Epidurálka po cisárskom reze. Môžu mi ju pichnúť?

shakes
25. jan 2011

Ahojte kočky. Chcela by som sa opýtať či niektorá máte skúsenosti s epidurálkou pri druhom pôrode ak prvý bol cisársky. Počula som totiž že ked ste mali prvý cisarák tak pri druhom pôrode pokiaľ by bol spontánny vám epidural nepichnú. Hlavne ma zaujíma Ružinov. Je tu niekto komu pichli epidural bez problémov aj ked bol prvý cisársky. Mám strašný strach že mi to nebudú chcieť pichnúť. Ďakujem za každú odpoved

princeznasissi
25. jan 2011

Ahoj, mala som prve dieťatko sekciou a druhe (2006) sme sa rozhodli skúsiť spontánne v Ružinove. EPI mi nechceli pichnúť a ani nepichli.
Dôvod: mali prípady, keď sa mamičkám po sekcii roztrhla maternica v mieste rezu a lekári mali čo robiť aby zachránili maminu a dieťatko. Žiaľ, inak ako pocítením bolesti v jazve sa nedá zistiť že sa niečo s jazvou deje a keď sa to zistí, treba hneď konať - aby nebolo neskoro. Ale pôrod sa dal vydržať celkom v pohode, hoci som sa veeeeľmi bála - pri prvom som si to užila ☹
Potom som otehotnela znova a tentokrát mi už pichli aj EPI - vraj sa anesteziológovia rozhodli, že budú pichať aj mamičkám po sekcii. Tak mi pichli a bolo to celkom fajn. ... a zase som otehotnela 😅
Našťastie som prišla do nemocnice, keď už bol pôrod dosť rozbehnutý a EPI sa nestihalo. Ku koncu ma veľmi začala bolieť jazva, rýchlo nachystali sálu, ale na druhy šup bol malý von... verdikt.... roztrhnuté po celej dĺžke jazvy - našťastie som medzi živými... nechcem si predstavovať, čo sa mohlo stať.
Pravdu poviem strach z toho čo sa mohlo stať je oveľa väčší ako strach z bolesti pri pôrode - to sa dá vydržať, naozaj.
Naozaj treba zvážiť, či EPI stojí za to, to riziko tu je a hoci je prípadov málo, neznamená, že nie sú. Aj lekár mi povedal že pri mne všetci anjeli strážny stáli. Mala som "Šťastie" a dobrého lekára, čo bol celý čas pri mne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre