Aký bol váš tretí pôrod?

petrahankova
1. jan 2014

Je ťažší ako predošle?Ja som mala prvý hrozný,druhý,kratší a lepší,ale to bol medzi deťmi rozdiel len necele tri roky.Teraz mam rozdiel 7rokov a bojím sa najviac.Vraj najlepšie je rodiť s odstupom max. tri roky.Ako to bolo u vás?ďakujem

bonaquaba
1. jan 2014

ja som rodila 3 x, prvy bol najhorsio druhom som ani nevedela,ze rodim, iba posledna polhodinka ked som mala tlakove bolesti boli hrozne ale dalo sa to vydrzat a tretie som rodila po 3 rocnom odstupe a to bolo takisto hrozne ako 1x. Myslim, ze nezalezi, ci rodis o 7 rokov neskor, lebo kazdy porod je individualny a iny, takze myslim si,ze netreba si pripravovat ziadne scenare, aj tak to bude vsetko ako ma byt a hlavne ine ako pri prvych dvoch porodoch, prajem vela sil

sammy
1. jan 2014

Prvy hrozny a najdlhsi (17 hodin), druhy kratsi a slo to ovela lepsie aj pri tlaceni (cca 9 hodin bolesti, no druha dcera bola aj najmensia zo vsetkych troch), treti bol vyvolavackou, bolesti asi 4 hodiny, z toho take brutal 45 min. a tlacenie trochu horsie, lebo tretia bola najvacsia, aj hlavicku mala najvacsiu, no oproti prvemu to bola stale malina 🙂
No ja som mala vsetky v rozmedzi 2,5 roka, ale neviem ci to az tak zavazi.

nika185
2. jan 2014

ja som mala prvý pôrod hrozný 29 hodín v bolestiach, potom mi vypustili plodovú vodu, lebo malý nechcel klesnúť a ani to nepomohlo a tlačila som na sucho , potom som videla len hrubú hadicu, čo ho ťahali až sa narodil, ale ja som už o sebe nevedela, dotrhali ma tak, že mi nemohli zastaviť krvácanie, ja som iba zahmlene videla behať okolo lekárov, lepšie povedané plášte, dopadlo všetko dobré, syn mal 3580g, druhého syna som rodila po 2,5 ročnom odstupe, celú noc som prechodila v bolestiach, ktoré ešte boli v norme, doobeda to bolo asi také isté, zvládala som ešte aj navariť a pred druhou začali silnejšie bolesti a kratšie intervaly medzi nimi, v nemocnici som bola pred treťou, spísali somnou,čo potrebovali a brali ma na sál o pol štvrtej a syn sa narodil o štvrtej poobede. Pôrod prebehol super, až som bola prekvapená. No a po desiatich rokoch som porodila dcérku. Poobede ma už von na prechádzke s manželom pobolievali kríže, aj som mu povedala, že to už príde a mala som pravdu, večer o jedenástej som už bola v pôrodnici, dali ma na sál, pripútali, aby bolo počuť odozvy malej a stukala som tam do rana kým sa nemenili zmeny. Malá sa narodila o pol osmej ráno, mala 3680g a pôrod bol normálny za 20 minút s prípravou bola na svete.Ale bolesti som mala ukrutné. Držím palce 🙂

dagmaraspi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre