Snažíme sa od februára a stále nič

maculka1555
9. nov 2012

ahoj ss priateľom sa snažíme od februára. o malinké. Ale stále sa nám nedarí. ☹ pred mesiacom som začala brat kyselinu listovú a priateľ bol na prvom vyšetrení u urológa. začínam byť z toho trošku zúfala. môže mať strata zamestnania negatívny vplyv na otehotnenie? ak som mala v práci dosť stresu a nátlaku? že by som sa práve teraz uvolnila? teraz som a pokojnejšia ale stále mi býva zle od žalúdka stále som nafúknutá, a mávam v noci pálenie záhy a nemôžem spávať. začala som spať na bruchu čo u mňa nebýva zvykom. a hlavne v poslednej dobe bývam dosť podráždená, ale pred mrchou mi nebýva zle a ani nemávam nevolnosti. pri mrche mávam iba prve dva dni kŕče ale potom to prejde.ale teraz ma bolieva podbružko brucho a žalúdok.
ďakujem za rady.

zmrzlinkams
9. nov 2012

ahoj - dnes 90% žien ma problem s otehotnenim - je to všetko vplyv a veci ktore sa deju okolo nás, praca, peniaze, problemy v rodine vo vzťahu, malo času, zhon, zla životosprava a všetko ostatne je v dnešnej modernej dobe.....
problem s tehu u žien sa len zvišuje preto treba dnes na všetko čas a hlavne trpezlivosť a ked sa ti nepodari otehotnieť za 3 mesiace tak netreba vešať hlavu su nam tom ženy čo sa aj 7 rokov snažia a nakoniec musia isť na umele a to absolvuju 4x a pod... ako je strašne vela pribehov.
ak dobre ratam ty sa snažiš s partnerom 9 mesiacov? väčšinou začnu riešiť partnerov po roku snaženia ale da sa to už aj skor zaleži od gynekologa ako sa k tomu postavi treba jemu povedať že sa snažilkujete a stale nič nech ťa poriadne vyšetri ak je partner po testoch v poriadku musia sa zamerať na teba- može tam byť vela veci, zle dorastuju vaječniky, zle prechodne vajcovody, ovulacia ktorá neni pravidelna, zvyšene mužske hormony a pod. je toho ozaj vela a uk aždej ženy su priznaky individuálne - to čo opisuješ by som skor prikladala k stresu ktorý preživaš či som a či niesom.
my sme na malu čakali 4,5 roka než sa mi podarilo otehotnieť, vynechala mi mrcha a nemala som ju rok, pol roka ma liečili a aj tak na nič neprišli len zazrakom som počas roznych vyšetreni čo mi robili otehotnela sami lekári netušia ako sa to podarilo a tak mame malu princezničku doma a čo mi bolo do dnes netušim vraj ak sa to neupravi po porode tak sa bude pokračovať dalej samozrejme mala ma už rok a som aj tak tam kde som bola len teraz nemám čas a ani energiu behať po lekároch a riešiť to , dufam že sa stane zazrak aj ked budeme chceť druhe babo.....
hlavku hore nestresovať, nemyslieť na to nonstop a hlavne sa o všetkom poriadne porozpravať s dr. to je moja rada a nenechať sa odbiť isť si za svojim lebo sa to bude len ťahať a ani sa nenazdaš a bude to 3 roky čo sa snažite ... hovorim priklad 🙂 nemusi to tak možno budeš tehotna o mesiac možno o dva možno o pol roka hlavne to netreba vzdavať po pár mesiacoch snažilkovania sa bez toho že by si absolvovala nejake špecialne vyšetrenie.
držim palčeky aby sa to čo najskor podarilo 🙂

cerez
9. nov 2012

Stres je potvora, ktorá sa vie podpísať na zdraví človeka. Aj problém s otehotnením a stres spolu súvisia. Stres potláča hormón šťastia. No môže byť aj iný problém. Ja som mala tiež problém otehotnieť druhý krát, bola som podráždená, náfúknutá, pobolievalo ma v podbrušku a hlavne v žalúdku. Na preventívke mi doktor zistil cysty na vaječníkoch a po laparoskopii dokonca aj na brušnej stene. Do roka som potom otehotnela. Skús zájsť za doktorom nech ti urobí aj hormonálny profil.

verion
9. nov 2012

@maculka1555
vieš čo, my sme viac ako rok skúšali.. a každý mesiac to isté, mrcha, plač, a utrieť slzy a odznova..
asi sme sa na to veeľmi sústredili, zapisovala som si všetko z čoho mal môj manžel už aj nervy asi 🙂 a tak som mala štátnice.. na nič iné som sa nesústredila len na učenie.. ani si nepamätám, koľko krát sme sexovali za ten čas, vraj len 2x :D a zrazu som si uvedomila že v apríli som nemala mrchu.. a bol koniec mája 🙂 tak a konečne na teste 2 čiarky... síce trochu stresujúce obdobie si drobec vybral ale o 2 mesiace tu bude s nami 🙂
no čiže tým som chcela povedať, (viem že sa to nedá) ale vôbec na to nemyslieť, nepočítať plodné dni, ani nezapisovať kedy ste mali sex :D proste si to užívať a ono to príde 🙂 určite...
a to sme aj my už chceli ísť po štátniciach na vyšetrenia, prečo sa nedarí.. nakoniec nebolo treba 🙂
držím palce 🙂

maculka1555
autor
9. nov 2012

ahojky babeky... veľmi pekne vam dakujem za takéto povzbudzujúce slová. asi som to potrebovala počuť od niekoho kto zaživa to isté ako ja. možno by som si mala prestať písať kedy a koľko krát sme mali sex. je pravda že od malička mávam dosť často problémy zo žalúdkom. začiatkom tohoto roka som mala črevnú chrípku. lenže chrípka prešla a mne bývalo stále na vracanie a doktori mi nevedeli zistiť čo mi je. bola som aj na gastroskopií a abi tam mi nič nezistili. a teraz mam zasa ten istý prípad. Znova mi býva špatne od žalúdka ale takéto nafúknuté brucho som nikdy nemala. tuto noc som sa skoro vôbec nevyspala lebo som sa stále prehadzovala a spala som na bruchu čo u mňa nebýva zvykom. mam doma dosť domácich miláčikov od hlodavcov cez vtáctvo rybičky až ku psom. môže to byť aj tým že som už dlho nevypla? najlepšie vypnem keď sa idem niekam prejsť alebo si pokecám s dobrou kamarátkou. už dlho som nebola nikde s niekym vonku iba stále doma pretože všetky kamarátky mam v meste nedaleko od nás. ja som tam tiež bývala ale pred 5-timi rokmi sme sa presťahovali sem a tu nikoho nepoznám. možno mi chyba aj spoločnosť niekoho komu by som sa mohla vyrozprávať. a možno ma trápi aj to že sa všetky kamarátky na mňa vykašlali. ☹
tak uvidím ako dopadneme po všetkych vyšetreniach.

ockayova
9. nov 2012

@maculka1555 ahoj, možno sa budeš smiať a neveriť, ani ja som neverila keď mi to niekto poradil... vraj sú dobré na otehotnenie jogurty... aby ich jedol tvoj partner, aspoň jeden za deň, ale čím viac tým asi lepšie... no tak my sme to vyskúšali a hned som otehotnela, potom som to povedala ešte dvom kamoškám čo nemohli otehotnieť a naozaj mi za pár týždňov povedali, že čakajú miminko... tak neviem... možno je to len psychické, ale vezmi si, že čím sa živia bábatká a zvieratká a ako im to prospieva...

maculka1555
autor
9. nov 2012

no jasné a môj priateľ miluje jogurty. tak to skúsime. len ja mam ten problém že ja nemôžem nič mliečne pretože nemám enzým ktorý spaluje mliečny cukor. lieky na srdiečko som tiež vysadila tak uvidím. dakujem za radu ockayovavyskusame a dám vedie ako to dopadlo a v pondelok ak mi zajtra nepríde mrcha tak si skúsim asi kúpiť test a uvidím či zasa bude iba jedna čiaročka.

ockayova
9. nov 2012

@maculka1555 no to ty nemusíš, to hlavne ten tvoj nech papa jogurtíky. držím palčeky a daj vedieť 😉

maculka1555
autor
10. nov 2012

ahojky babenky... tak dneska by mala prísť mrcha, tak uvidíme ako to bude. večer mi mamina navrhla aby sme išli na večeru ja snúbenec mamina a svokrovci. možno na všetko prestanem na chvíľku prestanem myslieť.

verion
10. nov 2012

@ockayova neviem ako to funguje s tymi jogurtmi.. pocujem to prvy krat..moj manzel snad cely zivod kazdy den ich jedol aj je.. k tomu pije vela mlieka a neznasa nezdravu stravu.. predsa sa nam nedarilo..ale asi to funguje na tych kt. nejedia jogurty a tak zacnu...

verion
10. nov 2012

@maculka1555 hlavne si nerob test ak nepride..ani dnes ani zajtra.. moze ti meskat zo stresu a z toho nafuknutia.. potom ak nebudu 2ciarky budes len smutna.. pockaj aspon 5dni... viem ze je to dlho ale ak by nahodou prisla aspon sa nebudes trapit.. mne tak meskla ked som na to myslela,bola nafuknuta vynervovana atd..ako nahle som si spravila test do par hodin prisla mrcha... asi to funguje ako spustac aleboco... drz sa🙂

blondiee83
10. nov 2012

V prvom rade by som sa zbavila všetkého toho zverstva - hlodavce, vtaciky, psy? A ty sa cudujes, že sa Vám nedarí? Pokial máš toto všetko v byte a nie vonku na dvore, tak by som sa skôr cudovala, ak by si uz bola tehotná. Vtáky, ich výkaly a perie sú vysoko toxicke, spôsobujú alergie - to iste hlodavce - toxoplazmoza, listerioza. Podľa mna teda riadne riskujete, ked sa s takýmto vybavením domacnosti snažíte o bábätko. Alergie ani problemy sa nemusia vytvoriť, môžeš žiť s tými zvieratami x rokov a zrazu začnes mat problemy či nebodaj alergie. To iste sa môže stat az ked otehotnies- vtedy sa mení ženské telo a je na všetko viac nachylnejsie. Cize ja by som na Vasom mieste neriskovala, ale rychlo sa toho zbavila - aspon tych vtakov a hlodavcov- psik nie je az taky risk, samozrejme ak ma vsetky ockovania, odcervenia, vysetrenia v poriadku. Taktiež by som nevylúčila, že tvoje zaludocne problemy súvisia práve so zvieratami - nemusi to byt zákonite stres ( prípad. Je to kombinácia oboch). Držím palce

verion
10. nov 2012

@blondiee83 tiez ma to napadlo... pre tehotenstvo ani pre dieta hlodavce a vtaky nie su najlepsia volba... urcite by to potvrdil kazdy lekar... my mame dvoch psov, su cisty, ockovany a slusny.. boli zvyknuty byt aj v dome dost casto ale odkedy som tehotna su len na dvore... dokonca ak obcas jeden vbehne do kuchyne tak mi to vadi a musim ho chudaka vyhodit von... proste mi smrdi aj ked som na psa v dome zvyknuta 10 rokov.. a k malemu ich isto nebudem pustat.. predsa len imunita dietata nie je taka silna ako nasa a bohvie co zvierta prenasaju aj ked je o nich postarane.. ale inak, psy citia ze som tehotna..niekedy az neverim ked sedim vonku alebo ich hladim tak mi onuchuju brusko a tak pekne pozeraju... a vobec na mna neskacu aj ked inak su nebezpecny ked sa rozblaznia... clovek by neveril co pes citi... 🙂

ockayova
10. nov 2012

@verion no fakt, ja som tomu neverila tiež a som sa smiala ked som otehotnela a aj druhý krát sa nám to tak podarilo... muž teda tiež pije mlieko, ale počula som vyslovene o jogurtoch. 😀 😀 😀 Neviem ako to funguje A či to ozaj nieje len v tebe také psychycké voľačo, ale zabralo to aj u kamošiek, tak v tom možno bude akési čoro moro 😀
@maculka1555 čo sa týka tých domácich zieratiek, je možné že Blondie má naozaj pravdu, zvieracie chlpky a tieto veci k tomu nepridávajú. Držím palčeky

maculka1555
autor
11. nov 2012

a vadí ak mam cely zverinec i jednej miestnosti kam chodím naozaj málokedy? pretože teraz priznávam mávam to v spálni ale budem sa pravdepodobne sťahovať k snúbencovi práci. tam je viacej miestností tak by sme si spravili jednu špeciálnu izbu len pre moje zvieratka. dnes nad ránom som aj začala premýšľať nad tým že by som andulky aj predala ale ja nemám na to srdce dať ich preč. tak naozaj neviem. svoje zvieratká milujem a nerada by som sa ich musela zbaviť.

ockayova
11. nov 2012

@maculka1555 moja, bakterie sa neadajú držať v jednej izbe, tie sú proste všade... chlpky, perie a podobne sa prenášajú z izby do izby aj na obuvy, oblečení, dýchaš to... už nevravím o tom, že som počula, že ak má niekto doma psa a žena je tehulka, tak stačí, ak sa do nohavičiek dostane malý chlpok a už môže potratiť... my sme mali andulky, ale to som nebola tehotná, malý ich veľmi chcel, ale takú alergiu z toho dostal, že sme ich museli dať preč, zdravie je proste prednejšie. Nemáš ich dať niekomu kde vieš že im bude dobre? teda je to tvoja vec, no ak otehotnieš, je to ďalšie riziko všelijakých bakterii a ked sa bábo narodí, napríklad také andulky sú veľmi veľmi silný alergen...takže raz asi budeš musieť zakročiť...

riana12
12. nov 2012

@maculka1555 zverinec si nechaj, neboj sa mat zvieratka... ak mas obavu, ze ta niecim nakazili, staci ist za doktorom... napr. ak chovas macicku, da sa spravit vysetrenie na toxoplazmozu...
ak nie si na zvieratko silne alergicka (ovsem, to by si ho ani nevlastnila), nebude vadit nicomu a nikomu, ze by si sa ich omamzite musela zbavovat a byt od nich izolovana... bakterie, roztoce, bakterie a inu minihaved mas aj tak vsade na byte, ako spomenula @ockayova a nemusis mat ani zvieratka... prinesies to lahko na topankach, obleceni, pri vetrani bytu...

ockayova
12. nov 2012

@riana12 no, nepíšeš celkom pravdu, ale to je každého názor. Ja milujem zvieratá, ale je niečo iné ich mať vnútri a iné doniesť niečo zvonku, to sú dve celkom odlišné veci. Už nevravím o tom, že ked sa bábo narodí, môže z toho dostať dosť vážnu alergiu...my sme napr. mali andulky a malý (2.5ročný) z toho dostal strašnú alergiu, alebo sa to môže dostať bábatku na pusinku a môže sa zadusiť, alebo ked majú problémy s otehotnením, možno to môže byť aj preto. To som tu nenapísala len ja, ale aj iné maminky a nielen tie si to myslia, ale sú o tom aj štúdie a neraz sa o tom písalo aj v časákoch...

riana12
12. nov 2012

@ockayova studie su tu uz o vsetkom moznom aj nemoznom... kazdy, nech si selektuje podla vlastneho uvazenia 😉
ked uz sme pri tehotenstve, na vacisnu ochoreni sa daju spravit testy, a to som jej pisala... 😉

ockayova
12. nov 2012

@riana12 áno máš pravdu... my napríklad bývame v blave a tu sú niektorí ľudia už ozaj takí hlúpi, že zvieratá stavajú nad človeka a asi už mám alergiu kedsa takáto téma len načrtne, pritom zbožňujem zvieratá a mala som už doma tiež kadečo, ale to ešte pred malým.

riana12
12. nov 2012

@ockayova je nieco ine, ked mas zviera ako modlu... ja to tiez neznasam... zviera je zviera, nie zarovno s clovekom ci dokonca nieco este viac...
ale rovnako nemam rada radikalne riesenia, ze sa treba akehokolvek zvierata zbavit len preto, ze chce zena otehotniet...
ze dieta dostane na nieco alergiu, je skor otazkou imunity, genov ci starostlivosti rodicov (ale nech si kazdy zvazi podla vlastnych kriterii, postojov ci ineho, ako sa o dieta staral, ci bude starat), ako to, ze maju doma andulky, skrecky alebo macku...
lebo ked je nejaky problem, v porovnani s celou populaciou sa problem vyskytne len u urciteho percenta obyvatelstva... preco to, niekedy az fanaticky aplikovat na vsetkych? ber to ako vseobecne slova na to, co casto sledujem ci na MK ci v realnom zivote...
netreba sa nicoho drzat za kazdu cenu, netreba si odrhat od ust ci zbavovat sa niecoho, co by vraj nemalo byt v nasej blizkosti... treba vsetko, s mierou... zistovat, co nam skodi alebo robi dobre... neriadit sa len tabulkami, ale aj vlastnou intiuciou a pocitmi...

ockayova
12. nov 2012

@riana12 veľmi pekne napísané, máš pravdu, asi s už v tomto ľudia zvyknutí hádzať do jedného vreca, no myslím že ona sama nad tým uvažovala... ale zas je to asi 50:50, máš pravdu aj ty, aj ostatné a ke´dže nejaký problém tam je, tak je veľká pravdepodobnosť že to môže byť aj zvieratkami.

riana12
12. nov 2012

@ockayova najprv by som sa dala riadne vysetrit po hormonalnej stranke + folikulometria, potom partnerov spermiogram... to su najzakladnejsie veci, co treba spravit ako prve...
ked sa v zakladnom hormonalnom profile u zeny nic neukaze, treba ist na endokrinologiu...
ked je SPG a zenine vysetrenia ok, potom pritvrdit a pokracovat napr. postkoitalnym testom alebo testom na protilatky proti spermiam... u zeny hematologicke vysetrenia... niekedy pomoze aj prirodny preprarat - tablety, dzusy, prasky, kvapky...
takze, @maculka1555 porozmyslaj nad horeuvedenym... vsimla som si aj nieco so zazivanim... skus precitat nejake zahranicne weby, ci nenajdes nejake diety, prirodne doplnky, ktore mozno snazilkam inde pomohli...

blondiee83
12. nov 2012

@maculka1555 Vies, asi by som ti poradila snažiť sa intenzívne ešte taky rok, ak to nepojde, tak absolvujte všetky testy a ked sa zistí, že ste obaja s manželom v poriadku - tak bude ozaj mozno problém v tých zvieratach.
Nezávisle od toho, v ktorej izbe ich máš - máš ich v celom byte a ked ich máš toľko a rôzneho druhu, urcite to neprospieva pri otehotneni.
@riana12 nie je všetko len o toxoplazmoze... Jednoducho možno to perie, chlpy, výpary či vylúčky jej jednoducho bránia zostat tehotna - a to asi zverolekar neodhali..každý má iny organizmus a to, že na ne nie je alergická, nekycha a necervenaju jej oci ešte neznamená, že jej reprodukcnym orgánom to prospieva. Takisto vtáky sú velmi, ale veľmi silnými alergenmi a ja si neviem predstavit, že by male bábätko v takomto prostredí vyrastalo. podľa mna je to maximálne nezodpovedné - či sa na to urazite alebo nie. Male dieťa a kopec roznych zvierat v jednom byte nemaju čo hľadať.
Ešte by som chcela vediet, ako má ona zistiť, či jej to robi dobre, či jej to skodi a ako sa dá v takomto prípade spoľahnúť na pocity a intuiciu - to je blbost, prepac.

riana12
12. nov 2012

@blondiee83 jaaaaj, zase len jedna, co kuka na detaily, nie na prispevok v globale 😀

blondiee83
12. nov 2012

@riana12 prepac - v globále sa len zastavas dookola zvierat, nech si ich necha - čo teda nie je najlepšia rada - hlavne ak nemôžeš mat ani potuchy či sú alebo nie sú príčinou problémov.
Druha vec je, že podľa mna robíme asi moc urýchlene závery. kedže snažiť sa vyše pól roka je skoro ako nic. To je veľmi krátka doba na to, aby sa tu riešilo, kde je problém. Možno nie je problem nikde - možno si zle vyratala plodne dni - možno má nepravidelny cyklus a nesnažili sa v správne dni, možno nema pravidelnú ovulaciu, atd. Myslím, že by mala mat trochu viac trpezlivosti a snažiť sa ďalej. Ono to zase nejde na príkaz a väčšina párov sa snaží aj dlhšie a nemaju zdravotný problém. Čo ty na to?

riana12
12. nov 2012

@blondiee83 ty si presne ten pripad, ktory som spominala, okamzite sa vsetkeho zbavit a zit si v sterilnej bavlnke 🙄

tak sa podme chytat za slovicka, co je u teba pojem nepravidelna ovulacia? definuj mi ju, potom sa mozeme dalej bavit 😎

blondiee83
12. nov 2012

@riana12 prepac - na takéto mudrlantky nemám ja vôbec náladu... Ries si to tu sama.... A nauc sa citat

riana12
12. nov 2012

@blondiee83 akoby si ty takou mudrlantkou vobec nebola, ze? 🙄 😝

zmrzlinkams
12. nov 2012

@maculka1555 my mame doma mačku, vtačika - kakariki a ešte aj psa čo s nami spava v posteli od malička a nikdy ma nenapadlo že by to malo robiť nejaky problem prave to že mame zvierata, ak sa o to staraša nemaš to zanedbane a netula so to po vonku hocikde a s hocičim a potom si do bytu pustiš to je ine ... ale máš do v svojom dome, staraš sa o to a tak isto to máš určite zdrave tak to vobec nema podla mna vplyv na to všetko pokial si neni alergik ale to by si nemala ak by si bola ... a naša mala od malička vyrasta medzi zvieratami a dokonca náša fenka jej od malička ak som ju mala v posteli man. alebo na gauči a nebola v postielke tak jej spavala len pri nohach, velmi rada jej hriala nožičky a malej sa dobre spinkalo tak a dnes ake kamaratky su ked sa navzajom krmia a to sa muckaju a mala je zdrava a nič jej neni dokonca chora bola len raz a to len koli tomu že mala zapalene hridielko - netreba to zas prehanať z čistotou a z neviem akou hygienou - nehovorim mať doma bordel ale dezinfikovať všetko a straniť sa toho čo ma človek rad neni dobre, dokonca aj moja dr. detska povedala že to uznava aby dieťa si vybudovalo imunitu poriadne a náš zverolekár ten povedal každy 3-4 mesiac odčerviť a odblšiť a nemože sa nič stať, zvierata su zdrave ... 🙂 a to bude super ked budu mať zvlašť miestnosť 🙂 🙂 keby sme mali viac miesta tiež by sme mali všeličo doma, muži by chcel velmi chameleona a ja činčilu ale to už je aj o peniazoch 🙂

maculka1555
autor
12. nov 2012

baby nehádajte sa ja som sa rozhodla že keď mi andulky dohniezdia tak sa ich pokúsim dať preč a potom uvidím. ale neverím moc na to že nemôžem zostať tehu kvôli zvieratkám. niekedy nebývali také problémy ako teraz. mne sa zda že niektoré mamičky to s tou izoláciou detičiek od zvieratiek trošku preháňajú. ja som nepísala že chovám psov v dome to by nebol dobrý napad chovať kaukaszkých ovčiakov v dome ty sú stále na dvore. budeme sa s priatelom intenzívnejšie snažiť a uvidíme. neviem prečo niekedy keď moja mamina čakala mňa tak chovali doma kravy psov a sliepky a bola tieť denne s nimi v kontakte a mne nič nieje. a vyrastala som taktiež zo zvieratami od narodenia a nemam žiadnu alergiu ani žiadnu takú chorobu. ja si skôr myslím , že to bude psychické pretože s priateľom strašne po malinkom túžime.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre