Trojročný syn kaká len do slipov

cyprusanka
22. jún 2014

už som zúfalá,dúfam,že mi dáte rady ,tipy ako naučiť syna kakať do záchoda/nočníka...má skoro 3 roky,v septembri do škôlky ..
od apríla je bez plienky,len to kakanie nám robí problém,vždy v inú dobu,rýchlo odbehne a už je to tam :(poradíte??
+ nepýta sa ani na cikanie,len ked ho ponúknem ja :(

svetluska4
22. jún 2014

@cyprusanka skusim poradit co zabralo u nas. Ked uz som vedela ze to pride tak rychlo na nocnik, kdekolvek v byte napr. Sedel aj pred telkou poas vecernicku 🙂 a ked uz bolo tak velke teatro ze super a ake velke sa podarilo a velke tesenie sa. A ako som vedela ze to ide? Ono ked uz to je 'na zakrute' tak prdkal take smradlave ako kako, to som uz vedela ze za par minut to bude tak sup sadnut a cakat. Casom sa naucil hlasit ze uz to ide. No a ked to spravil do slipiek, tak tak ziadne kricanie alebo hresenie , lebo by sa mohol zaseknut a potlacal by kakanie co je velmi zle. Vtedy treba len povedat ze fuuujky, smradlava ritka , opakovat ze to sa do slipiek nerobi ze na to mame nocnik alebo zachod. Drzim palce nech to rychlo a bez ujmy zvladnete 🙂

renatka100
22. jún 2014

@cyprusanka ja by som mu dala urcite plienku ocividne na to nie je pripraveny ked nechce chodit ani sma cikat naco ho zbytocne stresujes? Aj seba tym trapis.

eunomia
22. jún 2014

Plienku by som urcite uz nedavala, moj to tiez robil este chvilku ako bol bez plienky, ale on krical kakaaat ale uz to bolo tam, chcelo to este chvilku a spravilo sa to. Kakaval 3-4 krat denne 😉

uglybetty1234
22. jún 2014

@cyprusanka ahoj, moj maly ma rovnaky problem. tiez nam kakal len do slipkov, takze sme mu vratili plienku na spanie a mame zarucene, ze to skonci v nej. Verim, ze do 18 sa plienky zbavime 🙂 prvy pokus bol total fiasko, skor mal z toho traumu, takze teraz radsej v uplnej pohode s plienkou

svetluska4
22. jún 2014

@cyprusanka teraz som si vsimla ze aj cikanie, treba sa pytat pytat pytat, casom si na to zvykne a pojde aj sam. Pride to rychlo zo dna na den, treba len vydrzat. Trojrocne dietatko to rychlo pochopi, len rodicia musia byt dosledni a vydrzat 🙂

marissenka
22. jún 2014

@cyprusanka u nas zabralo tūšim velke lizatko, alebo cokolada. Nepamatam sa uz.. .sladkosti sme mu este nedavali, len sem tam takze to bol pokļad. Alebo kūp auticko,..dala som na policku a povedala, ked budenbroki ksko v serbli tak to dostanes. .na prvy sup to hned nebolo, ale asi na treti bol bobek tam kde ma a nir v slipkoch. Potom som mu dāvāla po lentilke.. a mala chodila tiez za lentilku na WC.skus, zachvilu sa budenbroki aj sam pytat.

marissenka
22. jún 2014

@cyprusanka pisem jak tatar z mobilu, snad si pochopila 😉

monika131
23. jún 2014

ahojte maminy....
presne ten istý problém máme s kakaním aj mi. Stále do slipkov, tento víkend sa mi podarilo ho vymáknuť 2-krát, tak sa vykakal do záchoda. Ale dnes sme boli vonku a kým som dala do práčky, tak už to tam bolo. Už som to skúšala po dobrom, s krikom, na zadok dostal, studená voda, nechala som ho pokakaného a nič....
Piškáme bez prroblémov, aj sám už ide, ak nie som na blízku a kakanie nie a nie.
V septembri škôlka - takže som zúfalá....
Prosím o nejaké rady....

helmanka
23. jún 2014

my sme mali takýto problém s kakaním do slipov a vyriešila to až škôlka, ani po dobrom, ani pozlom ani iné finty, v septembri som upozornila pani učiteľky,ako sa bude tváriť , keď bude chceť ísť na veľku potrebu a trvalo to asi tri dni čo pochopil ,že deti normálne chodia na WC a bolo.

monika131
24. jún 2014

no tiež som uvažovala nad, že by to mohla vyriešiť škôlka, len aby boli tie pani učiteľky aj u nás také ochotné 😒

helmanka
24. jún 2014

Veď ja som sa veľmi bala na reakcie,tajne som dufala že to do septembra vyriešime,nestalo sa nabalil som veci na prezlečenie a poprosila ,aby znečistené zbalili,učiteľky nerobili z toho vedu a hovorím do 3 dní bolo po probléme na moje veľké prekvapenie.

monika131
24. jún 2014

tak ja skúšam teraz mu stále dookola vysvetľovať, že musí chodiť do záchoda, že aj ja tam chodím, aj ocko, aj brunko - to je jeho braček. Tak, ak sa nám to cez leto nepodarí, tak asi budem nútená to tiež vyriešiť cez škôlku. Tam uvidí ostatné detičky, tak sa naučí aj on... ☹

kika2111
24. jún 2014

u nas zabrali nalepky ako odmena po kazdom zachodiku,vyberali sme spolu taku sadu nalepiek,ake chcela mala a lepili na papier.pomohlo aj spolocne zachodovanie s mami ci tatom🙂

gretocka
24. jún 2014

@cyprusanka no tak moj syn ma takmer 5 a kakanie nam uz ide takmer od troch - posledne pokakane slipy uz v mojom zufalstve (po pokusoch s nalepkami, slubmi a motivaciami...) skoncili v smetnom kosi jedneho obchodneho centra - reval ako tur ale zapamatal si a odvtedy sme kakali uz len do zachodu. No a cikanie to este dodnes riesime ze preslapuje a kym ho neposleme vycikat sa tak nejde.. 🙂 len trpezlivost a mozno najst nejaku motivaciu...

asimama
24. jún 2014

moj maly stale kaka do plienky..ked ide spinkat..neriesim..pride cas,ked sa bude nato sam citit sa vykakat do nocnika,alebo zachoda..

monika131
26. jún 2014

no ibaže ja to musím riešiť, lebo v septembri škôlka, takže to nemôžem nechať iba tak, že keď si on zmyslí, tak bude kakať a keď nie, tak nie....
ale už sme troška pokročili, už som ho 4 krát vymákla, tak to išlo pekne do záchoda....predtým tam nechcel ani sedieť
a už ukazuje, že chodí kakať na záchod...
tak hádam sa nám to cez to leto podarí...

sisi79
5. júl 2014

@monika131 ahoj uz ste nejako pokrocili?lebo u nas je to podobne moji chalani budu mat v lete tri roky v septembri nas caka skolka ale kakaju vecer ldo plienky ked vidim ze im treba a dam ich na nocnik tak sa vykakaju ale sami sa nepytaju ak im treba cez den tak sa pokakaju do slipkov alebo naobed ked idu spat do plienky a to iste s cikanim ked ich dam na nocnik pekne sa vycikaju ale sami sa vypytaju ozaj len raz za cas a to uz trva dlhsi cas

monika131
5. júl 2014

@sisi79 ahoj, no pokročili sme iba tak, že sa už vykakáme do záchoda, lebo pred tým nechcel ani to...
a musíme na neho striehnuť, ak vystihnem, tak sa vykaká, ak nie, tak to ide do slipkov.
No Maxim už nenosí plienky, vôbec, asi od apríla, pišať už chodí sám, ak som nablízku, tak sa vypýta, ak nie, tak sám ide a sa vypišká, to už nemusím riešiť, iba to kakanie....
on vie, že musí chodiť kakať do záchoda aj povie, že kakať do gatí je nono....
ja už som skúšala všetko, krik, na zadok, studená voda....
Teraz na to idem metódou vysvetlovania a tá zaberá asi najlepšie, tak hádam to cez leto zvládneme....
A sľúbila som mu, že keď prestane kakať do gatí, tak mu kúpim traktor a stále, keď sa pokaká, tak mu poviem, že traktor nebude....vtedy sa troška rozplače, tak hádam to chápe...
A chlapci ešte nosia plienky na spinkanie?

sisi79
5. júl 2014

@monika131 ano moji este na spanie - aj obedne aj nocne maju plienky oni ani nechcu pocut zeby spali bez plienky a ty si sa ako dostala k tomu aby sa maly pytal aspon cikat?ja som im uz naslubovala kadeco niekedy sa pekne vypytaju ale to je ozaj len raz za cas 😒

monika131
6. júl 2014

@sisi79 no ja som najprv skúšala maxa odučiť od plienky cez zimu, ale to sa nepodarilo, všetko opiškal a potom v marci to prišlo nejako samo, sme vyskúšali a on sám sa za dva týždne krásne pýtal a za ďalšie dva týždne sme už nemali plienku na spanie cez obed - sám povedal, že nechce, že sa nepopišá a o týždeň aj na noc sme prestali a bolo....
u nás je zasa problém kakanie, dnes som ho výmákla, že sa išiel schovať za dom a vykakal sa do záchoda, keby som ho nebola sledovala - tak by to dal do slipkov ☹
no a ja som mu aj stále, asi 100 krát za deň opakovala, že sa pišá do záchoda a či mu netreba pišať....
teraz skúšam to isté aj s kakaním....

monika131
24. júl 2014

Hurá, nám sa to podarilo, od minulého týždňa od stredy sa Maximko pýta kakať.....Teším sa..... 🙂 Nerobila som nič zvláštne, iba mu stále pripomínala, že sa kaká do záchoda a kakať do gatí je nono. A podarilo sa...
Držím palce aj ostatným maminám aby sa to podarilo....

sisi79
1. okt 2014

@monika131 ahoj u nas to tiez prislo akosi samo ono ozaj netreba nic silit obaja malicsa pekne pytaju cikat aj kakat uz asi dva mesiace pekne cez den aj spavaju bez plienky proste som im ju nedala a oni pekne vydrzia lebo kym ju mali tak sa do nej aj vycikali bala som sa ako to bude v skolke v cudzom prostredi medzi cudzimi ludmi ale uplne super ako chodia do skolky tak uz ani nechcu aby som s nimi isla na zachod ze oni uz vedia sami 🙂 tak uz sa len zbavit plienky na noc a medzitym odplienkuvat najmensieho 🙂

andy660
3. okt 2014

Ahojte,ja mám tiež ten problém že dcérka má 2 roky aj 8 mesiacov a kaká do nohavičiek a nie do nočníka alebo do záchoda.cikať sa vypýta ale kakať ani za svet.už som jej to vysvetľovala aj dohovárala že takisto sa musí vypýtať aj kakať nielen cikať ale nepomohlo.vždy mi to len sľúbila,ale nestalo sa tak.kakať síce povie,ale už keď je neskoro :( plienku jej na noc ešte radšej dávam.cez deň už nie.ale som z toho zúfalá,lebo zakaždým keď sa pokaká,tak musím prať nohavičky.poraďte mi prosíííím

sisi79
7. okt 2014

@andy660 asi ti moc neporadim u nas to bolo podobne fakt to chce len trpezlivost a pevne nervy ono to pride nejak samo ja som si tiez myslela ze sa toho nedockam ale stalo teraz aj ked maju mali plienky este na noc ak sa im chce kakat tak sa pytaju uz sa nevykakaju ani do plienky