Náhradní starí rodičia

eleona
20. feb 2013

Ahojte, posnažím sa stručne a jasne vysvetliť moju, celkom zaujímavú situáciu... 😉 So svokrovcami mám veľmi zlé vzťahy, nikdy nemali záujem o svoju vnučku, ani ju nevidia, nenavštevujú, nedajú darčeky...proste nič. Našťastie mám svojich rodičov, ktorí nedajú na svoje vnúčatá dopustiť. Ale....... pred pár týždňami som bola s 2,5 ročnou dcérkou na návšteve u známych, ktorí budú onedlho dôchodcami, vnúčatá nemajú, zato k deťom majú krásny vzťah. Hneď počas prvej návštevy si malú obľúbili, stískali, mojkali, pusinkovali, hrali sa s ňou. Dcéra je dosť k cudzím opatrná a nesmelá, ale tentokrát sa správala,koby to boli pre ňu starí rodičia od narodenia. Dávajú jej drobnosti, dokonca u nich aj poobede spinkala. Ja s nimi takisto dobre vychádzam, veľmi si s nimi rozumiem. Chodievame k nim často, stále sa na malú pýtajú a vždy mi tvrdia, že ich ,,vnučka,, je im krásnym spestrením dňa. Veľmi milo ma prekvapilo aj to, že sami otvorene povedali, že ju berú ako vlastnú vnučku...
Prosím vás, skúste mi napísať, že tento vzťah správny, či môžem byť za to vďačná, alebo dať na niečo pozor.Ja viem, teraz to vyzerá všetko ideálne, ale časom sa to môže zmeniť. Máte niektorá z vás s tým skúsenosti? Existujú nejaké hranice ,,odkiaľ pokiaľ,, ? možno sa pýtate,ako reaguje na to môj manžel, ktorý dobre vie, akí sú jeho rodičia. Áno, vie o týchto ,,starých rodičoch,, , zatiaľ mi nič nevykrikoval a dúfam, že ani nebude. 😉

p.j.jacky
20. feb 2013

@eleona Ja by som bola opatrna a su to cudzi ludia ,dieta by som tam same nenechavala.Ja nie!!! 😒

kamka277
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hradnapani
20. feb 2013

@eleona ja na tom nevidim nic zle. osobnu skusenost nemam. Podstatne je to, ako sa vsetci citite, vy ako rodicia, dieta, oni. Ak su vsetci spokojni, nie je co riesit, len si to uzivat... a samozrejme, dbat na nejake hranice,aby to nezachadzalo do extremu... Mozno by som upustila od oslovovania "stari rodicia, vnucka", ale radsej krstnymi menami a teta, ujo. Zrejme je to len take "zakulisne" oslovovanie, ale do praxe by som ho radsej nevypustala - ze by ste aj v praxi hovorili o nich ako starych rodicoch.

sisaha
20. feb 2013

@eleona nerozumiem na co si chces davat pozor? ved tam chodis aj s malou nie? nepoznate sa jeden den.. Zneuzivanie a podobne "chutovky" sa statisticky najviac vyskytuju vo vlastnej rodine. Ak su milí, rozumiete si s nimi, tak sa nadalej stretavajte..nevidim na tom nic zle

eleona
autor
20. feb 2013

@p.j.jacky samé rozhodne nie, chce to čas a trošku musí dorásť 🙂

eleona
autor
20. feb 2013

@kamka277 tak to je super!!! Som rada, že nie som v tejto situácii sama a som rada, že existujú ľudia, ktorí majú k deťom a ,,vnúčatám,, tak blízko 🙂 Všetko dobré.

eleona
autor
20. feb 2013

@sisaha Ďakujem za názor. ani ja nevidím nič zlé, len nechcem niečo ,,prepísknuť,, a urobiť zlý krok. momentálne sme všetci ok a vychutnávame si to 🙂

felinka
28. sep 2017

Dobrý deň, skúšam šťastie aj tu, ak náhodou niekoho takého poznáte, budeme vďační, ak nás skontaktujete...
Presťahovali sme sa do Bratislavy a babičky žijú ďaleko. Mám dve malé dcérky škôlkarky, chodia do škôlky v Dúbravke. Hľadám preto nejakú babičku, ktorá je osamelá a rada by občas trávila čas s detičkami, ideálne z bratislavskej Dúbravky. Máme problém ich vyzdvihovať zo škôlky v čase do 17.00, teda dovtedy je škôlka otvorená, ide o 2-3 dni v týždni, kedy by sme takúto pomoc potrebovali. Detičky treba vyzdvihnúť, pobudnúť s nimi na ihrisku alebo vziať k sebe domov, prípadne do neďalekej kaviarne, ich tatino ich môže potom vziať medzi 17.00 - 17.30. Za odmenu by sme takejto náhradnej babičke rady robili spoločnosť, nakúpili, navarili, alebo pomohli s čím by potrebovala, prípadne sa dohodneme na finančnej odmene. Ďakujem za akékoľvek info. Pekný deň všetkým!

nelinka2009
3. okt 2017

@felinka ja teda sa nechcem starat, ale len tak nechat deti s cudzim clovekom... No neviem, to uz skor studentku opatrovatelku cez nejaku ovetenu agenturu...