Vyhľadali ste už odbornú pomoc?

blue_eyes
12. jan 2014

Baby vyhľadali ste už pomoc psychológa, alebo inú formu odbornej pomoci? Vopred ďakujem.../myslím odbornú pomoc všeobecne/

luba28
12. jan 2014
mata1001
12. jan 2014

Ano

macamac
12. jan 2014

@blue_eyes myslíš odborníka v hocijakom medicínskom odbore?
lebo tú vyhľadal asi už každý, nie?
ušný, očný, gynekológ, nefrológ, kardiológ,urológ,.....
alebo ako?

blue_eyes
autor
12. jan 2014

@macamac no skôr psycholog, terapie....

macamac
12. jan 2014

@blue_eyes aha 😉 🙂
no, dnes bežná realita
každý druhý človek určite
a zišlo by sa niekedy aj každému prvému 😀 😉 🙂

freyjanr
12. jan 2014

@blue_eyes ano ale zaujima ma preco sa pytas 😅 chces ist a bojis sa ze to nie je normalne?

natas4
12. jan 2014

@blue_eyes ak mas nejaky problem a nevies si rady, nie je ziadna hanba ist ku psychologovi

blue_eyes
autor
12. jan 2014

@macamac tak to hej 😀

blue_eyes
autor
12. jan 2014

@freyjanr no niekedy nad tym rozmyslam, ze by mi bodlo ak by som sa vykecala niekomu nestrannemu....

blue_eyes
autor
12. jan 2014

@natas4 no mala som toho za minuly rok dost....tak neviem no

freyjanr
12. jan 2014

@blue_eyes mas aj depresie?

natas4
12. jan 2014

@blue_eyes tak chod 😉 ak mas pocit, ze svoje problemy nevies zvladnut, alebo sa proste len potrebujes vykecat, tak chod do toho

blue_eyes
autor
12. jan 2014

@freyjanr to nie nastastie

freyjanr
12. jan 2014

@blue_eyes no tak chod skor nez ich dostanes leno potom sa uz ide k psychiatrovi...ja som mala davnejsie velmi tazke obdobie a kedze som sa o tom nemohla s nikym rozpravat som si to v hlave kazdy den riesila sama a postupne som to vsetko videla z horsieho a horsieho uhla...

blue_eyes
autor
12. jan 2014

@freyjanr no januar bude u nas prelomovy...takze pockam , a potom si to budem uz musiet nejako zariadit....a kamaratom sa vykecat nemozem ani nechcem..lebo niektori este aj chorobu zavidia... 😀

freyjanr
12. jan 2014

@blue_eyes skus sa vykecat niekomu cudziemu a nestrannemu 😉 rada vypocujem IP

petraxy6
12. jan 2014

@blue_eyes už keď nad tým rozmýšľaš tak ťa niečo trápi...a myslím si že je dobre, že nad takou pomocou uvažuješ. Lepšie skôr, ako neskôr. Mala by si ísť, lebo je to nestranný človek a ukáže ti iný uhol pohľadu, príp. pomôže 😉 - i keď nie každý je taký 😔

blue_eyes
autor
12. jan 2014

@freyjanr este musim pockat ako sa vyhroti jedna situacia...a potom bude bud dobre..alebo ma klepne totalne....potom rada pokecam....a zas , mam znameho psychologa, ale tak...ak by som k nemu sla tak neviem ako by som sa citila..a zas k cudziemu by som nesla ani...zacarovany kruh...len nechcem dopadnut ako moja mama...ktora je nelieceny blazon 😀

andrejka1974
12. jan 2014

@blue_eyes viem je to niekedy fakt tazke, ja som mala minuly rok velmi tazky, najprv my syn robil skusky na strednu, potom dalsi maturita, potom , ze idem v lete na dovolenku a tu sa mi syn tazko zranil, bolo to tazke, doma som fungovala mesiac ako robot, rano najmensej dat jestr, potom starsiu dat do skolky, odniest malu k mame, za synom do nemocnice, potom rychlo pre malu k mame, aby sa vyspala a poobede znova k mame a za synom do nemocnice, vecer som padala od zufalstva, beznadeje, vystavena do postele a takto to islo den za dnom po mesiaci prisiel domov, cela starostlivost na mne, bol nechodiaci uplne, na nohy sa postavil po 3 a pol mesiaci, teraz ho caka v marci opat operacia oboch noh , opat nebude moct chodit 10 tyzdnov, musia mu reoperovat nohy, ale zvladneme to opat musime, doma musim fungovat, pomahaju mi velmi moji rodicia, manzel ten vecer a cez vikendy, teraz sme mavali denne rehabilitacie, treba odviest, priviest, pockat, musime sa spolu ucit, a pritom mam doma dalsie 4 deti, najstarsi ma 20 vysokoskolak, zraneny syn ma 16, dalsi syn ma 13 je osmak, starsia dcerka je skolkarka ma 5 rokov a najmensia ma 21 mesiacov, este ze ta je uzasna, malo place, smeje sa , neboj sa zvladnes vsetko ja som uz toho preskakala vela a ver mi , psycholog ti pomoze aj nam pomohol v tej najtazsej chvili

freyjanr
12. jan 2014

@blue_eyes k nemu by si nemala ist,velmi dobry kamarat mna a mojho druha je psycholog a ked som s nim chcela nieco riesit tak mi vravel ze nemoze ked sme kamarati lebo sa na vec nedokaze pozerat objektivne....

blue_eyes
autor
12. jan 2014

@andrejka1974 fuuu, no mate to tazke :/, ja som sa rozvadzala minuly rok, co bolo to dobre vlastne 🙂, ale stahovala som, priatel je uzasny, ale mama je nelieceny blazon, vzdy som ja ta zla...brat sa tajne ozenil s alkoholicku a pije aj on, exmanzelovi diagnostikova take veci teraz ze sme v napati...lebo o tom viem len ja, priatel a moj oco..takze aj utajovat to pred ostatnymi je o drzku....teraz cakama na dalsie vysledky...ja som tiez behala po doktoroch...trombofilny stav mi zistili....a niekedy mama pocit ze som sa zabrzdila...a nejako sa neviem pohnut dalej....a nechcem dopadnut ako mama....radsej si priznam ze mam problem...

blue_eyes
autor
12. jan 2014

@freyjanr no on ma pozna len tak z mojej byvalej prace...a ked sme sa sem tam stretli v meste tak len dobry, ako sa mame atd....tak neviem...zas aby si o mne nemyslel ze som blazon ked ma stretne v meste

freyjanr
12. jan 2014

@blue_eyes preco by si mal mysliet?clovek ktory ma toho tolko ze to prestava zvladat a blazon su dve uplne ine veci

andrejka1974
12. jan 2014

@blue_eyes hej treba to zo seba dostat von, ked mne pred 17 rokmi zomrela dcerka Dianka mala len 4 mesiaciky, tak som musela o tom rozpravat a zit dalej, mala som tu vtedy len 3 rocneho syna, ktori ju velmi miloval a bolo to najtazsie a to som netusila co ma este caka, obcas ma pocit, ze ten moj osud sa so mnou uz fakt zahrava na hrane

blue_eyes
autor
12. jan 2014

@andrejka1974 tak to mi je luto...:/

petraxy6
12. jan 2014

@blue_eyes čiže tvoj hlavný problém je "mama". 😒

blue_eyes
autor
12. jan 2014

@petraxy6 no celkovo rodina...a do toho este ine....ale mamu ani tak neriesim, skor je pra mna taky odstrasujuci priklad ze nechcem byt ako ona....ona ma svoj svet...nevnima realitu...

ushuaia
12. jan 2014

@blue_eyes tiez ano, a myslim si ze vyhladat psychologa ci psychiatra neni na hanbu...v dnesnej dobe sme pod neskutocnym stresom...a niekdy iba vypocutie a povzbudenie...je ako balzam na dusu...

luccyliu
12. jan 2014

bola som aj u psychologa aj u psychiatra...