Problémový spánok 11 mesačnej dcéry

marion09
29. aug 2017

Mam 11mesacnu dcerku a obrovsky problem naucit ju spat bez "ceremonii".nechce spat v postielke lebo sa tam nema kde poriadne otacat,nevie zaspat sama od seba,v noci si jednoducho sadne a place.som uz z toho zufala,nevyspata,nervozna.poradte mamicky

3petka
29. aug 2017

@marion09 môj 14 mesačný je taký istý. Nechce ísť do postieľky. Samozrejme že ho uspávam u seba v posteli a potom ho preložím ak náhodou ostane späť tak tam vydrží tak do pól noci a už potom ani za svet. Tak z toho nerobím vedu a spi s nami v posteli. Už mám v pláne kúpiť jemu riadnu posteľ nech sa na ňu učí. Ale aspoň sa vyspime keď spi s nami inak by to bola katastrofa.

nadejna7
29. aug 2017

Tu treba len vytrvat, treba ju nechat vo svojej postielke, ked tak jej tm treba dat jej oblubene hracky. Cim viac budes ustupovat, tym to bude horsie a aj to bude dlhsie trvat, kym si zvykne na zaspavanie sama😒

maria1678
29. aug 2017

Asi jej ta postielka už nevyhovuje, určite by som jej problémy neignorovala, treba nájsť spôsob, čo bude vyhovovať vvšetkým. Moja sa v tom veku tiež často budila a plakala, aj 5x za noc len kvôli tomu, žiadny iný problem nemala. Problém bol v tom, že som ju po opätovnom uspati dala zase do postieľky, cca 2m odo mna v tej istej izbe. Potom sa postielka prisunula k našej posteli, jednu bocnicu sme dali dolu a bolo po probléme, takto ma cítila stále vedľa seba i ja ju. Ak sa aj zobudila, zaspala zachvilku sama. Každý mal i dostatok miesta. Tu nejde o žiadne ustupovanie, to sú Hlúposti, dieťa ta jednoducho potrebuje, si pre neho cely svet, potrebuje ta cítiť lebo mu stelesnujes lásku, bezpečie, dôveru, starostlivosť i blízkosť v jednej osobe, nikoho bližšieho ako si ty nemá a potrebuje ta, dáva ti to týmto najavo. Dieťa v takom veku málokedy zaspáva samé, keď tak, tak len vďaka určitým metódam o ktorých radšej pomlčím. Vyjdi svojmu dieťatku v ústrety, čas veľmi bezi, ani sa nenazdas a bude ti to chýbať.

maria1678
29. aug 2017

@nadejna7 to čo píšeš je úplná hlúposť, sama píše, že tam ma dieta malo miesta, tebe by sa dobre spalo v úzkej posteli? Týmto prístupom by len zvyšovala frustráciu dieťaťa.

marion09
autor
30. aug 2017

@maria1678 nam sa neda dat dole strana postielky....a ja tiez nie som za tak edrasticke metody ako ze "nechat dieta vyplakat" a podobne,ale potrebujem sa aspon raz za par dni dobre vyspat lebo potom niesom schopna ani dat prat a vyvesit.

maria1678
30. aug 2017

Treba hľadať riešenie, očividne ta dieťa v noci potrebuje cítiť blízko seba, to je celý problém, ak teda nejdú zuby, nie je choré alebo hladné.

maria1678
30. aug 2017

Môžete si kúpiť aj inú postieľku, takú klasickú ale menšiu, detskú, efekt by bol rovnaký.

jankadr
30. aug 2017

Moja mala ma 11 mesiacov a tuez zle spava v postielke,akonahle spi pri mne je to ok.v noci sa 2 x nakoji a spi dalej (ked idu zubky,budi sa castejsie).su to mala babatka,ktore potrebuju mamu.Syn bol takyto isty,teraz ma 3,5 roka a uz ma tak nepotrebuje.Tie deti tak rychlo rastu...a viem,ake je to byt nevyspata a unavena,ale verim,ze chlap doma pomoze.prvemu synovi som do dvoch rokov odsavala materske mlieko a prezila som to.Mam pocit;ze my dnesne zeny sa v kuse na nieco stazujeme;nase mamy vsetko zvladali akosi lepsie a to prali plienky.

papa2
30. aug 2017

Dcerka zacala tiez okolo roka takto strajkovat,spavala s nami,lebo v postielke jej bolo ocividne neprijemne,mali sme taku starsiu,co sa nedali dat dolu bocnice...tak sme spavali spolu...potom ju to zrazu preslo a asi dva mesiace spavala,dokonca aj zaspavala sama,no problemo 😆a zrazu nanovo 😂asi mala take obdobia....treba vydrzat😉
P.s. teraz ma dva roky a sama sa vypytala do svojej izby,s cim som mala zasa ja problem par noci 😂ale uz sme si zvykli....

slniecko365
30. aug 2017

Je pravda,že nemám deti ale myslím si že by pomohlo nejaká psychologička, viem že to znie blbo,ale možno Vám pomôže,lebo mne pomohla,a mrzí ma že máte takéto starosti, snaď vám bude lepšie.🙂