Zvykne si 3,5 ročné dieťa byť bez babky po odsťahovaní?

silvialongo
6. máj 2013

Ahojte, prosím o skúsenosti, či si ľahko zvykli vaše deti po presťahovaní do iného mesta, ďalej od starých rodičov ... Dcérka je naučená chodiť každý deň k babke a teraz to bude podstatne iné, menej časté návštevy. Okrem toho nová škôlka od septembra ... Ďakujem pekne za názory

sonice
6. máj 2013

@silvialongo jasné, že si zvykne. Možno sa jej to na začiatku nebude páčiť a bude protestovať a fňukať. Ale zvykne si, iná možnosť totižto ani nie je 🙂.

Asi by som sa jej najbližší mesiac venovala o ešte trochu viac, ako ste zvyknutí, dokiaľ to neprekoná.

kingstonka
6. máj 2013

ja nemam vlastnu skusenost, ale tiez verim, ze si deti rychlo zvyknu... zo zaciatku by som bola s babkou v kontakte kazdy den (telefon, pc) a robila malej zaujimave aktivity nech sa jej lahsie zvyka- a nech ma pocit, ze ta zmena musela byt lebo je to zmena k lepsiemu.

bodka13
6. máj 2013

@silvialongo u svokrovcov sme bývali do 2 rokov staršieho syna,takže bol s nimi denne a po presťahovaní neboli žiadne problémy-zvykol si veľmi rýchlo,ani si nepamätám že by chodil a hľadal babku s dedkom skôr sa tešil,že k nim pôjdeme vrámci prechádzky a zahrá sa tam na ihrisku 🙂

matozazzo
6. máj 2013

@silvialongo Deti si zvykaju omnoho lepsie a rychlejsie, ako rodicia... Ak mu nebudete babku stale pripominat a lutovat, nevidim problem.. Bezne sme boli 3m u mamky a potom na pol roka odisli a nikdy nebol problem 🙂

angua27
6. máj 2013

my sme s mojimi rodičmi bývali do 4,5 roka malého. pred sťahovaním sme sa často rozprávali o tom, že sa sťahujeme, všetci sme sa tešili, že budeme mať nový byt, malý novú izbu. všetko sme opisovali v pozitívach. malý si zvykol rýchlo, ani raz starých rodičov nehľadal. za to sa veľmi teší, keď majú prísť k nám, alebo sa chystáme my k nim. deti sú veľmi prispôsobivé. 😉

simca06022011
6. máj 2013

jasne ze si zvykne🙂 ja som sa od starkych stahovala po 3 rokoch, priatel v 3,5 roku sa stahoval 800km od starkych a v pohode sme to prezili bez problemov🙂

katecameron
6. máj 2013

zvykne aj ja som s dcerou byvala u nasich docasne a ked sme sa odstahovali zvykla si hned hlavne ze som bola s nou ja a babicku miluje dodnes

silvialongo
autor
6. máj 2013

Ďakujem vám ...

exupery
6. máj 2013

My sme sa od rodicov stahovali,ked mala mala 1,5roka,a musim povedat,ze ano zvykla si rychlo,ale babka si nezvykla,takze teraz ma u starych rodicov prechodny pobyt,ked je vikend uz si bali kabelu,ze ide spinkat babke 🙂