Stres 5 ročnej dcérky u lekára

susika
9. nov 2012

moja 5 ročná dcera od jej troch rokov vyvádza u lekára. je to jedno, či je u pediatra, už začala aj u neurologičky aj u iných odborníkov.(boal rpedčasne anrodená a tak sme od mala chodili po odborníkoch na rozne kontroly) do troch rokov to bolo OK a ptoom odrazu prekričí celý čas, odmieta komunikovať s lekárom a jednodcho sa zatne, ked ju chcu vyšetriť, začne jačat a koli tomu sa nam nabaluju dalšie vyšetrenia, kedže pediatrička nemože inak zistiť, či je to a to v poriadku. myslíte si, že by pomohlo navštíviť psychologičku?aj tak neviem, ako by ju mohla spracovať, ab prestala tam vyvádzať a vobec teda neviem, či by sa už u tej psychologičky nezaťala tiež...a taktiže, ako vobec prebiehaju také vyšetrenia u psychologičky. boli sme 2x, ale to bola malá a vždy sa rozpravala so mnou a sledovala malu ako sa hrá, bola hyperaktívna, no už sa zdá v pohode.

elise
9. nov 2012

@susika nemala nejaký neprijemný zážitok u niektorého lekára?

susika
autor
9. nov 2012

@elise - no, práveže mala. ked sa jej narodil malý braček, ona po týždni doma z ničoho nič opuchla na tváričke a krku.nazvali to qinkeho edém, alebo tak nejako, ale nič sa nepotvrdilo a skončila v nemocnici, tam ju vtrápili, kedže nevedeli, čo jej je a tak jej nasadili tri dni dietu, hladovku, tuíšm iba piškoty a horký čaj, oan bola chudatko hladná...infuzka v ruke, ruka o postielku..bola tam s tatinom, no od vtedy som mala problém aj v sprche, enchcela mi tam isť, asi ju deptali aj nemocničné sprchy, tatino vraví, že sa tam nič neudialo, stale neverím, ench si vraví čo chce, či sa v nej šmykla či čo. a lekari že tiež v pohode. aj ked som tam boal , prístup super, ale od vtedy patália..aj ked je rozumná, neviem jej to inak vysvetliť

elise
9. nov 2012

@susika tak tam bud problem treba začať pekne od znova postupne pomaličky. skus sa nou o nemocnici porozprávať či si niečo pamatá čo tam bolo čo robili a tak ty jej povedz ako bolo v nemocnici dobre ked si šla pre bračeka , možno sa ti otvori inak chlapi nevedia tak citlivo vnimať nemocnicu ako maminy, možno ked ju privezovali tak on to tak nevnimal myslel žé je to ok. ja ked som bola s malým v nemocnici tak som mu vysvetlovala prečo mu to robia že som pri nom ....
potom len sa chodte prejsť okolo nemocnice okolo detskeho oddelenia - na oknách bývaju obrázky a bavte sa o obrázkoch dom asi nakreslite obrázky a popripade sa zahrajte na nemocnicu ošetrujte bábiky, mackov. my máme stetoskop z tlakomeru a amlý sa snim občas hrá a teraz mi počuva bruško alebo srdiečko alebo počuva svoje srdiečko. vždy ked idete k doktorovi tak ju na to priprav povedz jej čo tam budete robiť čo bude robiť doktorka... ale vždy nezabudni povedať že si tam snou a pre nu že nedovoliš aby robili niečo čo ju bude bolieť alebo sa jej nebude páčiť. pomôže aj pár návštev u lekára len tak bez pričiny aby ste išli napríklad na poradnu s malým tak ju zober aby videla ako to znáša braček. popripade iba tak že sa popozeráte po ordinácii, popočuvate srdiečko doktorka jej dá nejaku drobnosť (naša má cukrik omalovanku a drobnu hračku)držim palce aby ste to zvládli na jednotku🙂

susika
autor
10. nov 2012

aj naša doktorka je pohoddačka, nič nasilu, dokonca ani pri jej preventivke nesilila.vždy tam niečo dostane drobnosť hračku aelbo omalovanku zakaždým. vysvetlujem jej všeličo...buduci týžden ma s amlým čaká oder krvi, nebude mať na výber, pojde so mnou, tak som zvedavá, čo bude robiť, už minule ich zahriakla, nech ho nechaju, lebo malý vrešť´al. najhoršie, že už aj on sa stava takým, ako ona, neviem, či to čo som parkrat brala oboch na vytery z noštekov, že videl ju či čo sa mu to stalo. ale nikto sa ho ani chytiť nemože, no, začína byť na mne ako prisavka.ja len dúfam, že z toho vyrastú, ked už nič iné

anjelicek26
10. nov 2012

@susika - mozno by pomohlo jej vysvetlit, ze je lekar clovek ako kazdy iny... mimo ordinacie jej povedat, ze ta alebo ten je lekar a robia aj normalne veci, mozno na nu posobia lekari ako ludia z inej planety, kam musi chodit a vzdy jej robia zle... Saska sa boji jedinej veci - injekcii, ako dieta nikdy nebola chora, chodili sme len ockovat.... Dnes - zuby si dava vrtat bez umrtvenia a ked jej beru krv tak sa silou- mocou snazi lekarku kopnut 😔 Lekarka z nas ma fakt zazitok. Maly sa ju vzdy snazi pohryzt a mala ju kopnut. No ale zijeme 😀 😀 Lekarke ale fakt nezavidim 😀

susika
autor
10. nov 2012

ani ja tej našej🙂počúvať ten jej krik. inak stale opakuje to, čo vraj hovorila aj v tej nemocke, že ona ide domov a oan tam nebude, ona pojde domov. je taký ich maskkot žabka moja. žu naozaj mám dosť tých hysákov.ako malá chorá nebývala, ale sme chodili na rozne kontrol odborníkom koli ťažkej nedonosenosti a nikdy nič jej nevadilo, skusim to, že su iba obyč. ludia, uvidíme, či to zaberie. pri bratí krvi je to iný zážitok, ja ju držím ao len viem a sestrička berie a doktorka pomáha.no, naposledy som šla riadne dopotená odtial a sestrička vyzerala, že by nas najradšej bola vyrazila.treba to s tými malými asi fakt tam vedieť. u zubárky sme ešte neboli, ale musíme to stihnúť do 6 roku veku, vobec sa mi na to nechce myslieť, to bude teda zážitok..uvidíme