Aký bol tretí pôrod?

modrofuzik11
3. máj 2014

Ahojte. O týždeň ma čaká tretí pôrod. Prvé dve deti som rodila prirodzene. Druhý pôrod bol však veľmi bolestivý. Keď si na to teraz spomeniem, začínam mať strach. Už som si predplatila aj EPI, ale vnútorne o nej nie som presvedčená. Len ten strach z pôrodu po predchádzajúcej skúsenosti je veľký. Aký bol váš tretí pôrod?

jaja1979
3. máj 2014

@modrofuzik11 Moj treti porod bol hlavne velmi rychly, vobec nebol bolestivejsi ako tie prve dva, bolo to hlavne o dobrej spolupraci, vedela som uz z predchadzajucich porodov, ako a kedy mam tlacit, vedela som, kedy su ake intenzivne kontrakcie. O epi som ani neuvazovala, myslim,ze strachom nic neporiesis. Sustred sa hlavne na dobu po porode a nie na porod samotny, zbytocne si robis vopred stresy, aj tak sa tomu nevyhnes. Ja po tretom porode som bola takmer schopna kludne odkracat sama na izbu - keby ma nenutili ist kvoli nizkemu tlaku na voziku. Neboj sa toho, strach este nikomu bolesti neubral. Drzim palce, neboj, ani sa nenazdas a babatko bude na svete... 🙂

martina28p
3. máj 2014

@modrofuzik11 v prvom momente wau,tri deti dosť rýchlo po sebe 😀 môj obdiv...ja mám len dve,tiež ešte len uvažujeme o treťom,ale tiež ma prenasleduje strach z pôrodu,lebo ten druhý bol horší ako ten prvý,no tiež verím v to,že ked mimi bude v brušku,tak to nejak prekonáme,že tá radosť a očakávanie bude silnejšia ako ten strach....držím palce,aby ot bolo rýchle a hlavne aby ste sa tešili z nového člena rodiny,ja som mala oba pôrody vyvolávané,doktor hovoril,že mám zhrubnutý krčok a že ak budem mať aj dalšie dieťa,tak sa vyvolávané pôrodu nevyhnem....no uvidíme čo ma čaká....tak vela sily a pozitívneho myslenia a všetko bude dobré 😀

cammille
3. máj 2014

@modrofuzik11 u mna bol treti porod velmi rychly, nestihla som ani sprchu, len dobehnut, 2-3x potlacit a dcerka bola vonku🙂 teraz cakame stvrte a ja sa na porod tesim, pre mna bol zatial kazdy porod krasnym zazitkom🙂
nic sa neboj, vela robi psychika, takze hlavne klud a mysliet pozitivne a ani sa nenazdas uz budes na porod len spominat;) prajem vsetko dobre!🙂

zuzkabeno
3. máj 2014

Hlavne sa nesmieš moc báť, lebo to sťažuje prirodzený priebeh pôrodu. Teraz je v pôrodniciach množstvo vecí, čo ti to spríjemnia, sprcha, fitlopta, partner, vaňa. Tretí krát to pôjde aj samé, len sa treba uvoľniť a myslieť pozitívne, nechoď príliš skoro do pôrodnice, radšej skús byť dlhšie doma, mne to pomohlo byť vonku v záhrade a chodiť pokiaľ sa dalo.

lulu369
3. máj 2014

@modrofuzik11 som rada, že si založila tuto temu 😉 Aj mňa o pár mesiacov čaká tretí pôrod a aj ja som mala pri druhom raz tak silné kontrakcie. no strach z 3. pôrodu si nepripúšťam, aký bude taký bude, raz to bábo bude musieť ísť von 😀 A neboj keď sme zvládli prvé dva, tak zvládneme aj tretí 😉

margarita
3. máj 2014

este neviem, ale tak o tyzden dam vediet, ak budem stihat 😀

marikago
3. máj 2014

Ja som treti mala najhorsi a to mala Emmka len 3020g, druhy som mala naj 🙂 ..je to individualne

pod
3. máj 2014

Ahoj, môj tretí pôrod bol najkrajší zo všetkých. Vždy je to o hlave ako sa dokážeš naň pripaviť . Aj kvôli veku, 38r. som vedela , že ma čaká ten najkrajší zážitok v živote, lebo druhýporod bol sekciou , so stresom a strachom. Je jasné, že máš obavy, každý pôrod je ale iný. Mysli pozitívne, nepripúštaj si obavy, a ver, že to najkrajšie čo môžeš urobiť, je dať život novému človiečikovi 🙂 . Veľa sily Ti prajem a obom veľa zdravíčka.

mimi1988
28. jan 2022

Pre mňa osobne bol tretí pôrod najťažší všetky prirodzene bez epi..možno preto ze pri prvých dvoch pôrodoch som si mohla nohy vyložiť hore a boli tam aj také tyče ktoré som chytila zaprela sa a tlačila.. posledný pôrod rovná lavica bez ničoho nohy som si mala sama držať hore neskôr s pomocou sestričky..také divne to bolo..ale určite by som to zvládla znova keby chceme 4te babo;)

gabirh41
9. máj 2023

@margarita ako vam dopadol ten treti porod ?🥰

margarita
10. máj 2023

tretí v pohode, cca do hodinky, a najlepší bol štvrtý - ten trval od odtečenia plodovej vody až do úspešného konca len cca 25 minút - doktor sa mi smial, že každý ďaľší býva kratší a kratší.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre