Trojročný syn sa nepýta na veľkú potrebu

Dobrý deň mamičky,
Prosím o radu,typy ....
Mám 3 ročného syna,ktorý je už 4 mesiace bez plienky (davam mu len na noc) naučila som ho cikať,krásne sa pýta,vydrží nemáme s tým problém. On sa nepýta na veľkú potrebu. Je pravda keď som ho učila cikať,tak som sa najviac venovala tomu. Keď sa už naučil prešli sme na kakanie .... teóriu ovláda na 1***** prax? Slabá.... pýtal sa výslovne len mňa a pri ostatných sa pokakal .... od januára chodí do škôlky,stále mi povie,že bude pani učiteľku pýtať,ale nepýta. Ja som už z toho zúfalá a neviem ako mám ďalej pokračovať.
Motivujem ho,odmenim ho keď sa vykaká doma ....
Vyhrážam sa mu,vezmem mu obľúbené hračky,rozprávky ..... kričím,pekne mu dohováram.... no už som bez síl a neviem čo ďalej podniknúť. On keď sa pokaka,tak si sám umýva nohavičky ....
Potom mi sľúbi,že sa bude pýtať a zase nič.... prosím Vás o typy,rady ..... ĎAKUJEM!

katrinka8
13. feb 2018

On sa možno v škôlke hanbí (to má veľa detí, že nechcú kakať v škôlke), nekrič, nevyhrážaj sa, musíš mať len trpezlivosť. Ono to príde, neboj sa. Asi má nejaký blok na iných ľudí, keď píšeš, že pýta sa len Tebe - v tomto veku je to pomerne časté. Tak buď rada, a využi toto - keď ste doma, v kľude, tak nech ide kakať pri Tebe a nemusí sa pýtať v škôlke napríklad 😉

janickacrazy
13. feb 2018

@michaela101hudakova My sme mali to isté, v školke nikdy nekakal, len doma, vždy to vydržal, toto má strašne veľa detí. Dobre je, ked si vytvorí taký návyk, že bude kakať vždy o tom istom čase poobede alebo večer doma, my sme to tak mali a v podstate nebol tým pádom v školke problém.

katrinka8
14. feb 2018

@janickacrazy - presne, aj naši to tak majú 😉

tropkica
14. feb 2018

cloveka to mrzi, no ako vidis, nie si sama, ktora ma s tymto problem. mavaju to aj vacsie deti, jednoducho ani v skole proste na velku potrebu nepojdu. ono sa to raz zlomi, len treba vydrzat