Bolesť lonovej kosti

Zodpovedané
12. feb 2019

Dobrý deň,

som v 34. týždni tehotenstva a bolí ma lonová kosť. A to až tak, že mám problém s chôdzou. Po postavení sú moje prvé kroky neznesiteľne bolestivé. Mala som záujem o predpôrodnú prípravu, ale tá mi nebola odporučená.

Môže táto bolesť ovplyvniť pôrod?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

telo ženy sa pripravuje na pôrod. Niektoré ženy to môžu aj takto bolestivo pociťovať, ale nie je to normálne. Väčšinou to signalizuje nejakú nerovnováhu, stiahnuté panvové dno alebo nejakú inú príčinu. Ak to teda nemá inú zdravotnú príčinu, čo by mal posúdiť odborník/ortopéd.

Ak je to spôsobené len blížiacim sa pôrodom, skúste sa spojiť s fyzioterapeutom, ktorý má skúsenosti s prácou s tehotnými ženami.

Takisto by mohla pomôcť rebozo uvoľňovacia masáž alebo spining babies. Skúste osloviť dulu vo Vašom okolí, bude vás vedieť nasmerovať.

Z môjho pohľadu nerozumiem, prečo by ste sa nemohli zúčastniť predporodnej prípravy.

Čo sa týka bolesti počas pôrodu, myslím tejto bolesti lonovej kosti, tak to neviem povedať s istotou. Každá žena je iná, ale väčšinou to zvykne pred pôrodom ustúpiť.

Držím palce, aby to čím skôr prešlo.


Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea