Zrušenie striedavej starostlivosti

sasa227
19. máj 2017

Dobry vecer. Chcela by som poradit ak ma niekto skusenosti. Ako postupovat ak chcem dat navrh na zrusenie striedavej starostlivosti. Mali pojde v septembri do skolky a v poslednej dobe zacina byt problemov cim dalej viac. Mame urcene ze tyzden ja tyzden byvali. Ja problem nemam byt s nim nakolko robim tak 3nocne za tyzden a to je s mojou maminou a malym bratom su na seba nauceny od narodenia. Problem vidim v tom ze v tyzden ked ho ma byvali on robi od 7do 15tej takze by mal cas na syna. Lenze ma vela sportovych zaujmov. Samozrejme ze maleho nebavi sediet kazdy den 3hodiny v telocvicni tak to byvali riesi tak ze ho daval mojej tetke popripade mame najnovsie si nasiel priatelku tak ho nechave jej a cez vikend svojim rodicom. Maly potom chodi ku mne s placom ze on chcel byt s tatinom ale on ho stale niekam dava a neni su spolu. Byvali o tom ze by som chcela maleho do svojej starostlivosti nechce ani pocut. Naposledy som uz aj policajtov musela volat nakolko mi nechcel odovzdat syna. Viete niekto poradit?

ivu80
19. máj 2017

@sasa227 normálne napíš na príslušný súd žiadosť o úpravu styku plus výživné...cca pol roka dozadu som to písala aj ja, zrovna včera sme mali mať súd,ale ex ho dal odročiť...

maciatkolulu
20. máj 2017

@sasa227 Tak ja by som sa v prvom rade zamyslela, ze co je dobre pre maleho, kdeze aj ty nechavas svojho syna matke....Tak on nechava tetke, ci komu. Takze treba premyslat a potom je to snad jasne, treba podat navrh na sud o zrusenie striedavej starostlivosti, samozrejme s odovodnenim a dovtedy plati stary rozsudok, takze musis akceptovat ten, pripadne kontaktuj pravnika, ci sa da robit nieco pre urychlenie, lebo kym sud spracuje tvoj navrh a vytyci pojednavanie, tak to moze trvat a trvat

nicollette332
20. máj 2017

Riesila by som to cez sud. Tu ide o zdravie maleho a on predsa nemoze len takto trpiet. Ak ho chce mat, tak nech sa o neho aj stara a nedava ho kade tade. To potom predsa nema vyznam , aby si ho braval k sebe domov, ked spolu aj tak nie su

malasue
22. máj 2017

@sasa227 ahoj a plati ti výživne ?

sasa227
autor
25. máj 2017

Dakujem za odpovede.

sasa227
autor
25. máj 2017

@malasue Nie vyzivne neplati.

krisabs
6. júl 2017

@sasa227 Treba podať návrh na súd vo veci samej spolu s nariadením neodkladného opatrenia s tým, že budete trvať na tom, že súčasné usporiadanie pomerov je pre dieťa vo veku 3-och rokov značne nevyhovujúce. Maloletý nastupuje do predškolského zariadenia s čím sú spojené aj vyššie nároky na rodičov pri jeho výchove, vodenie na rôzne krúžky a pod., pričom striedanie domácnosti po týždni by bolo pre jeho osobu nadmerne zaťažujúc e.

lilitela
6. apr 2019

@sasa227 Ako sa vyvinula situacia? Podala si, uspela si?