Synov stav je pre mňa stresujúci. Akú psychologičku mám navštíviť?

Zodpovedané
13. aug 2019

Dobrý deň,

mám syna, ktorý má a diagnostikovaný Aspergerov syndróm. Pre mňa je táto situácia veľmi stresujúca.

Aj keď diagnózu dostal pred 2 rokmi, tak akosi sa neviem dostať do pohody. Snažím sa byť aktívna, chodím cvičiť, pravidelne sa všade presúvam pešo alebo na kolobežke. A to len preto, aby som mala pohyb. Našla som si niekoľko koníčkov, ale neustale sa cítim byť v strese.

Pri každej návšteve so synom u psychologičky sa dozviem, že to zvládam super a že všetko je super. Ja to tak necítim. Chcem preto skúsiť aj ja navštíviť psychológa.

Mám navštíviť psychológa, alebo terapeuta so špecializáciou na rodinné problémy?

Mám si dohodnúť termín u psychologičky, ktorá sa stará o môjho syna a situáciu dobre pozná?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží od toho, že aký vzťah máte so synovou psychologičkou. Či jej veríte a chcete sa jej zdôverovať.

Niekedy však dobre padne aj názor úplne tretej osoby, teda niekoho nového. Porozprávať sa môžete s akoukoľvek psychologičkou/psychológom, ktorý robí individuálne konzultácie a ktorý vám bude sympatický a ktorému budete veriť.

Je to vzťah a ak z neho chcete vyťažiť čo najviac, tieto atribúty sú najdôležitejšie. Aby ste sa cítili prijatá a aby bola vytvorená atmosféra bezpečia a dôvery.


Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com