bola na MRI ako dobrovolnicka, ked nastavovali novy pristroj, trcala som tam koli tomu takmer hodinu, niektori ludia si tam aj zdriemli, ale tak dlho to pri beznych vysetreniach netrva 😉

aristka
8. máj 2013

ľahneš si na lehátko ,na krk ti dajú golier ,na uši slúchadlá z muzikou a dajú ťa do tunela a ty budeš oddychovať,trvá to dlhšie,ale je to v pohode...

simisi
autor
9. máj 2013

dakujem pekne za odpovede,prave toho stiesneneho priestoru sa obavam,netrpim klaustrofobiou,ale nécitim sa najlepsie v stiesnenych priestoroch,preto neviem ako zareagujem....tak dufam ze to zvladnem,dakujem

cemi
9. máj 2013

@simisi aj ja idem na MR mozgu 10.6. a tiez sa bojim toho ze neviem co mam cakat. Preco ides? Ja kvoli migrenam 🙄

linda81
9. máj 2013

@simisi jasne ze zvladnes...ja som bola 2x, zaklad je na nieco pekne mysliet...mne vadilo kus, ze sa tam neda posadit, len rovno lezat.....ale fakt sustredit sa na dychanie a a nieco pekne mysliet a zbehne to rychlo tych 20 minut...

jankastubka
9. máj 2013

Ja som tiez bola - staci proste zavriet oci ak sa bojis stiesnenych priestorov. Este baby nepisali, ze sa picha aj injekciou kontrastna latka, asi v polke vysetrenia.
Skor som sa bala vysledkov, lebo tie som dostala do ruky bez vysvetlenia, ktore mi mala dat az moja doktorka. Pisalo sa tam nieco o nejakej ciste tak som bola dost v soku. Akurat som bola tesne pred odchodom na dovolenku a doktorka nemala cas, nakoniec si to rychlo pozrela, a vdaka bohu nebolo to nic vazne. 🙂

simisi
autor
9. máj 2013

@linda81
@cemi dakujem pekne za povzbudenie..ja idem kvoli dlhotrvajucim zavratom,nevolnostiam...tiez dufam,ze to nebude nic vazne

cemi
9. máj 2013

@simisi urcite nebude 😉 hlavne ze budeme vysetrene. Bola si uz aj na CTcku? Ja tak pred 3 rokmi.

simisi
autor
9. máj 2013

@cemi nebola..pobehala som bezne vysetrenia,odbery,usne,ocne,sono krcnych tepien,tam bolo vsetko ok...neurolog mi dal zatial dg.Menierov syndrom,ale usne bolo v poriadku,a nezda sa mu to ,tak aj MRI 😒

cemi
9. máj 2013

@simisi aj moja mama na to trpi. Uziva nejake homeopatika a tie jej tusim pomahaju. Tiez bola po tychto vysetreniach a vsetko bolo ok. A chrbticu mas ok??

simisi
autor
9. máj 2013

beriem Betasearc,ten mi pomaha....chrbtica relativne ok...dakujem,drzim palce nech ti to dobre dopadne

trish31
9. máj 2013

@sisaka nie je pravda cim lepsi pristroj tym kratsi cas...zalezi od toho,kolko rovin a obrazov sa snima @simisi

trish31
9. máj 2013

@simisi mama mala tento isty problem nakoniec jej MR zistilo problem s krcnou chrbticou

trish31
9. máj 2013

@simisi inak,asi budes citit teplo vo vysetrovanej casti,vacsinou sa pocituje pri podani kontrastnej latky,mne ju napriklad nepodali takze ja som to necitila,vraj je to neprijemne tak sa nelakaj

kvetinka245
9. máj 2013

a ešte asi jedna zakladna vec, lahnut si rovno- tak aby ti bolo dobre a nehybat hlavou, ked budes vo vnutri. Neviem, kde vsade davaju tu spominanu hudbu, no ja som ju nemala, tak som pocula tie zvuky pristroja, take bubnenie, ale doporucujem zavriet oci a mysliet na pekne veci. Ja som myslela na dovolenku pri mori..🙂 Inak držim palce, hlavne aby vysledky boli dobre a neboj, zvladnes to.

simisi
autor
9. máj 2013

@kvetinka245 dakujem,uz nech to mam za sebou
@trish31 myslela som ze kontrastna latka sa podava len pri CT vysetreni

trish31
9. máj 2013

@simisi pokial viem aj pri MR mozu podat ale ja som nedostala nic,ale ja som bola na MR panvy

silica
9. máj 2013

@simisi ja mam tiez problem dlhodobe zavraty :( pobehala som vsetky mozne vysetrenia, mri mozgu, orl, mri krcnej chrbtice, ocne a nikto nevie povedat pricinu..na zaklade coho ti neurolog stanovil ze mas menierov syndrom? a ako sa to u teba prejavuje? ja som skusala aj betahystin, ale nepomaha :(

danielle37
9. máj 2013

Ahojky,
takže prídeš na recepciu, kde sa eviduješ, buď presná, nakoľko to majú presne načasované, len urgenty inak riešia.
Prídeš dnu, v kabínke si oblečieš ich tzv. papierové oblčeennie, naušnice a zlato, hodinky dole.
prejdeš do miestnosti, kde si lahneš na pás, dajú ti do ruky balonik v pripade ak sa cítiš zle, stlačíš, vsunú ťa do tunela, nie je to strašné ale trošku stiesnené, ja som mala celé vyšetrenie oči zatvorené, aj možno ťa to bude uspávať.
záleží kvôli akej diagnoze tam ideš.
ja som migrenik, začnú ti také tóny znieť podobné trúbke, neviem presne opísať, ale dá sa to zvládnuť cca 4 min pred koncom ti pichnú kontrastnú látku a znovu ťa vsunú a zase trúbka bude znieť 🙂 ja som sa viackrát zlakla z tych tonov, ale da sa to zvladnut, inak nesmieš sa pohnúť ani hlavou točiť..... dúfam, že ti to dobre dopadne..... a radšej nech nemáš nič horšie ..... ja po 4 rokoch užívania liekov sa mi zlepšil stav na stabilizovany - 1 alebo 2 záchvaty do mesiaca niekedy aj 2 mesiace som ok.... držím palce..... inak odvtedy sa pravidelne každý rok ja sama osobne pýtam na MR - vždy ma doktorka pošle, ide o teba a vždy máš takú kontrolu, že je to ok... hodne zdaru 🙂

sisaka
9. máj 2013

@trish31 nove 3T MRI stroje su ovela vykonnejsie ako 1.5T a samozrejme aj ovela drahsie. Magneticke pole 1.5 je 30 000 x silnejsie ako zeme, 3T 60 000 x silnejsie, signal produkovany scannerom rastie spolu s magnet. polom. Zvysenie tohto signalu skracuje cas scanovania a zvysuje rezoluciu obrazu. Dufam,ze taraz som sa vyjadrila zrozumitelnejsie

susi201
10. mar 2014

mame 1,5 rocnu dcerku a ideme s nou na magneticku rezonanciau . chcem sa opytak ako to prebieha u deti lebo ju ideu uspat . a dost sa toho obavam . kolko to asi trva . a ako dlho trva prebudenie dietata po tom . robi sa to hned rano ?
dakujem vopred .

katherine82
19. mar 2014

@jankastubka ahoj nevies o aku cystu ide ja mam tiez a vraj sa nemam obavat ale teraz po roku chcem ist na kontrolne MR ty si bolo?

jankastubka
19. mar 2014

@katherine82 bola to nejaka pineambula alebo take cosi. Vraj to mavaju male deti a potom sa to strati, ale mne sa to nestratilo a ostalo to ako cista. Zial na kontrolne MR som sa nedostala. Mala som ist minuly rok v marci, ale bola som tehotna a vtedy sa nechodi. A od kedy sa narodila mala, tak som nejak na to ani nemala pomyslenie.
Ale asi by sa mala ozvat mojej neurologicke.

katherine82
19. mar 2014

Ja mam pinealnu cystu ja by som chcela ist po roku na kontrolne mr a tehotenstvo si mala bez problemov?

katherine82
25. apr 2014

@danielle37 prosim ta kontrolne vysetrenie trva tiez tak dlho alebo sa zameraju len na konkretny problem?

katusik22
4. mar 2015

Viete mi povedat ci na MR moze ist osoba ktora ma tetovane obocie??? Totiz to, problem je s chrbticou, len som pocula, ze sa MR moze robit po urcitych castiach tela... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

opica
4. mar 2015

@katusik22 jasne, ja mam tetovane linky, len sa ta na to opytaju, v pohode mozes

kika050
4. mar 2015

Prosím vás kde sa dá ojednavat na MR môj manžel by mal ist na kontrolu.