Mali ste pri pôrode manžela?

merry1
13. aug 2012

🙂 Chcela by som pri porode manzela ake mate skusenosti? 😀 ako sa k vam spravali doktory a sestricky?...ako dopredu zavolaju manzela ku porodu ked ho budem chciet?..dakujem

mirkakab
13. aug 2012

@merry1 ahoj, ja som pri jednej dcere manžela mala a pri jednej nie, ale nejako rozdiel v prístupe sestričiek som nevidela. ked pôjdeš s bolesťami do pôrodnice, hned môže zostat pri tebe.

miskovapetka
13. aug 2012

@merry1 Ja som tiez mala pri prvom manzela pri sebe a bolo to super,videl co prezivam a malickeho mu dali ako prvemu do narucia az z toho manzel plakal...aa pri druhom nebol pri porode...sice sme mali zaplateny jeho "pobyt" na sale so mnou,ale doktorka vravela ze to bude cisarsky a tam byt nemoze, vysiel vonku a v tom sa malicky narodil uplne prirodzene,tak doktorke nadal...ale chybal mi tam...ked budeme mat tretie isto bude pri porode...

merry1
autor
13. aug 2012

babenky dakujem uz sa moc tesi na porod ale boji sa ze to nestihne 😝

merry1
autor
13. aug 2012

@miskovapetka a ked si mala zaplateni a nebol pri porode vratili ti peniazky?..diky

anika11
13. aug 2012

aj nas ocinko bol pri porode obidvoch nasich chlapcov a som rada,ze bol pri tom 🙂 prveho som rodila po vyvolavacke,ked mi isli dat infuziu,tak mi doktorka povedala,ze uz mozem zavolat manzela.pri druhom som dostala kontrakcie uz prirodzene doma a manzel ostal hned so mnou ked sme prisli do nemocky.najviac som ho tam potrebovala asi hlavne pred samotnym porodom cez kontrakcie a potom uz ked sa malinki narodili.pocas samotneho tlacenia som ho ani nevnimala,ale ked uz to babo vylezie 😅 je super,ked je tam a mozete spolu prezivat ten krasny pocit.a nieje nic krajsie ako vidiet toho silneho chlapa ako je dojaty z toho malickeho cloviecika 😉 🙂

miskovapetka
13. aug 2012

@merry1 ano chvalabohu ano,ale neviem ci pretoze ze by ich vracali kazdemu alebo preto ze sme tam mali dost znamich

misicka1980
13. aug 2012

Ahoj, ja som mala manzela pri porode, velmi mi to pomohlo, daval mi pit, drzal ma za ruku, pocuval moje nadavky 🙂)). Zvladol to hrdinsky, hned ako sa mala narodila, tak ju fotil, bol s nou ked ju vazili, merali a aj ked ju odniesli na novorodenecke. Bol so mnou potom aj ked ma zasili a musela som cakat 2 hodiny, ci nebudem velmi krvacat. Velmi tam nechcel byt, ale pootm povedal, ze to bolo to najlepsie co mohol urobit. Vsetci k nam spravali milo, ale mala som vybavovaneho porodnika, tak ten fakt skakal okolo mna.

merry1
autor
13. aug 2012

babenky dakujem Vam za prispevky 😀

zmrzlinkams
13. aug 2012

@merry1 ahoj tiež som mala muža pri sebe bolo to naše prve babatko a velmi chcel byť pri tom a vidieť ako prijde naše vytužene dieťatko na svet, nevedeli sme čo to bude lebo nám nechcelo babo ukazať a tak sme čakali do poslednej chviločky čo sa skryva v kinderku s prekvapenim 😀 od rana bol som mnou hned ako ma priviedol na pohotovosť lebo som začala rodiť o pol 5 ráno v nedelu tak ma viezol, do vnutra nešiel, kedže všetko trvalo velmi dlho a rodila som až večer (18h) tak asi dva krát bol za mnou vo vnutri ináč čakal na chodbe vonku, do vnutra ho pustia len vtedy ak ideš už na isto rodiť pokiela čakať v čakarni kde mamičky predychavaju ale ešte neni čas rodenia len sa otvaraju tam otecko neni, potom sestrička povedal že mi daju urychlovačku lebo som sa pomaly otvarala a vraj mam zavolať muža vraj ked dojde a nachystaju ho tak ma daju nasal a pojdeme na to, tak sme čakali na muža ten bol odbehnuty inde, lebo tiež cely den čakať na tej chodbe nič moc.... a ked už bol na sale so mnou tak som bola rada že tam bol pomahal mi hlavu držať hore ked bolo treba, celu dobu ma držal za ruku a sem tam dal letnu pusu na čelo čo mi dodalo odvahy, a ked som tam ležala sama lebo než som sa otvorila uplne na spravnu velkosť tak sestričky len dobiehali konktrolovať tak on stál stale pri mne daval mi napiť lebo mi uplne schli pery a sama by som to určite nezvladla bol mojou velkou oporou a ako prvy po dr,. videl čo sa nám narodila začal plakať a pošepkal mi že mame vysnivanu dcerku Karolínku - dr,. že máme dievčatko s kontroloval dieťatko a mna a mužik potom odišiel na chviločku so sestričkami ako prvy držal malu na rukach a bol to prenho najkrajši zažitok pri ktorom sa mu slzi do oči hrkli a pozeral na to ako male čistia, vážia a meraju - malu pri na chviločku priložili a odišli preč snou, ja som hned ako mala vyšla zo mna von zaspala bola som fakt velmi vyčerpana a unavena a nevyspata, len som vnimala jednym uchom kto mi čo hovori a ja ako pod narkozou odpovedala ale bol ta mužik tak odpovedal za mna a tiež si musiš 2h po porode tlačiť na brucho a kedže ja som nakoniec zaspala uplne tak mi tlačil na brucho manžel ale tiež už pri tom trošku spal lebo odchadzal domov bolo po pol noci skoro pol 1 takže to bol namahavy den aj prenho, opytal sa či by nebol problem mu dať papier do roboty že bol tu lebo mal isť v pond. do roboty tak mu dali nebol problem a nemusil isť do roboty a pekne sa vyspal a ešte v ten den poobede došiel za mnou, je to dobre aj preto že ty aj ked predychavaš a čakaš na porod nesmieš opustiť dane poschodie ani do bufetu nesmieš isť tak je dobre tam mať niekoho kto može isť za teba a donesie ti čo budeš potrebovať hlavne tu minerálku ale pi len čistu, men sa čista minula a akorát tam mužik nebol ale nechal mi tam svoju čo mal ale on mal ochutenu citronovu a tak som si hltla z nej ale veru zrazu mi došlo zle a som sa im tam aj povracala, bolesti a ta citronova chuť neobla dobra konbinácia na hladnu žaludok..... 🙂
chcela by som aj mužik chce ked bude aj druhe babo a priležitosť nám to dovoli byť aj pri dalšom porode a spolu ho preživať a mužik može zobrať foťák a može fotiť takže budete mať aj pekne spomienky z porodu pre seba 🙂 🙂
a ked nestihne neni problem penižky mu vratia nazat len myslim musia mu dať potvrdenie že nebol pri porode a stym pojde do pokladne peniažky vracaju normálne ak otecko nestiha porod alebo je cisarsky a nemože tam byť....
aj za epiduralku vracaju peniažky ale tam si odratavaju 10e pre seba takže vracaju 140e. ja som epidural nemala a v pohode da sa to zvladnuť bez problemov a na dalši den ani nevieš ako to bolelo rychlo na to zabudeš ked už budeš mať len drobčeka pri sebe, ani druhy krát si nedam to radčej dám tie peniažky na babatko 🙂 držkám palčeky pri porode 🙂

zigzag
13. aug 2012

@merry1 ahoj, ja som mala manzela pri porode, a neviem ako by som to zvladla bez neho, bol mi obrovskou oporou, a hoci viem,ze sa sam prekonal,ked tam so mou a potom s nami bol, neznasa ani ihlu 😀 ale porod bol uzasny zazitok 😉
Urcite, ked mozes a on chce, tak si ho ku porodu zober, nestoji pred tebou,takze nic nevidi vlastne...moj sedel na stolicke za hlavou a drzal ma za ruky, kym neprislo na tlacenie, to som sa uz drzala madiel na stole, kyby ze nie, tak mu asi polamem vsetky prsty 😅

navyse sa maly narodil presne na jeho nerodeniny 🙂

merry1
autor
13. aug 2012

@zigzag ahoj to ste mu dali ten najkrajsi a najuzastnejsi darcek 🙂

zigzag
13. aug 2012

@merry1 no to ano, a uplne spontanny porod bez vyvolavaciek, oxitocinu a epiduralky, ani potrhana a postrihana som nebola, niake sitie, bola som fit hned ,, sama som zisla zo stola a hned sprcha a uz som cakala na maleho,kedy mi ho prinesu na izbu, ,,porod bol fakt krasny a vsetko ako ma byt, maly ani zltacku nemal, zelam Ti rovnako krasny pocit z porodu aky mam ja 😵 😵

merry1
autor
13. aug 2012

@zigzag no to takto pekny zazitok s porodu by som priala vsetkym zienkam a aj ja zelam vela zdravia vam nech sa dari 🙂

zigzag
13. aug 2012

@merry1 dakujeme a aj Tebe vsetko naj a Tvojemu drobcekovi tiez 😉

andrejka1974
14. aug 2012

ano ja som mala manzela pri 4 porodoch a bolo to skvele posledny som mala aj s epiduralkou a naozaj odporucam bolo to rychlejsie a menej bolestive rodila som v aprili na sibacku naposledy

andrejka1983
15. aug 2012

@merry1 určite je to lepšie ked je s tebou manžel pri porode. Sestričky sa hned milšie správaju, aj lekari, pretože nevedia kto je tvoj manžel,postavenie a tak a predsa ...je to chlap,tak je to ine. A okrem toho, maš ho ako dôkaz keby sa niečo pri pôrode stalo, tak to nemôžu kamuflovať, pretože tam bol ako svedok 😎 😉 🙂....moj manžel bol pri prvom porode, pomohol mi najme počas kontrakcii ktoré so mnou prežíval na sále....

luciferkax
15. aug 2012

Ahoj, ja som manžela nemala, netúžila som po tom a on sa na pôrodnú sálu nehrnul, ani mi tam potom nechýbal 😉

sima199
1. sep 2012

MOj nechcel moc ist so mnou..ale ako som od rana cakala(vyvolavany porod), bola tam moja mamca aj on, som este isla von a vravim mamine, nech tam ide so mnou..a ona ze nee, budem len z nej nervozna a vtedy hrdina, ze on ide. Bolo to super a krasne. Velmi si to cenim, velka psychicka opora. A aj jemu sa pacilo, neodpadol a prezil 😉 Bol tam od 14,00 a porodila som az o 20,30( niekto pisall, ze na vzdycharen nemozu ist oteckovia) aj ked je to troska blbe podla mna, aj mne to bolo blbe ked sme v jednej miestnosti 2 jajkali, vlastne ta druha rucala, ale bolo mi to jedno, hlavne, ze tam bol so mnou a nasim najdrahsim Adamkom.

lienkan
4. sep 2012

Ahojkaj, kezde som vyhlasovala ze toto su zenske veci - rodit a podobne - nechcela som manzela pri pôrode ja ... Ale ako to uz len byva ,realita bola nakoniec uplne ina - ked ma prisiel pozriet do nemocnice ,kedze som krvacala a uz som mala kontrakcie - spytala som sa ho a on povedal,ze bude velmi rad ...rano som ho zavolala (uz som sa ho dockat nevedela) a mala som na neho len dve prosby - aby na mna cez kontrakciu nerozpraval a na pôrodnej sale bol ticho - stravil somnou 5 hodin a ten pocit ,ze je pri mne a vidi to a ze je aj svedok pôrododu (ak by bolo cokolvek) mi nakoniec tak dobre padlo - ak ked mi doniesli malu a on ju mal na rukach - - bolo to moc mile ...
Takze som zmenila nazor a chcela by som ho aj pri druhom ...takto bol svedkom pôrodu a videl ,co musi zena prezivat a prezit 🙂

anika44
2. jan 2013

Ahojte mamičky platí sa niečo zato,ak chcem aby išiel môj partner k pôrodu?

stanislava2
2. jan 2013

Plati sa za to ale sumu má každa porodnica inu.Partner plati až ked tam je priamo na mieste.

jarkanadim
10. jan 2013

Ja som rodila v rakusku a manzel bol od prichodu
Az pokim som na izbe nezaspal somnou
Je to lepsie pre vas ak mate niekoho blizkeho pri
Sebe mne to pomohlo a urcite by som ho zobrala aj druhy
Krat

petronellynka
10. jan 2013

mate skusenost s tym ze by manzel mal traumu po porode ak tam bols vami? aj take som uz pocula..preto neviem ci mojho mat pri sebe alebo nie...

stanislava2
10. jan 2013

@petronellynka ja ti možem poradit len jedno.Nepojdeš rodit?aby si náhodou nemala z toho traumu?to iste sa može prihodit aj tebe ale ja ako mamička ktora pri porodoch manžela mala ti jednoznačne odporučam manžela a ocina dietata tam mat.Ak by sa aj nejaka trauma vyskytla v živote tvojho muža nemusi suvisiet len z porodom.V živote sa može stretnut z ticickami zážitkov ktore mu tu traumu možu sposobit.

petronellynka
10. jan 2013

@stanislava2 jasne mas pravdu...len chlapi su aky su..a niekde som citala ze boli problemy potom zo sexom a taak..ja by som tam manzela chcela a manzel by aj isiel len neviem ako to zvladne 🙂

nana
10. jan 2013

pri prvom som mala manžela pri sebe a určite chcem aby bol aj teraz, len záleží kedy to na mňa príde..... ako on sám povedal, toto by si mal vyskúšať každý muž, aby videl čo tá žena prežíva, že to nie je len tak prísť, odrodiť a hotovo. Inak mala som v ňom veľkú podporu. 🙂

stanislava2
10. jan 2013

@petronellynka prečo by to nezvládol ved je nejaky chlap.u nás sex funguje nadalej tak ako má u nás sa to dalo do normalu až po skončeni kojenia až začali hormony fungovat.Nemala som vela chut na sex unava a starostlivost o dieta chce svoje.

slady
10. jan 2013

jasne, pri oboch bol, robil srandicky a mne to rychlejsie preslo, aj ked vraj som mu potom ku koncu dost nadavala, no ja si to nepamatam!!! boli sme v štiavnici a tam bol so mnou stale, prišli sme spolu a odišiel na druhy den vecer 🙂

stanislava2
10. jan 2013

@petronellynka manžel bude pri hlave a nie ti pozerat pri porode na šušku.Može ta držat za ruku a podobne.Na vzdycharni masiruje križe a trištvrte predprodnej doby som stravila v sprche takže mi podal uterak a rozpraval sa so mnou.)Pre nás tobol neskutočny zážitok.Nebudete určite lutovat ked budete obaja pri porode.Ved ste ho spolu splodili prečo by ste ho spolu neporodili.Držim palce a ja idem sa z malym sankovat papa

petronellynka
10. jan 2013

@stanislava2 ved to ze je chlap..vsetci vieme ze aj ked sa hraju na tvrdych tak len co maju 37,5 teplotu tak umieraju..teda aspon vsetci chlapi ktorych poznam ja 🙂
Ale mas pravdu ked to zvladnem ja tak preco nie on?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre