Ublížim sťahovaním synovi?

14. mar 2019
Dobrý deň,

už 1,5 roka vychovávam budúceho prváka sama. Jeho otec sa odsťahoval na východ. My sme zostali blízko hlavného mesta. Rodinný dom sme museli predať, teraz žijeme v prenajatom byte. Nájomné je vysoké, nič neušetrím. V okolí hlavného mesta nemám šancu nejakú nehnuteľnosť kúpiť. Preto by som chcela odísť bližšie k rodičom, a to na juh Slovenska. Postaviť dom, prípadne kúpiť byt. Ale do roboty by som dochádzala. Robím na polovičný úväzok v Rakúsku pri hraniciach. Bola by som 2 dni v týždni preč od syna. Ostatné dni doma s ním.

Syn sa s otcom vidí raz za 1 až 2 mesiace (kvôli diaľke). Keď budem v práci, babka a dedko sa o neho radi postarajú a aj švagriná je ochotná pomôcť. Syn tam má aj rovnako starého bratranca.

Ublížim mu týmto mojím plánom?

Som egoista, keď chcem vlastniť dom?

Ďakujem
Dobrý deň,

máte nejaké túžby a plány, ktoré sú úplne v poriadku. Rozhodnutie za vás nespraví nikto, to musíte vy sama.

Zvážte si pre a proti. Aby bol spokojný váš syn, ale aby ste boli spokojná aj vy. To je veľmi dôležité. Ak sa z niečoho tešíte, viete to posunúť aj ďalej.
Vášho synčeka nepoznám, nedokážem odhadnúť či to môže naňho mať nejaký dopad. Odpoveď je, že môže, ale nemusí.

Ak by ste sa presťahovať museli, a nemali by ste na výber, tak by išlo len o to, ako to synčekovi vysvetlíte, ako ho pripravíte na zmenu. Buďte pri ňom nech sa rozhodnete akokoľvek. Mamou ste rovnakou či v Bratislave alebo na juhu Slovenska.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com
Polož otázku v poradni

Tu začni písať odpoveď...

Odošli