Čo mám robiť, aby som mala čo najmenšie pôrodné poranenia?

Zodpovedané
16. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Som druhýkrát tehotná, teraz som v 36. týždni. Prvýkrát som mala akútnu sekciu v 32. týždni. Veľmi ťažko sa mi zotavovalo. Jazvu mám na koži škaredú, ktovie aká je tá vo vnútri.

Čo by som mohla pre seba urobiť, aby som mala čo najmenšie poranenia? Malinovníkový čaj som si už objednala, snažím sa stále chodiť na prechádzky. Masáže hrádze sa bojím keďže som náchylná na infekciu.

Ďakujem Vám veľmi pekne

Dobrý deň,

predpokladám že sa bavíme o poranení pri vaginálnom pôrode. Najlepšou cestou je sa poraneniu vyhnúť. To sa dá dosiahnuť vami zvolenou polohou v druhej dobe pôrodnej a tlačením podľa vašich pocitov.

Počas posledného mesiaca tehotenstva je vhodné jesť aspoň jednu polievkovú lyžicu ľanových semienok. Tie zvyšujú vlhkosť sliznice.
A dobré je nemať počas pôrodu žiadnu vaginálnu infekciu, pretože potom sa tkanivo veľmi ľahko poranil, ťažšie sa šije a aj hojí.

Na prípadné popôrodné poranenia existujú bylinky ako obklad ako aj komerčné produkty v lekárni, ktoré dokážu hojenie urýchliť.

Prajem Vám, aby ste mali možnosť zažiť pôrod podľa vašich predstáv!


Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea