Zdieľanie pozornosti 15 mesačného syna

Zodpovedané
13. dec 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 15 mesačného syna. Veľmi málo ukazuje. Prštek používa pri stlačení rôznych hier, stláča gombíky, všetko objavuje ukazovákom.

Keď má náladu, tak ukáže na mne, kde má mama očko, uško, nos. Vždy ukazuje ukazovákom. V prípade potreby ukazoval najskôr celou rukou, teraz používa prvý a druhý prst. Mám ho zakaždým opravovať a ukazovať na ňom, aby mi vec, čo chce ukázal len prštekom, alebo mu nám stále ukazovať len ja a čakať kým sa chytí?

Ďalší problém je so zdieľaním pozornosti. Keď mu poviem, aby našiel loptu, tak ju nájde, zdvihne ju nad hlavu a pozrie sa na mňa. Väčšinou sa aj usmeje.

Ďakujem veľmi pekne za rady

Dobrý deň,

rôzne deti ukazujú rôzne. Dôležité je, že dáva najavo porozumenie, že s vami komunikuje. Vy mu môžete ukazovať veci, ktoré sú okolo, čítať leporelá, pomenovávať predmetu. Deti v tomto veku svoje pohyby ešte tak dokonalo nekontrolujú, takže korekcia toho čo robí podľa mňa nie je nutná.
Ak by ste mal stále nejaké pochybnosti, skúste sa poradiť pri kontrole u pediatra, ale z môjho pohľadu na tom nie je nič alarmujúce.
Druhej otázke žiaľ nerozumiem.


Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com