Sebecká 6 ročná dcéra

Dobrý deň,

Mám 3 deti. So strednou dcérou to bolo od malička veľmi ťažké. Vďaka nej som prečítala viac než tucet psychologických kníh a rôzne metódy, aby som ju pochopila. Niečo sa nám podarilo. Problém je, že dcéra je strašný egoista.

Začne to hneď ráno, keď vezmem do náručia mladšieho syna. Ona sa nahnevá a s dupotom odíde, že ju nechcem a že ju nemám rada. Búcha, kope, rozčuľuje sa. Ak začnem staršiu dcéru česať skôr než ju, už je zase zle. Ak nedostane tanier na stôl prvá, tak je zle. Ak niečo kúpime, ak niečo dostanú, všetko porovnáva. Tisíckrát som jej dohovárala, vysvetľovala a nič nepomáha.

Ďakujem
Dobrý deň,

ďakujem za otázku. Môžete dcérke skúsiť vysvetľovať, že ste rodina, že pri istých veciach sa treba striedať, že niečo dostane ten, iný niečo druhé.
Čo sa mi však z toho čo píšete zdá, že dcérka môže mať strach o vašu lásku, bojuje o pozornosť. Často sa deti boja, že rodičia majú súrodencov radšej a majú pocit, že musia bojovať o lásku a priazeň
Neviem ako dlho trvá jej správanie, či sa to prejavuje napr. aj vtedy keď je s vami sama alebo nie.
Ťažko sa mi teda takto robí nejaké závery bez detailnejších informácií.
Môžete si skúsiť nájsť čas len na ňu, ubezpečovať ju, že ju ľúbite, aj vždy budete, že na tom sa nič nemení.
Ak máte pocit, že je to na vás už príliš, môžete sa skúsiť ísť poradiť s odborníkom.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com
Polož otázku v poradni

Tu začni písať odpoveď...

Odošli