Syn sa nechce učiť

kristinkecka113
28. apr 2014

Ahojte baby. Prosím, pomôžte. Syn dnes prišiel so školy, že píšu písomku s Angličtiny. Zobrala som zošit, a pýtala som sa ho slovíčka a tak. On sa nechce učiť. Už sú to asi 3 hodiny....A nič... Baby...čo mám robiť?? 😒 😒

stefka33
28. apr 2014

@kristinkecka113 Jak, že nechce? Ja sa nepýtam či sa mu chce, alebo nie. Inú možnosť prosto nemá. 🙂

sissy27
28. apr 2014

@kristinkecka113 tak nech sa neučí... nech donesie 5 a potom príde trest... moja dcéra sa nemusí učiť keď nechce, ale dôsledky znášať musí...

jahodka8
28. apr 2014

Možno to už vie a nebaví ho to stále dokola. My tak máme matematiku, ani sa to neučí a vie to. No angličtina u chlapcov je najťažší predmet.

c15211b8
28. apr 2014

Tak ho upozorni dopredu aky trest ho neminie ze ak prinesie zlu znamku , aby si bol toho vedomy.

janinah
28. apr 2014

možno je unavený,daj mu polhodinku kľudu,niečo pozitívne,ak chce,nech si skočí kúpiť nanuk a vyvetrať hlavu..ale nech vie,že sa k učeniu o pol hodinu-hodinu vráti..ak nie,nasleduje trest,najlepšie zaberá zakaz pc,tv,zaracha od kamošov a lietania vonku.....

viera27
28. apr 2014

presne ako pise @sisaha. Nech sa neuci ked nechce. Ale nech je mu dane na vedomie, ze len ti snazivi maju "vyhody" typu tv, pocitac a podobny "nadstandard". Ti ostatni si mozu skladat tak maximalne lietadielka, aj to iba z bieleho papiera 😀

kristinkecka113
autor
28. apr 2014

skušam...ešte teraz nemá.... a keby že nech si ide kúpiť nanuk, nepride tak skoro...s 5 som mu povedala, že dostane na tyzden zaracha od vsetkeho...a nic..

jazminn
13. máj 2014

moja dcéra je tretiačka a nijak raz sa nechce učiť...
Ja už nemám síl. Príde domov a všetko ostatné je prednejšie, ako učenie. Niekedy treba len 15 min., a úlohy sú napísané...ale pokiaľ ju k tomu dokopem, tak som nakonci so silami...Niežeby bola slabá žiačka, alebo nerada chodila do školy, ale učenie ju nebaví. Úlohy napíše sama, bez pomoci a správne ale stále musí byť okolo toho cirkus, pokiaľ začne...
Poraďte, ako ju primäť k tomu, aby ju samu ťahalo k tomu, že je to jej prvoradá a jediná povinnosť napísať si úlohy...

simjak
14. máj 2014

Nás druhacik,aby to bolo burlivejsie najskôr hodinu plače.Potom sa 30 minút ľutuje aký má život a prečo sa narodil.Ešte 15 minút plač a zúrivosť.Nakoniec sa unavený naučí 6 slov z angličtiny.Katastrofa

apollo13
14. máj 2014

@jazminn preco ju k tomu nutit :D nebojte sa aj taki ludia dostuduju a zamestnaju sa :Dv ZS som sa neucila vobec na gymnaziu prakticky tiez, na VS som sa ucila den, dva pred skuskou ked priharalo a lutovala som sa aky mam hrozny zivot...:D aj tak som mala statnice bez jedinej dvojky, len teda cerveny diplom mi usiel o dve stotiny priemeru. ale je fakt ze keby ma boli donutili naucit sa systematicky ucit uz som mohla mat doktorat a makat na docentura...ale som stastna aj bez toho.

mmaatt
14. máj 2014

asi je to trend, máme podobný problém, ale som nekompromisná. Nechce sa učiť, nech sa páči, treba vyložiť umývačku, upratať, povysávať a pod. Nieže by to potom neurobil ale nemusí všetko (vykladanie umývačky, upratovanie izby, kúpeľne a záchoda v rámci jeho možností je jeho práca), ale už vie, že keď si hneď urobí úlohy a naučí sa, môže si zapnúť PC, alebo tablet, alebo ide von sa bicyklovať. Pokaždé, keď to takto spravil, tak som mu poukázala na ten benefit voľného času. A čuduj sa svete na konci tretieho ročníka si urobí časť úloh v škole, aby mal doma minimum a máme večerné štúdijné okienka chvíľu angličtina (keďže len opakujeme a nové slovíčka sa naučí rýchlo), chvíľu nejaká slovenčina, to spájam s iným predmetom, tak že mu nadiktujem 2-3 vety z iného predmetu a tým opakujem aj slovenčinu a pár príkladov z matematiky...obyčajne je to v čase keď jeho sestra zaspáva a sme tu potichu.... Úlohy si robí ten deň, keď ich dostanú, dokonca aj piatok, nebudem sa predsa celý víkend s ním naťahovať, či už je pripravený do školy. Chce to trpezlivosť. Veľa robia kamaráti, že oni nemusia, dokonca sme mali aj tak, že domáca úloha musí byť ale je jedno, či je správne alebo nie. Ono v podstate ide o to, aby sa na prvom stupni naučili ako sa pripravovať do školy, lebo v na druhom stupni už budú mať hlavne viac učenia, nebude stačiť si iba písať úlohy. A tiež sme revali zo začiatku a zúrili, hádzali zošitmi a knihami, ale netreba popustiť, zvyknú si. Ja aj keď som bola s nervami na konci, tak som držala ako hluchý dvere, nikdy nevyhral a večer som mu pripomenula, že či mu to stálo zato, že aj tak to urobil, len mu neostal čas nahranie. Koľko razy len sedel na stoličke a trucoval a hodinu-dve, niekedy večeral sám, lebo nemal úlohy do večere. Deti to nakoniec pochopia. Ke´d chce, aby niečo urobil, tak ho namotivujem. Chcem aby čítal, tak za každý prečítaný diel Harryho Pottera, si môže pozrieť aj film. Teraz číta 5 diel. Chce ísť s kamarátmi von? Musí byť nachystaný do školy a môže ísť. Držím palce a prajem veľa trpezlivosti.

prasiatko30
14. máj 2014

my sme mali toto zo zaciatku roku plus k tomu mm, ktory nahlas vyslovil zazracnu vetu - a nemala by si po skole oddychnut 🙄 - aby som vysvetlila dcera ma obycajne fixnu tarifu domacich uloh - 1stranu bud matiky alebo mavali potom reading comprehension - citat asi 10linkovy clanok a odpovedat na 2 strany otazok. ja som za to aby si po obede sadla a hned napisala tieto "supertazke" ulohy, ktore jej max zaberu 10min - no tak zaciatkom roku sme mavali uplne histericke zachvaty kym si sadla a zacala robit ulohy aj hodinu - samo nemala potom cas si pozriet trosku tv este pred odchodom na mimoskolske aktivity a samozrejme po mimoskolskych sme sa museli vratit domov a ona sa musela aj tak posadit ku uloham - taketo zachvaty mala asi tyzden potom si vsimla ze je omnoho jednoduchsie spravit to co ma a moze pokracovat vo svojich zalubach. ak ma viacej uloh tak si brava zosit a po mimoskolskych si sadneme do kniznice a dopise ulohy v kniznici - to ma tiez rada lebo je tam vela deti co sa uci a pise ulohy v kniznici tak vidi ze nie je sama 😀 a po skonceni si este pozrie knizky. nasobilku sa napr ucime za pochodu - cestou do mesta z mesta zopakujeme, takisto aj anglictinu - ideme po ceste a rozpravame. teraz ale zacinaju znova pisomky tak to sme uz tiez dosiahli aby si naplanovala ucenie - donesie si knizky ked im povie ucka ze budu pisomky a postupne opakujeme - oni si obycajne domov knizky nenosia takze ked im nadiktuje ucitelka ze na dalsi tyzden maju pisomky tak si to musi rozhodit tak aby sa z toho nezblaznila a postupne si zopakovala ucivo zo vsetkych predmetov. ale tiez sa to nezaobide bez tych ako vidim celosvetovych poznamok - ako sa jej nechce ako sa nebude ucit ako to nenavidi 😨 😨 😨 - a co ma vie najviac vytocit je to ked jej nieco vysvetlujem a sa ti pozera do oci pomalicky sa jej zacinaju zatvarat oci a otvarat usta - ziva - to ma vie tak nahnevat lebo ak by som v tom momente povedala ze v poriadku uz sme skoncili lebo je unavena tak v tom momente je ako ruzicka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

prasiatko30
14. máj 2014

jedine co mozem poradit je - constancia - stalost/vytrvalost - to jest kazdy den aj ked malicko ale proste postupne vytvorit navyk - aby to bolo proste prirodzene pre neho pridem domov, naobedujem sa a napisem ulohy - a mam volno mozem sa venovat mojim zalubam, ist vonku s kamaratmi - pokial to nesplni tak samozrejme byt dosledna v dodrziavani nejakej konsekvencie - nenapisal si si ulohy nepojdes s kamaratmi a ono si potom zvyknu a zacnu to robit automaticky

lucyan
24. nov 2016

Ahoj, sorry ale normálne žasnem nad tým čo tu čítam. Nútenie, tresty, a obmedzenia??? To je to čo nikto z nás nemal rád a musel sedieť neviem koľko rokov v škole a bál sa aby nedostal zlú známku. Svoje dieťa určite raz nevychovám tak, že ho naučím báť sa zo zlých známok. Prečo sa asi ľudia boja v živote robiť chyby? že by škola? A kto sa v živote najviac naučí a dosiahne? práve ten kto urobí najviac chýb. Preto väčšina sa v živote ani o nič nepokúša a na konci života ľudia ľutujú, že nežili podľa seba a neurobili to čo vždy chceli urobiť!!!! To len môj názor ale 🙂 Ináč prečo sa s dieťaťom normálne neporozprávať, že prečo sa vlastne nechce učiť a normálne to s ním prebrať a nie formou trestov a podobných bullshitov? A keď sme pri angličtine tak podľa mňa je dobrá vec na učenie a nie len pre deti...tento kurz www.anglictina-bez-biflovania.sk/video-anglicti... treba pozrieť a vyskúšať a potom sa rozhodnúť 🙂