Otáčanie dieťaťa vonkajšími hmatmi

sellycka13
9. feb 2019

Dobrý deň,
Viete mi prosím poradiť, kde by mi vedeli na SR pripadne Rakúsko po Viedeň otočiť dieťa vonkajšími hmatmi? Včera sa o to pokúšali i keď sa veľmi snažili a sú to odborníci, zatiaľ bohužiaľ neúspešne. Pretoze 2 krát ten istý zákrok nevykonávajú som sa rozhodla skúsiť hľadať ďalej, nakoľko sa mi KP ani sekciou veľmi rodiť ako prvorodicke nechce. Prinajhoršom si nenavyberam, no hľadám alternatívy.

pribinak
9. feb 2019

Nikdy by som takyto zákrok neriskla. Preco to asi nechcu robit? Je to velmi riskantne, mozu babatko poškodiť

damolly
9. feb 2019

Neviem ako na SR alebo v Rakúsku.. ale tu v ČR som o tom počula len v Plzni ale takým spôsobom že sa to robí tesne pred pôrodom a žena už musí ostať v nemocnici na sledovanie či sa tým otočením niečo náhodou nepoškodilo alebo to neohrozilo dieťa.. pretože keď sa dieťa neotoči si myslím že na to má nejaký dôvod alebo obmedzenie ktoré by ho práve tým ručným pretočením mohlo ohroziť . Môj syn sa mi tiež neotočil a ani nemohol lebo sa najviac dostal z KP do polohy priečnej a vrátil sa naspäť. Prajem veľa šťastia 🙂 aby si našla niekoho a aby všetko dopadlo dobre.

henka123123
9. feb 2019

V ruzinove trebq ist za primarom

maggiba
9. feb 2019

Bola si asi v KOCHu, ci?
Asi je dovod, preco sa ani pomocou hmatov babatko neotocilo. Mala som maleho KP, prvorodicka, v roku 2015 este tento zakrok nerobili, ja som mu raz darmo nevedela dohovorit, este sa aj "nafukol" na viac ako 4kg. Cize napriek podpore lekarky, ktora dufala v to, ze porodim KP prirodzene, maly je narodeny cisarskym. Mal dovod. A napriek cisarskemu to bolo vsetko fajn (Koch). Maly po 30min hned pri mne, dojcenie sme dali "na panov" viac ako 3 roky, dokonca sa sam v termin planovanej operacie pytal na svet (a to celkom rychlo). Netreba sa toho bat a zbytocne silit nieco, co asi nechce byt silene. Drzim palce. 🙂

sellycka13
autor
10. feb 2019

@maggiba dobrý večer áno v Kochu sú odborníci, snažili sa, ale nejde to... Ja to asi nebudem siliť a poprosím ich rovno o sekciu aj keď mám z nej obavy....dieta je väčšie a isto nad 3500g bude v termíne pôrodu, z toho žeby som mala rodiť KP tak veľké dieťa a celkovo pôrod KP je dosť riziko aj pre dieťa aj pre matku... Som rada, že píšete, že ste so sekciou v Kochu spokojná, to ma trochu ukludnilo, ja im tam verím, že sú odborníci a nič nepodcenia 😊

sellycka13
autor
10. feb 2019

@pribinak ja sa cítim pohode a dieťa pozerali všetko v poriadku sú tam odborníci, no rozhodla som sa, že otáčanie na 2 krát už siliť nebudem pre istotu..

sellycka13
autor
10. feb 2019

@damolly áno aj Vy máte pravdu, keď sa mimino rozhodne, že nechce lebo má dôvod asi to tak má byť, s mojou nepohli takmer vôbec

sellycka13
autor
10. feb 2019

@henka123123 ďakujem pekne za info, radšej už to nechám tak

maggiba
10. feb 2019

@sellycka13 Kludne mi tykaj (tento internetovy svet mi je akosi sympatickejsi tykanim, snad Ti to nevadi).
A vies, oni sami v Kochu si nezoberu na triko komplikacie, preto prvorodicke dieta vacsie ako 3500g ani KP prirodzene neporodia. Druhorodicky maju tu hranicu kusok vyssiu, ale to som nedavala pozor, kedze sa ma to netykalo. :D

Ano, som spokojna. A viem, ze keby som viac dupala a bola neoblomnejsia, tak aj bonding po sekcii by boli ochotni (niektori) zmajstrovat. 🙂
Ja na nich a o nich len v dobrom.

damolly
10. feb 2019

@sellycka13 všetko bude v poriadku 🙂 tiež mám za sebou sekciu síce akútnu lebo malý sa narodil v 36tt ale bola som už pred tým zmierená že sa tak narodí keďže sa mu nedarilo otočiť a KP som rodiť určite nechcela mal 3030g . Prajem veľa šťastia a netreba sa báť 😉

sellycka13
autor
10. feb 2019

@maggiba som rada, že teda komplikácie si na triko nevezmu 🙂 verím, že som si vybrala dobre keď práve ich... Na ten bonding sa ich určite popýtam, mohli ste tam mat aj partnera? A prosím ako dlho cca to trvalo?

sellycka13
autor
10. feb 2019

@damolly ďakujem aj Vám veľmi pekne snáď niečo urobím so svojím strachom a celé to dopadne dobre 😊

sellycka13
autor
10. feb 2019

@maggiba pardon za to vykanie teda 🙂

abzb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maggiba
11. feb 2019

@sellycka13 Partner nestihol. 😀 Maly sa popytal sam v noci hospitalizacie. Nam povedali, ze partner sa neda, ale viem, ze ak by som veeelmi chcela, da sa to zas "vydupat". Ja som bola radsej, ze bol s malym, ked ho zo mna vybrali.

Hmmm maly sa narodil 7 15 a uz cca 7 50 sme boli na izbe telo na telo pri dojceni.
Ale predtym cela priprava, netusim.

sellycka13
autor
12. feb 2019

@maggiba aj tak v pohode netrvalo to vôbec dlho, určite sa to dá zvládnuť 😊mne tam i tak partner nechce ísť bohužiaľ, on iba keby bol prirodzený pôrod by išiel

ink
15. feb 2019

Ahoj, tak ako to s vami dopadlo? 🙂
inak máme tu aj poradňu s dulou, je to zadarmo a anonymné. Prípadne sa skús spýtať tu
https://www.modrykonik.sk/forum/category/poradn...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre