Priateľ je "alergický" na môjho syna

11kacenka11
6. mar 2014

ahojte touto cestou som zvedava na vas nazor ...mam dve deti ked mal starsy syn 1,5 roka jeho tatinood nas odisiel casom som si nasla priatela a zacali sme spolu zit chceli sme spolocne dieta podarilo sa...martinko ma surodenca ten mensi je velmi zive dieta porobi hocico len otvaram usta a niekdy fakt s nim nevladzem ale snad ho to prejde a vyrastie z toho starsiemu robi zle byje ho a zapara donho...vcera donho maly zas dobiezdal a martinko vravi lubkovi ze sa nemal narodit on alemali sme mat dievcatko lebo to by viac posluchalo a nerobilo by tak zleako on ...sme sa natom smojou mamou pousmiali ale priatel ked som sa na neho pozrela normalne by ho vedel za to zavradzit ja som to odignorovala....ale toto je len jedna z veci teraz mu idem kupit bicykel a ked som mu povedala ze ci mi pozicia na bicykel pre matka tak ani slovo nepadlo ze on zaplati polovicu a ja polovicu zda sa mi ze ho neberie ako nasho spolocneho aj ked ho vychovavame spolu co mam urobit?trapi ma to lubim svoje deti

sono2
6. mar 2014

Musíš sa na rovinu porozprávať s priateľom, že vidíš nenávisť. Nič nepomôže ako úprimnosť.

bosoriak
6. mar 2014

@11kacenka11
Najprv zbytocna rada - nabuduce si rozmysli, s kym si spravis dieta. Je len malo muzov, ktori su schopni prijat cudzie dieta. Je to biologicky podmienene, aj kazdy psycholog ti povie, ze je to normalne. Tvoj priatel nemusi byt tvojmu synovi druhy otec, ale zakladny respekt reality - ze mam partnera, ktory uz dieta ma - musi byt. Na tomto odporucam popracovat, rozpravat sa s priatelom do nemlatom, az kym si to nevydiskutujete. Rovnako aj s tymi peniazmi. Ved sa nemusite hadat, ste snad dospeli ludia, ktori si vedia stanovit pravidla.

Tvoj starsi syn je ukazka volania po pozornosti. Akejkolvek. Aj negativna pozornost je pozornost. On vie, ze ked robi zle, ked povie nieco zranujuceho, ma pozornosti kopec. Ked na neho kricite, ked sa aj tvoj priatel na neho len skaredo pozera, vtedy pre vas neexistuje ten druhy syn, existuje len on. Tak skus uvazit, ci sa neciti ostrceny.

Drzim palce.

dilino
6. mar 2014

nič ked ho nema rad nič s tym nespraviš nevlastne deti su vo väčšine pripadov odstrkovane zo strany nevlastneho otca nevlastny otec sa vydi iba vo svojich deťoch z vlastnej krvi tak niet divu že ho odmieta takeho ktory by nechcel môjho syna alebo dcerku tak to nema vyznam ved uvydiš ale myslim si že tu nepomôže ani sa porozpravať

cecil36
6. mar 2014

@11kacenka11 iba velmi malo muzov dokaze realne prijat za svoje partnerkino dieta, navyse ak maju potom spolocne... Robi aj v inych veciach rozdiely? Ako sa sprava k starsiemu? Citis, ze to medzi nimi funguje ako mezi otcom (ak ked nie vlstnym) a synom? Toto vsetko su otazky, co si musis zodpovedat. A samozrejme, o svojich pochybnostiach sa porozpravat aj s partnerom. Ak to nefunguje ako ma, casom sa to bude zhorsovat a makoniec budu narusene aj vztahy medzi surodencami...

nyusika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanislavao
6. mar 2014

@11kacenka11 ja sa vam cudujem, ze ste s takym chlapom, co nema rad vase vlastne dieta. aj ked to nieje jeho. to, ze povedal surodencovi, ze sa nemal narodit, to neni nic horzne. to si deti hovorievaju. myslel to v tom momente, lebo mladsi mu robil zle. verim tomu, ze vo svojej podstate ho ma rad. aj nasi su vecne k sebe a mladsi uz zapara do starsieho. a ze pozicat na bicykel? to nemate spolocnu kasu - rodinny rozpocet? cely ten vztah je pre mna velmi divny a nepochopitelny. nezila by som s chlapom, ktory sa takto hnusne sprava k mojmu dietatu. dieta by mi bolo urcite prvorade. a nebojite sa deti nechat, starsieho syna nechat sameho s tym chlapom? ja by som sa bala. urcite to treba riesit a narovinu sa porozpravat.

cmulinko
6. mar 2014

@11kacenka11 predpokladam,ze kym ste nemali spolocne dieta,tak sa tvoj partner spraval k tvojmu synovi uplne normalne a akceptoval ho ako tvojho syna.lebo ak to nebolo o nic lepsie ani pred narodenim biologickeho syna,tak si za momentalnu situaciu zodpovedna ty v tom zmysle,ze si nebrala do uvahy realitu okolo teba a vztah tvojho priatela s tvojim synom a napriek tomu si sa dala na dalsie tehotenstvo a s tym si si zavarila o dalsi zavazok voci druhemu muzovi.Laska k nevlastnemu dietatu nevedie cez dlhe rozhovory.Vy nie ste spolu len par mesiacov...bud mal k nemu kladny vztah aj pred tym alebo nikdy vlastne k nemu nic extra necitil a narodenie vlastneho syna ho v tom len posilnilo.Mnoho muzov nezvlada rolu nahradneho otca...kto vie co mu prebieha v hlave.Otec tvojho prvorodeneho od vas odisiel a teraz je tu on kto by mal preberat ulohu otca v rodine....ale v kompletnej rodine.kompletna rodina nie je len jeho syn,ale si tam aj ty s tvojim prvym synom.Ak si nie je vedomi tohoto faktu,tak moze sposobit este vela bolesti tomu malemu,ktory za nic nemoze.Vyrastie z neho chlapec,ktory otcovsku lasku nikdy nepoznal.Mas 2 moznosti a ziadna z nich nie je vynucovacia metoda.Bud sa uvedomi ten prvy otec a zacne sa chovat ako biologicky otec a zodpovedny otec,alebo sa uvedomi ten druhy,ze zije vo vztahu s matkou,ktora si nemoze dovolit robit rozdiel medzi synmi narozdiel od neho a pre dobro a blaho rodiny a zdravy stastny vyvoj oboch deti taketo spravanie sa nie je na mieste.nikdy by som nedovolila ziadnemu muzovi aby som casom zacala mat sama rozdieli medzi mojimi detmi nech uz maju kazdy ineho otca...lebo ono zial takym partnerom ako je ten tvoj prave o to ide......aby si zacala byt '' menej matka '' tomu prvemu a aby si sa zacala spravat rovnako ako on,aby si zacala s nim suhlasit a neodporovat mu,lebo toto je jeho pojem o harmonickej rodine podla jeho vlastneho scenara.

cmulinko
6. mar 2014

@stanislavao mas pravdu. urazit sa na take nieco,ze sa brat nemal narodit to nie je uroven dospeleho cloveka...moje deti sa uz nie raz hadali,ze co tu robis,chod z domu,naco si sa narodil,nechcem ta za brata ci za sestru,chcem inu ci ineho ci radsej on pojde z domu a bude mat pokoj od tych dvoch...a vsetci maju jednu matku a jedneho otca 😅 .

stanislavao
6. mar 2014

@cmulinko ale ved jasne. aj ja sa zarazim, ked to decka povedia, ale su to deti a povedia to, co ich v tom momente napadne. a ked jeden robi druhemu stale zle a toho druheho to uz nebavi, tak povie nieco, co urcite by nepovedal, keby o tom premyslal. su to deti. a myslim si, ze to dieta zakladatelky tejto diskusie ma viac rozumu ako ten pako s ktorym zije. pre mna je to obycajny chudak vymlety.

luba28
6. mar 2014

@11kacenka11 aj ja mam dieta s 1.manzelstva a spolocne dieta s mojim terajsim manzelom,..ale este nikdy sa u nas nestalo,aby robil rozdiely medzi detmi,..je jasne,ze starsia je rozumnejsia,cize ked nieco vyvedie s ainak riesi ako maly,ale ked jednemu tak aj druhemu,..ja nemusim riesit ,ze ked nieco starsia potrebuje aby som pytala,...on ju berie ako svoju a lubi ju rovnako ako svojho syna,.....myslim si,ze bude to u vas horsie,ked mladsi zacne robit ine veci a starsi si to odnesie,...aj ked nepravom,...

lujza123
6. mar 2014

@11kacenka11 no kedze bicykel zdedi neskor mladsi tak by mal nan aspon tretinu prispiet nie? Vsak novy dajmetomu 80, po 1 dietati za 40 a polka z toho je 20 - to by mal zaplatit tvoj partner...+ zaplatit za vsetky veci ktore mladsi podedi..

Ale nie toto su cisto hypoteticke blaboly, najlepsie urobite ked si toto vydiskutujete. Uz ste rodina a ak spolu chcete byt tak to musite vyriesit aj pre buducnost, ked budu deti starsie a budu chapat suvislosti. Napríklad ked bude mat jeden 10 druhy 7, mladsi dostane paradny novy bicykel lebo sa na neho zlozite obidvaja a starsi dostane nejaky objazdeny lebo ty nebudes mat na dva nove.
Mate dve moznosti a to budto spolocne peniaze (a tam je zapocitane aj vyzivne na starsieho) a s nimi hospodarit a rovnako delit medzi dve deti alebo striktne vydelovat koho dieta je koho, napríklad priatel by kupoval veci mladsiemu a ty by si prispela a starsieho by si zivila len ty

Kazdopadne sa dostavate do stavu ked sa vztah posunul dalej a nove rozlozenie povinnosti, financii a vsetkeho je nutne.

lujza123
6. mar 2014

a este dodam ze si nemyslim ze ten partner je zly, len mu to nedochadza este cele. Si myslim ze takmer v kazdom vztahu na zaciatku ma kazdy financie oddelene, potom sa skladaju napoli na najom stravu a dospeju do bodu spolocneho uctu. Len treba k tomu dozriet, vydiskutovat si to a dohodnut sa na dalsom fungovani takejto zmiesanej rodiny

Lebo to niesu len financie, ale napríklad aj vychova (aj tie neprijemnejsie stranky ako skryknutie, potrestanie), starostlivost o deti a vela vela veci

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
11kacenka11
autor
6. mar 2014

@bosoriak ja uz nic na tom nezmenim ze mam dve deti a kazdy ma ineho tatina alever mi ze obach ich lubim rovnako ale necitim to tak z jeho strany ..ved vedel ze mam dieta malby sa s tm stotoznit nie je starsy syncek pre mna odpad lebo mam druhe s nim aj ked ja to vidim v buducnosti na rozchod a mozno sa zmeni tomu moc neverim 😢

blahowoman
6. mar 2014

@11kacenka11 zasnem! !!! Otvaram usta! Rada by som vedela ako sa k nemu choval,ked ste spolu len chodili! Dalej zasnem nad tym,ze vy mate spolu dieta A VY SI OD NEHO POZICIAVATE PENIAZE???? Vy ste normalna? Ja mam 9r dceru a 2r syna! Prva dcera je od 1 manzela a moj 2hy manzel ju berie ako JEHO DIETA. On nema 1 dieta ale 2!!! A hlavne vzdy hovorí TO SU NASE DETI. Ked som si hladala po rozvode priatela,v prvom rade ja pozerala na vztah dcera ON az potom JA a ON! Ak to neklapalo tak chlapec mal smolu! Tak to malo byt aj u vas!jlebo ja v prvom rade milujem svoje dieta a nie nejakeho chlapa! A potrebujem dat dietatu lasku,domov harmonicky a bezpecie! Dieta citi ak je odstrkovane a ked ho niekto nema rad! Vas starsi syn trpi! Mladsieho bude neskor vnimat ako. (preco jeho ma otcim viac rad ako mna) (preco on to moze a ja nie) .ja si myslim,ze na rozhovor s partnerom je uz neskoro! Ak ho len akceptuje ako syna svojej partnerky a nelubi ho a neprijal ho,uz sa to nenapraví. Lebo dieta sitnema vyzadovat lasku a pozornost od dospelich. Dospelí im ju maju dat automaticky!!

11kacenka11
autor
6. mar 2014

@cecil36 nie necitim to tak ze by to medzi nimi fungovalo este ked bol starsy sa niesla som ho na rukach mal vtedy dva roky a za to sme sa pohadali ze ho nesiemsa mu nepacilo ze zo mna ma cvicenu opicu aj ked somna tom nic zle nevidela a nieslaby som ho na rukach ajkeby mal10 rokov a boleli ho nozicky

blahowoman
6. mar 2014

@luba28 aj u nas je to tak. Mam starsiu dceru a maleho syna! Manzel dceru lubi rovnako ako syna aj ked nie je jeho!

luba28
6. mar 2014

@blahowoman aaano,tiez som tak rozmyslala pri vybere partnera,...mame nieco spolocne,ci???? 🙂 🙂 🙂 🙂

satanka1
6. mar 2014

@11kacenka11 No ja neviem..druhý krát som sa vydavala....máme spolu 5 detí..ja mám 2 manžel 3 a s kludným svedomím prehlasujem,že medzi nimi rozdiely nerobíme.Sú jednoducho naše,či sú to práva či povinnosti detí.S mužom ,ktorý by neľúbil moje deti by som v živote nebola.Presne ako píše @blahowoman nikdy by som neriešila niečo také,že požičiavať si od chlapa s ktorým žijem peniaze na bicykel môjho syna. Ved to sú vaše peniaze-spoločné.my máme tiež 2 účty ,ale teda neriešime,či sa šek,alebo platba zaplatí z jeho karty,alebo mojej.Nikto nerieši,že ja som jeho dcere zaplatila obedy a on mojej kúpil botasky.Tým sme sa nikdy nezaoberali. A ešte ..to akože on ked požičia peniaze..Vy mu ich akože potom normálne musíte vrátiť?

bojovnicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blahowoman
6. mar 2014

@luba28 urcite ano. Ja mam 9r dceru a 2r syna! Tak ako sme si hladali my partnerov,take mame aj rodiny nove! Spokojne a stastne.,ci? 😉 Lebo sme zodpovedne matky,ktore hlavne miluju svoje deti. Nasi novy manzelia su ako bonus 🙂.

11kacenka11
autor
6. mar 2014

@lujza123 myslela som si ze mi sam od seba povie ze sa na ten bicykel zlozime ale marne aj na narodeniny starsieho sama som mu kupila darcek ked som mu povedala co dostane maly ze som mu kupila lego tak povedal ze nech mu poviem ze je to aj od neho hoci mi nedalani cent na to

luba28
6. mar 2014

@blahowoman moja dcera ma o chvilu 11 a syn 2,... 🙂 ano sme spokojni a stastni a nemenila by som ani za nic,....aj dcera sa sem-tam pomyli a povie mm tatik,.. 🙂 ,....starame sa spolu a riesime tiez vsetko spolu,..vsetko je spolocne aj deti aj peniaze ,.... 🙂 🙂 🙂

blahowoman
6. mar 2014

Tak u nas to uz je ocino a akurat riesime zmenu jej priezviska nech sme uz vsetci Blahusiakovci. Jej biol.otec sa na nu uplnet vykaslal,tak to budeme mat asi aj lahsie!

mysicka36
6. mar 2014

Ja len k tomu, že ja by som pýtala peniaze na bicyklík určite od biologického otca strašieho. Ja mám manžela ktorý má dcéru z prvého manželstva a takéto veci jej normálne kupoval. Keď bola na víkend u nás, tak sme jej kúpili. Jasné že ju nemám tak rada ako svoje, ale nikdy by som nebola nepríjemná. To je len pohlad z opačnej strany.

Samozrejme viem, že ťa to mrzí a aj mňa by zamrzelo. Treba to mužovi povedať. Vieš možno aj jeho to mrzí že to tak cíti a hambí sa za to, že nevedel udržať emócie.

augustovkaa
6. mar 2014

@11kacenka11 Prepáčte, ale ako sa priateľ správal k syncekovi pred narodením braceka? Koľko ste boli spolu, kým ste s ním otehotneli? Možno ste sa mali lepšie spoznať. A to že vám nedáva peniažky na darčeky pre staršieho, no otrasné. Ak to vidíte na rozchod, ostať sama s dvomi deťmi od dvoch tatinov je náročné. Ale keď sa inak nedá. Aspoň si zoberte z toho ponaučenie a keď spoznáte ďalšieho muža, lepšie sa spoznajte ako rodina. Pretože môže nenávidieť vašich dvoch synov a keď s ním budete mať ďalšie dieťa, bude vám veselo.

satanka1
6. mar 2014

@11kacenka11 prečo by ste sa mali skladať na nejaké veci?..aj vy ste chceli od neho polovicu na to lego? to ste spolubývajúci,alebo partneri?
ako platíte normálne výdavky? plyn,elektrika,nájom,strava?

luba28
6. mar 2014

@blahowoman aj ja to riesim,... 🙂 🙂 🙂

satanka1
6. mar 2014

@luba28 @blahowoman aj my to chceme riešiť..musí byť na to súhlas od bio otca?

luba28
6. mar 2014

@satanka1 ak osvojenie tak musi,...ak len zmena priezviska tak nemusi a vtedy sa dava navrh na sud o povolenie na zmenu priezviska maloleteho,....

jajka71
6. mar 2014

ja som v poradni uz taketo veci riesila, to, ze ma kacenka dve deti nezmenime, ani to, ze si niektore crty otca druheho dietata skor nevsimla (chce mat zasluhy aj na niecom, na com sa nepodielal ci uz financne alebo socialne, to neriesme, uz neskoro riesit, treba riesit skutkovy stav,

to co si povedia male deti, to je casto odrazom toho, co niekde poculi, niektore deti nieco zapocuju v skolke, ale kacenkyne dieta to muselo niekde pocut, alebo citit nejaku krivdu, ze sa tak vyjadrilo, dieta takto reaguje aj vtedy, ked citi, ze mu nie je dopriata rovnaka pozoronost (kazde dieta potrebuje sice inu davku pozornosti),

je principialna otazka fakt, ze kacenka si uvedomuje, ze partner sa inak sprava k svojmu dietatu ako k starsiemu synovi (hoci ja taketo teorie moje, nase, vase ich neuznavam, je to ich dieta tak ci tak spolocne, lebo siel zit do domacnosti so zenou, ktora uz bola matkou a chcel mat s nou dieta, co je zavazok (v dobrom i zlom) na cely zivot)
toto spravanie otca mladsieho dietata moze byt na vedomej i na nevedomej urovni, otazka znie, ci si to uvedomuje a preco to robi a ci je to pre matku synov tolerovatelne, alebo chce s tym nieco spravit,

principialne by som odporucala najst si na kazdeho syna nejaky cas, kedy sa bude venovat len jemu, aby deti na seba tak neziarlili a urcite sa porozpravat s partnerom co je a co nie je akceptovatelne podla matky tychto deti, lebo to, ako sa spravaju vedome alebo nevedome na ich velmi intenzivne vplyva a rozhodne o tom, ako sa budu oni k sebe spravat v buducnosti aj k ostatnym detom i k nim ako k svojim rodicom