Prestup na bilingválne gymnázium z 8. ročníka

martina387
2. apr 2018

Ahojte, moja dcéra je teraz v tercii osemročného gymnázia (8. ročník ZŠ) a chce prestúpiť na bilingválne gymnázium. Príjmačky spravila, no bojíme sa že to bude pre ňu náročné, keď jej bude chýbať rok učiva z 9. ročníka. Máte s tým niekto skúsenosti? Bude to učivo musieť samostatne doberať?

wonderingone
2. apr 2018

@martina387 ja som išla rovnako z 8.ročníka (ZŠ)na bilingválne a je pravda, že mi chýbala chémia z 9.ročníka. Celkovo sme ale mali slabú chémiu na ZŠ. S inými predmetmi problém nebol a myslím, že ísť tam bol výborný krok. 😊

poetka77
2. apr 2018

@wonderingone ďakujem za ohlas, lebo aj moja dcéra veľmi chce ísť z 8. ročníka na bilingválne gymnázium a tiež som uvažovala nad tým učivom, či to nebude problém

kristinaanna
2. apr 2018

@martina387 na bilingválne gymnázium sa aj zo ZŠ prestupuje po ôsmom ročníku

zuzitka23
2. apr 2018

Zdravim. S mojou o rok mladsou sestrou ( ona bola vtedy osmacka) sme zacali spolu choditna bilingvalne gymnazium do rovnakeho rocnika. moja sestra nemala ziaden problem, ucivo sa preberalo od zakladov, ide o to, ze vsetciziaci musia vediet zakladne veci v cudzom jazyku..a samozrejme (aspon na nasej skole to tak bolo) pocitaju s tym, ze tam budu ziaci aj z 8.rocnika. ja si myslim, ze sa nemusite bat, sestra bez uciva chemie z 9.rocnika uspesne zvladla aj prijimacky na lekarsku fakultu

hettinka
3. apr 2018

Závisí od gymnázia, niekde s ôsmakmi ucivo doberajú v zrýchlenom tempe, inde to neriešia. Veď si môžu vyberať tých najlepších, tak nech sa žiak zariadi. V Sucanoch na to rovno upozornili, že berú prednostne z 9. ročníka a veeeľmi šikovných osmakov, ale dobrať si musia ucivo sami.
Najlepšie je informovať sa na vašej škole, ako to majú nastavené.

rybka16
3. apr 2018

Ja som išla na bilingválne gymnázium (Sučany) z ôsmeho ročníka a žiadny problém. Nespomínam si, že by mi niečo "zachýbalo", učivo bolo vysvetlené zrozumiteľne. Skôr by som dala pozor na ten cudzí jazyk, lebo my sme prijímačky z AJ nemali a niektorí spolužiaci vedeli veľmi máličko. Prvý mesiac či dva sme na všetkých predmetoch v podstate brali len terminológiu, aby sme mali slovnú zásobu a rozumeli učivu, ale ak sa niekto angličtinu predtým učil rok, mal to ťažké. Nakoniec to zvládli všetci, ale niektorí s odretými ušami.

pavucikvet
4. apr 2018

@martina387 moja dcera isla tiez z 8 rocnika na bilingval a bez problemov. Oni to zameskane ucivo s nimi prebrali v ramci hodin. Keby som sa mala znova rozhodnut ci ju tam dat, rozhodnem sa tak isto.

anonymm12
4. sep 2019

No tak to dúfam že to nejak zvládnem aj ja. Tiež som teraz nastúpila z osmičky. Som tu tretí deň a zatiaľ nás učitelia začali strašiť každodennými písomkami a neviem čím všetkým netuším ako to mam stíhať a na všetko učiť príde mi to nemožné a mam chuť z tamaď odísť. Neverím ze sa to tam dá zvládnut... 😥

missviolet
30. nov 2019

@anonymm12 da sa to zvladnut. Tiez som sla z osmicky, prvy rok plavala, casto plakala (:D) ale snazila sa, snazila sa, snazila sa a clovek nabehne do tej rutiny. Klamat nebudem, je to tazke, ale ked ti zvladnes, pomoze ti to v zivote. VS budr ako dovolenka :D a ked budes vediet 2 jazyky (ja mam kombo AJ - SPJ, tak sa v BA nestratis. Pisem v BA, lebo z vlastnej skusenosti viem, ze vsetka praca pre ,jazykarov, je tam). Drzim palce!