Bolesti pri rozťahovaní panvy

kinluska
16. dec 2013

Ahoj baby, mám také príšerné bolesti pri chodení, sedení, vstávaní ale aj ležaní, že som išla pozrieť neurológa, ktorý mi povedal, že nejde ani tak o bolesť krížov (ako som si myselala) ale o panvu, jej rozsťahovanie pri zväčšovaní maternice a príprave pôrodných ciest. Všetko by to bolo pochopiteľné, ale u neurológa som bola v 13. týždni. Pobolievalo, resp. cítila som tú oblasť už pár týždňov, ale celé sa to spustilo po prvej tehotenskej jóge, že som ani cestou domov nevedela v aute preraďovať. Napriek tomu mi neurologička odporúčila ďalej chodiť cvičiť, vraj mi to len pomôže. Máte aj vy skúsenosti s týmito bolesťami takto skoro?

luba28
16. dec 2013

@kinluska to neni sranda,chod ku gynekologovi,ze co on nato a na tuuu jogu,....mozno ti nieco da od bolesti,alebo ta posle niekam inam,.....

natas4
16. dec 2013

@kinluska ja som mala presne tieto bolesti skoro cele tehu..presne od 13 tt az do konca a este som ich citila cca dva mesiace po porode...bolelo ma to ci som sedela, lezala, chodila..proste stale

lili_mia
16. dec 2013

@kinluska Ahoj, môže ísť aj o hypermobilitu. Bud je to vrodené, alebo to človek získa cvičením. Napr nie je zdravé robiť šnúru, ani rázštep. To, čo stvárajú baletky, je získaná hypermobilita, klby sú oveľa viac ohybnejšie, než by mali byť. A preto treba cvičiť, aby svalstvo spevnelo a tak udržalo klby na mieste, tam kde majú byť.
Ale nie každého lekára tento syndróm napadne, nejde o chorobu, no vyliečiť sa to nedá, vekom a tehotenstvom sa to zhoršuje. Viac bude vedieť ortopéd, ako tehuľka by si mohla dostať prednostný termín zadarmo.
Ak ťa niečo pobolieva pri zmene počasia, nie až na tabletky, ale že proste niečo cítiš, napr koleno, či bedrový klb, tak si isto hypermobilná.
@natas4

natas4
16. dec 2013

@lili_mia nie u mna urcite neslo o ziadnu hyoermobilitu...nikdy predtym ma tam nic nebolelo, ani potom..len cez tehotenstvo a chvilu po porode...to sa vlastne roztahuje lonova kost

natas4
16. dec 2013

@kinluska inak chapem ta, je to velmi neprijemne a obmedzujuce...nie je to caste a ma to len male percento zien..pre mna bolo tehotenstvo "nocna mora"...najskor som mala celodenne nevolnosti a hned ako skoncili som mala den noc bolesti az do porodu

zuzuk22
16. dec 2013

@kinluska fúka tak to nezávidím . Ja si to neviem ani predctavit . Celé tehu som nemala ani nemám este stale žiadne problémi. Som tomu vďačná . Neviem si to ani predctavit . Za pár dni mam termín a dufam ze to vsetko dobre skončí 🙂 a aj tebe prajem vsetko dobre 🙂

martabalalajka
5. mar 2015

@natas4
@natas4 ahoj čítam, ze aj teba velmi bolela lonova kosť. Ja mam take bolesti, ze mi je do placu. Lekar, ze mam co najmenej chodit. Co ma velmi frustruje. Ako si to zvládla do pôrodu. A ze vraj az po šestonedelí to prejde. Porazí ma ☹

altaya
5. mar 2015

@kinluska ahoj, ja som mala take bolesti dost dlho, ale tak ze o sedeni nemohlo byt ani reci... Pomohol mi taky vankusik s dierou uprostred, kupila som to v zdravotnickych potrebach, to mi ale dost ulahcovalo tie hnusne bolesti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre