Naše uspávanie 6 týždňovej dcérky

begoska
26. apr 2014

ahojte maminky, potrebujem rady, prípadne tipy, čo fungovalo u vás pri uspávaní detí... máme 6 týždňovú dcérku, ktorá je inak zlatunká, cez deň spí celkom dobre, väčšinou v kočíku, vydrží spať aj 3 hod. Horšie je to večer, skúšame všetko aj tak zaspáva až okolo polnoci, neviem kde robím chybu. Okolo siedmej ju okúpem, potom nakojím a začnem uspávať: kolísať na rukách, skákať na fitlopte, behať po byte, hojdať vo vajíčku, nechať v postieľke a nič nezaberá, keď aj zaspí tak len na chvíľku a potom nechce spať, ešte jej skúšam aj potom dať prsník ale ani tak nezaspí, tak leží v postieľke, keď začne plakať dáme dudku alebo ešte prsník a takto dookola až keď už asi nie je totálne unavená a nezaspí, ale je to veľmi neskoro a ja som z toho príšerne unavená 😒 ... a to máme ešte 3 ročného syna, ktorý tiež ešte nie je naučený zaspávať sám, tak to máme večer pestré.... a manžel chodí z práce až okolo 21-22 hod., ale robí iba krátky-dlhý týždeň, tak keď je doma mi dosť pomôže :D .... čo by ste poradili?? ďakujem za všetky rady 😉

sante81
26. apr 2014

@begoska jedina rada je vydrzat

orlik4
26. apr 2014

no, my mame zasa dieta, ktore chce spat najneskor o 18tej. ked ju drzim hore dlhsie, tak je to horsie, plac, nezaspi lahko, nervozna, musim ju uhojdat na rukach. skus mozno ju davat skor, my kupeme aj o 16tej. mozno uz ten posledny raz, co je hore, uz by mala spinkat... ale to je len tip, nemusi to byt vobec pravda... ale teda, ako pise sante81, vydrzat...

quixina
26. apr 2014

dieťa by cez deň nemalo spinkať v kočíku, ale v postieľke

zuzanockamt
26. apr 2014

@quixina a ako ho donutis v tej postielke spat, ked nechce? 🙂 ... syn spaval dlhe obdobie len na mne v satke napr. 🙂

papucz
26. apr 2014

@begoska asi spí veľa cez deň, ale pri takom malom bábätku treba asi len vydržať kým sa upraví režim,

@quixina výlučne v postieľke spávajú podstatne väčšie deti, malinké práveže aj v kočíku cez deň

petrikam
26. apr 2014

No my sme to mali tiež tak nejak - prvý týždeň po príchode z pôrodnice všetko ukážkové, no ale od druhého týždňa to začalo. Večer som ju pekne okúpala. aby sa jej dobre spalo, uložila som ju do postieľky a ona naozaj aj zaspala, tak som si s výdychom išla konečne vyložiť nohy, no ale..............po 15 minútach zrazu veľké oči a po spánku ani chýru ani slychu. Malá velice vyspatá. Potom sa k tomu pridružil plač, potom rev a nakoniec vreskot. Nepomohlo nosenie na rukách, hojdanie, ťapkanie po ritke, skrátka nič. O polnoci s manželom vyšťavení už sme len silou vôle hojdali, nosili. Potom sa zdalo, že už konečne zaspala, tak sme si opatrne ľahli, ani sme nedýchali, aby nebolo počuť - keď tu zrazu......Oči veľké..... A najhoršie bolo, že mávala aj také mikrospánky - keď už sa mi zdalo, že bude spať, tak som už začala driemať aj ja, no ona zrazu zasa bola hore a zobudila ma zo zaspávania. A toto sa opakovalo niekoľkokrát za jeden večer (ktorý u nás trval niekedy do jednej, niekedy do druhej), bola som z toho potom už taká slabá, až ma triaslo.
U nás to trvalo 2 mesiace, ale posledný týždeň už bol taký, že som mlela z posledného.- zaspala ráno o tretej, potom o štvrtej aj o pol piatej............
Potom sme to začali robiť tak, že sme ju podvečer začali zabávať, aby nezaspala (už mala 2 mesiace, takže už sa ako-tak dala zabaviť) a tak sme ju držali hore do takej desiatej-pol jedenástej, aby sa unavila a potom lepšie zaspala. Ale postupne sa jej to aj samé začalo upravovať a potom už bolo všetko ok. Takže asi ti nič iné nezostáva, iba to brať tak, že ešte chviľku vydržíte, nesmieš sa z toho nechať vyviesť z rovnováhy. Ja som bola z toho dosť na prášky a poviem ti, že ešte dlho potom, ako to u nás skončilo, ma večer sama od seba chytila taká vnútorná triaška - proste podvedomie fungovalo. Kto toto nezažil, tak nepochopí.
Tak sa držkajte - možno ešte pár dní, možno zo dva týždne. Budem držať pršteky, aby sa to čo najskôr zlepšilo 🙂 🙂 🙂

edvelyn
26. apr 2014

@quixina a ked babo je vonku a spi v kociku tak s nim treba utekat domov?

quixina
26. apr 2014

@edvelyn keď je bábo vonku a spí v kočíku, tak je vonku a spí v kočíku
ale nepredpokladám, že by nastala takáto situácia denno denne

edvelyn
26. apr 2014

@quixina nooo tak ti poviem ze nasa tak spi od narodenia denno denne v kociku tri hodiny

leporeloo
26. apr 2014

@quixina tvoje rady sú viac vtipmi než radami 🙂 verimze totak aj myslíš... Milión deti spí dennodenne vonku V kočíku a nechápem čo to má spoločné s večerným zaspavanim...
@begoska odporúčam Ti šatku alebo baby vak my sme sa tiež uepavali V ňom a super, a ešte jedna vec niektoré detičky kúpeľ preberá a nie uspava skôr presunúť kúpanie môže to pomoct 🙂

417781
26. apr 2014

možno je to nočny vtak...treba asi upraviť režim cez den...tažko sa podľa mna radi ked nie sme s dieťaťom ako ty...mne malinká tiež cez den spinká iba v kočiku max na postely a v postielke spí IBA v noci

inull5
26. apr 2014

@begoska ešte je malinká asi má prehodený aj režim trošku. mám dve detičky, jedno má tri roky druhé 5 mesiacov a obe uspávam. malá mi spávala na prse do 2,5 roka a malý odkedy sa narodil veľa nenaspinká. 3 hodky mne nespal ani v nemocnici. keď ho dám do postielky uspatého otvorí očká a je hore, spinká pri mne v noci a samozrejme kým ja idem spať tak je pár krát hore, dostane prso a spí, často spávame aj tak že ja mám prso vonku a malý si ho nájde a ja o tom ani neviem.. 🙂 doobeda spí v kočíku a teraz sa zobudí za 30 minút aj keď ide kočík..na obed spí s prsom a poobede v kočíku. máme veľký dom a vonku jednou rukou trasiem kočík rduhou strihán kvety, stromy,...trhám burinu. no nezávidím ti ale ako radia baby, vydržať jej sa režim upraví

petrikam
26. apr 2014

Teraz ma ešte napadlo, ja keď som sa sťažovala našej pediatričke, povedala, že by bolo dobré skúsiť kúpať ráno a nie večer - ak má prehodený režim. My sme to už ale potom nevyskúšali, lebo sa nám to medzičasom upravilo.

adka31
26. apr 2014

moj malinky ma 11 tyzdnov a az teraz zaciname fungovat na akom takom rezime. to musis len vydrzat, aj on ako pytal papat, tak sa budil. skratka spanky urcoval pocit hladu. ale ono sa to postupne spravi, este je mainka, uvidis o par tyzdnov. nas zaspava okolo desiatej na nocny spanok, ak zaspi skor, napr. o osmej, tak sa vzdy este zobudi. drzim palce 🙂

begoska
autor
27. apr 2014

@petrikam ďakujem, tak ty si to mala hádam ešte horšie než ja :D chce to len veľa psychických síl, viem že to prejde, len treba vydržať :D ďakujem za povzbudivý príspevok :D

begoska
autor
27. apr 2014

@inull5 včera som aj ja skúšala si ju uspať vedľa seba, a aj keď to trvalo dlho, nakoniec zaspala, a ja som si vedľa nej mohla aspoň podriemkať :D aj keď kojenie poležiačky mi dosť nevyhovuje, nakoniec aj to bolo dobré :D a v kočíku spí vonku rada, hlavne keď sa prechádza a kolíše, ale večer nechce zaspať ani tam... tak musím vydržať :D

begoska
autor
27. apr 2014

ďakujem všetkým za rady, ako ste povedali, musím len vydržať, hádam to nebude dlho trvať :D niektoré dni som optimistka, že to zvládnem, že ešte pár dní a bude lepšie a niekedy som taká pesimistka, že mám chuť od toho všetkého niekam vypadnúť - keby sa to dalo :D aj prvý syn bol taký, že chodil neskoro spávať a už si ani nepamätám kedy a ako sa to zlepšilo, aj keď doteraz tiež chodí spávať až okolo desiatej, ale už sme si na to zvykli, lepšie ako o polnoci :D

begoska
autor
27. apr 2014

@adka31 to si ma potešila, dúfam, že aj naša keď bude mať 11 týždňov sa to zlepší :D (mohlo by aj skôr) aj keby chodila o tej desiatej, to by sme nejako zvládli a práveže prvé 2 týždne čo sme prišli z pôrodnice zaspávala na nočný spánok medzi 7-8 čo sa mi zdalo skoro ale lepšie ako teraz, asi som si to privolala :D

begoska
autor
27. apr 2014

@papucz aj ja som si chvíľu myslela, že asi je to tým, že spí veľa cez deň, niekedy spí viacej, ale niekedy spí za celý deň len nejakých 5 hodí aj tak ide neskoro :D

jolly84
27. apr 2014

@quixina ja som musela niečo robiť zle, ked 3 mesačný mi doma spal v kočíku. Ale čo?

tatianka79
27. apr 2014

@begoska Ahoj,moj maly bol taky isty,ale ani cez den toho vela nenaspinkal,takze som musela min dvakrat denne kocikovat 🙂 vecer to boli ritualy ako u vas,skusali sme vsetko...ale musela som pockat este par tyzdnov a bolo to lepsie 🙂 raz som po vsetkych tych hojdaniach a kolisaniach dala malinkeho do nasej postele,lahla si k nemu,zacala som mu spievat Tichu noc (boli Vianoce a nic ine pomalsie a krajsie ma nenapadlo) hladkala som ho po vlaskoch a on zaspinkal 🙂 aj druhy den...aj dalsi...a tak je to aj dnes 🙂 samozrejme boli a su aj dni ked to nejde,Alexejko mal reflux takze som niekolkokrat denne aj v noci nosila na rukach 🙂 ale uz je to ok,maly ma rok aj pol 🙂 este by som ti poradila skusat uspavat niekolko dni na ten ist sposob,ja som potom mals pocit ze chuda maly ani nevedel co sa vlastne deje a kedy je cas spinkat...ked som teda skusala vsetky metody naraz aj v jeden vecer uz zufala 🙂 a ver mi,chce to len cas,vsetko je pre babo take nove...a ono nevie ze je vecer a mamina aj ostatni potrebuju tiez oddych 🙂 vela stastia,o par dni bude lepsie

anicka246
27. apr 2014

Ahoj, to máš ešte veľmi malé bábätko, určite sa to upraví.. my sme 4,5 mesiaca každý večer museli dlho uspávať tiež a cez deň bol v pohode, ale my sme mali koliky to je troška iné.. a ona aj plače stále, či len proste nechce spať?

inull5
27. apr 2014

@begoska mne spáva v kočíku ako som ti písala pol hodku, to je maximum ale kočík musí byť v pohybe. ja kojím len poležiačky, malý je naboku, on proste prso odmieta keď ja sedím. Ale mne už papá aj výživy a kašu..vydržíš, vychutnávaj si ako krásne tvoje bábätko ešte vonia, aké je maličké lebo to rýchlo prejde. Ja kým som mala prvú dcéru tak vždy som ju na prse uspávala, a užila som si to a chcem si to aj pri synovi. Pri dcére som zvykla poležať s ňou a bolo to super, porobila som si rýchlo čo som mala a šup s ňou do postele. Dodnes ak im vyjde spoločný spánok cez deň s nimi ležím v spálni.

begoska
autor
28. apr 2014

@anicka246 ahoj, mne chvalabohu neplače, na koliky to nevyzerá, teda plače ale nie nejako dlho a bolestivo, prvý syn mával koliky, taký plač to nie, len sa jej asi nechce spať :D

begoska
autor
28. apr 2014

@inull5 ja som prvého syna dlho nekojila, tak teraz som rada, že mám mliečko a chcela by som ešte pár mesiacov kojiť :D a tiež som s ním rada cez deň spala alebo ležala, teraz mi to zatiaľ nevychádza, ale hádam sa to zmení :D

anicka246
28. apr 2014

@begoska Aha no tak to je len to že je malinká podľa mňa a ešte sama nevie čo chce... určite vieš, že si sama musí nejaký ten režim spraviť ... držím palce 🙂

ba_xyz
18. máj 2014

@begoska Ked mala dcerka problem zaspat resp.vymyslala, tak sme ju v postielke dali lezat na brusko a nechali sme ju vyplakat, plakala najviac 15 minut a potom zaspala a spala dobre. Podla mna je najhrosie uspavat dieta na rukach, fitlopte...atd.

zuzka1008
18. máj 2014

6tyz babatko nenaucis spat nijako, je to vývinom, to co pises je celkom normalne u 95percent rodin 😉
treba vydrzat, my sme az do 1,5r zaspavali na prsniku, dudkala, obcas potiahla a mojkala ho 😀