Zápal močových ciest u 1,5 ročného dieťaťa

ronyy
7. apr 2014

Dobry den...... hladam mamicky deticiek ktore mali taky zdr.problem ako my.Dcera 1,5 r mala .2 x zapal moc. ciest s odstupom 4 mesiace.Chcem sa spytat ci moze byt taka nahoda ze ho dcera mala 2 X alebo tam je uz velka pravdepodobnost vrodenej chyby obliciek ,reflux atd...dakujem za odpovede

ronyy
autor
8. apr 2014

Hladam mamicku s podobnymi zdr. komplikaciami

matilda1
16. apr 2014

@ronyy ahoj, tak my mame 16 mesiacov a uz sme mali zapal trikrat a pevne dufam, ze naposledy

zuzka1008
17. apr 2014

My sme mali dva krat vo veku cca 18 mes. Teraz mame 3,5r a odvtedy nic, nastastie

misha1104
6. jún 2014

Moja bude mat rok pred 3 m mala boli sme aj v nemocnici oblicky reflux nema. Prehanalo ju aj som,uch vzdy pod vodou riadne umyla ale asi nie dobre som s toho zdrvena a smutna jej dvojca pred tyzdnom dobrala atb. Ake vam dali atb pri zapale. Ronyy

misha1104
6. jún 2014

Moja bude mat rok pred 3 m mala boli sme aj v nemocnici oblicky reflux nema. Prehanalo ju aj som,uch vzdy pod vodou riadne umyla ale asi nie dobre som s toho zdrvena a smutna jej dvojca pred tyzdnom dobrala atb. Ake vam dali atb pri zapale. Ronyy
@ronyy

sandrita33
10. jún 2014

Mám syna ,má 7 týždnov, už 2 dni má zvýšenú teplotu 37,7 ,trošku pokašliava,ako keby mu zabehla slinka,a má aj trošku soplík...boli sme u lekárky ,dala mu len cebion a stoptusin ,CRP-čko ukázalo,že netreba antibiotiká. Tú teplotu má stále takú istú zvýšenú, bolo mi povedané,že čípok mu môžem dať ,až keď bude mať horúčku nad 38 stupňov..ale všimla som si už druhý krát,začne plakať hlasno od bolesti ,potom prestane a vyciká sa....mám obavy že to môže byť zápal dolných močových ciest,ale neukázalo by to na CRP-čku??? chystám sa sním na pohotovosť

emka13
10. jún 2014

@sandrita33 hlavne mu ale potom zober moc...v sanite maju take sacky. u chalanov sa moc chyta lepsie. a tam Ti vysetria a budete vediet na cim ste. drzkam palce nech ste ok 🙂

ronyy
autor
12. jún 2014

@matilda1 ahoj......tak my sme na tom tak ze teraz mame treti x zapal a sme odoslany na vysetrenie detskej urologie v Nitre...Vas nikam neposlali?

ronyy
autor
12. jún 2014

Neviete prosim Vas ako prebieha prve vysetrenie na det.urologii v Nitre?

veriiii
12. jún 2014

sandrita33 crp by ukazalo hociaku infekci, praveze nedavno dr v tv hovorila,ze tieto infekty moc ciest mozu byt u deti netypicke- tedaze nemaju bolesti,len teplotu a vysoke crp..ale vzorka mocu by pomohla..

emma_932
12. jún 2014

paneboze, to maju uz take male deticky? ☹ ja som mala zapal min. rok az 10 ci 11 x a je to peklo... mne pomahaju kvapky citricidal a 90%-na brusnicova stava co predavaju z biopredajniach, ale ci to mozu aj take male deticky, neviem. boze, je mi ich strasne luto......

ronyy
autor
12. jún 2014

@misha1104 ahoj.....na zapal nam davaju zinnat.....teraz mame treti x zapal a tiez mam podozrenie ze zapal sme chytili vzd vtedy ked sa mi mala tak pokakala ze sa jej stolica mohla dostatat do moc.rury

natalia777
20. jún 2014

@ronyy ahoj aj moja dcéra už mala zápal keď mala 7 mesiacov skoncili sme v nemocnici mala crp 112 a mala zvysene teploty ........ a potom dostala opat po 7 mesiacoch.......... a odvtedy sme ho zatial nemali, no nic len musis dbat na to aby nebola v mokrom dlho, cim skor od plienok odučit, necapat sa dlho vo vode......nasa je uz bez plienok tak dufam ze sa nam to uz nikdy nezopakuje.....a brala na to atb suprax