Cvičenie s pomôckou Aniball

janca029
2. jan 2015

Ahojte, tak a mam to za sebou. Narodila sa nam krasna Sofinka 3270g - 50cm.
Porod bol bezproblemovy a celkom rychly. Pravidelne som cvicila s aniballom a myslim, ze mi naozaj pomohol.
Porod prebehol bez nastrihu a natrhnutia. Kupila som ten aniball tu www.aniball-sk.sk inak promtne vybavenie objednavky. Mozem len doporucit. No ale aby som sa vratila k teme. Tak malu som vytlacila naozaj bez komplikacii. Vsetkym Vam to doporucujem. Moc som tomu neverila ale naozaj to asi pomaha 🙂).

stanullik2
7. mar 2015

@janca029 mozem sa opytat odkedy si s tym zacala cvicit? Az neskor pred porodom? A navod je bo vnutri? Predpokladam...diik;)

ivulienka991
7. mar 2015

mna by zaujimalo či može používanie aniballu sposobiť niejaku infekciu, predsalen je to cudzi predmet...

stanullik2
7. mar 2015

@ivulienka991 asi to bude vyrobené tak, žeby to nemalo sposobiť inf, a ked este dodzrime hyg, zasady malo by to byt ok...velmi ma to zaujalo..chcela by so to....ty tiez?? v akom si tt?? ja 17tt

ivulienka991
7. mar 2015

@stanullik2 ja 23tt a ano tiež nadtym rozmýšlam, ale to je ešte čas, tak mesiac pred porodom to staci. len dovtedy chcem vediet vsetky pre a proti.

stanullik2
7. mar 2015

no ved pozistujeme dovtedy a rozhodneme sa, je to aj dost drahé ale tak co nespravime aby bolo dobre potom

sardinka333
7. mar 2015
https://www.youtube.com/watch?v=M9cJpujtFn8

posielam krátke videjko o aniballe. Aj ja uvažujem nad tým ako si to ulahčiť.

moonlightflower
7. mar 2015

@stanullik2
@ivulienka991
toto je zaujímavý názor http://zenskekruhy.sk/rozhovory/rozhovor-hannah...
a po tom, čo som sama cvičila s epinom je to naozaj na zváženie. najprv som tomu prikladala veľký význam, no teraz si skôr myslím, že tým, že som nacvičila +1,5cm som si až tak nepomohla a väčší význam mali hormóny, pokoj a možnosť sústrediť sa na pôrod a najmä poloha. Inak môj močový mechúr dosť trpel, aj rúra a celkovo z toho veľmi dobrý pocit nemám a asi by som tieto pomôcky ani vo veľkom nedoporučovala. Nepopieram však, že niekomu môžu pomôcť a ak nie je iná možnosť, len tlačiť v ľahu, tak to asi stojí za zváženie.

paradize
7. mar 2015

Mám zlé skúsenosti s nástrihom od prvého pôrodu. Hojil sa mi 4 týždne, nakoniec sa aj tak vybrali stehy a nástrih sa roztiahol... no komplikované a dlhé hojenie.
Obavy z toho, že by sa to mohlo zopakovať a ma dohnali k tejto kúpe (4 týždne som sa nemohla poriadne hýbať, všetko ma štípalo, poriadne som nespala - mala som strach, že ak sa uvoľním, zabolí to a to nehovorím o tom, aké bolo riziko vzniku infekcie - hojila sa mi otvorená rana!).
Včera som cvičila po prvýkrát. Mám z toho dobrý dojem na základe odporúčaní, ale po včerajšom cvičení aj rešpekt.
Bola by som rada, keby sa mi podarilo nacvičiť 30cm.
A čo sa hygieny týka - dá sa ten balónik vyvárať. Existujú dezinfekčné mydlá. Dá sa naňho používať kondóm... Proste dá sa zachovať v 100% hygienickom stave 🙂

stanullik2
7. mar 2015

je to zaujimave, urcite budem premyslat o zakupení, pocula som este o nejakej podobnej pomocke epi, len neviem presnejsie...skoda ze tu nieje viac zien ktoré maju s tymto skusenost, ci to naozaj pomáha...

maja031
7. mar 2015

ja som cvicila s aniballom, ziadne strihanie, poranenie ani sitie 🙂 aj ked cvicenie bolo neprijemne, velmi mi to pomohlo. odporucam vsetkym 🙂

moonlightflower
7. mar 2015

@stanullik2 pokiaľ viem, je len aniball a epi-no a je tu už nejaká podobná diskusia, tak skús pozrieť tam

stanullik2
7. mar 2015

Dakujem pekne;)

6katka10
7. mar 2015

@stanullik2
@ivulienka991 návod je vnutri balenia, pred prvym pouzitim vyvarit a pri cviceni pouzivat kondom... a myslim ze 4-5 tyzdnov pred porodom je odporucanie, zacat cvicit...

stanullik2
7. mar 2015

@6katka10 dik,ste zlate...a ty si to pouzivala?? Pomohlo?

6katka10
9. mar 2015

@stanullik2
Nie, vela som o tom citala. Som v 20tt a prvorodicka

stanullik2
9. mar 2015

@6katka10 a budes kupovat??;)

6katka10
9. mar 2015

@stanullik2 uz mam

stanullik2
9. mar 2015

A z akej stranky si objednavala??ak teda mozes napisat...ak nie do ip ta poprosim;)

katarinakon
13. apr 2015

ja som cvičila s Aniballom, mala som malú epiziotómiu- 4 stehy, aj to asi len kvôli tomu, že malý sa pobral na svet so vztýčenou ručičkou, doktorka povedala, že aj ona si to určite kúpi. Malý mal 3450 g, obvod hlavičky 35 cm a nacvičila som pred pôrodom na 31 cm.

paradize
13. apr 2015

V utorok som porodila - nacvičených som mala 28,7cm a som bez jediného stehu 🙂

6katka10
13. apr 2015

@paradize kolko malo obvod hlavicky babo?

1martincanka1
1. máj 2015

Vravite, ze to stoji za to?.. dakujem za info

paradize
1. máj 2015

@1martincanka1 určite heeeeeeeej 🙂 ja som ležala na stole s tou najsilnejšou kontrakciou a aj tak som si spomenula na to, ako som vypudzovala balónik: nadvihla som mierne pravý bok, zatlačila, svalstvo stiahla a zasa zatlačila. A princezná bola na svete 🙂 bez jedinej ranky 🙂 @6katka10 neviem, aký mala obvod, netuším... ale bola maličká, to viem isto (2900g 47cm)

dodnes vravím, že som si prišla dieťatko do pôrodnice len vyzdvihnúť... však keby som nekrvácala, tak už 2 hodiny po pôrode neviem, že som rodila 🙂 bolo super cupkať jak srnka... Prvý pôrod nebol tiež zlý, ale mala som 4 stehy a aj tie mi narobili biedu na celé šestonedelie ☹

janca029
autor
18. máj 2015

Ahojte ten Aniball som kupovala tu www.aniball-sk.sk Maju k tomu aj lubrikacny gel, ten by ste mali pouzivat na baze vody.

sardinka333
18. máj 2015

Hm...lenže čo v pripade, že sa žena počas tehu otvara? Aj ked až po 30tt.. Nemože to uškodiť? Urychliť skratenie krčka maternice? O tomto som sa akosi nič nedočítala... 😒

janca029
autor
18. máj 2015

Co som sa docitala tak nie. Jedine si musis dat pozor na to aby bolo vsetko sterilne. Musis pouzivat ten gel na vodnej baze. Aniballom cvicis iba svaly panoveho dna na dieta to nema ziadny vplyv. Tu si mozes precitat nejake info http://www.aniball.cz/sk/caste-otazky-2/
Alebo potom priamo na stranke vyrobcu www.aniball.cz ale ja som to objednavala s tej slovenskej stranky, lebo z ciech chceli 8e za postovne.

kate2412
14. jún 2015

Maminky nebudete tu mat niekto v dohladnej dobe Aniball na predaj za rozumnu cenu? Vpodstate uz od buduceho tyzdna by som mala zacat cviciť....

ivulienka991
26. jún 2015

@kate2412 ahoj, už si kúpila aniball? mám na predaj ak chceš.

janca029
autor
6. aug 2015

podla mna sa opati kupit si novy, nieje to az taka investicia a ked mas pouzivany po niekom je tam urcite zvysene rizoko infekcie. Ja som kupovala tu www.aniball-sk.sk myslim ze tcyh 48 aj s postovnym nieje zaz az tak vela.

elmunda81
15. okt 2015

Ahojte baby, mam na predaj Aniball, nepouzity akurat len rozbaleny, zakupeny teraz v septembri. Bohuzial den po doruceni som sa dozvedela, ze budem rodit cisarskym a preto nacvik nema vyznam 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre