Prirodzený pôrod - Hainburg verzus Koch

lucretia7
11. feb 2016

Ahojte,

za pár týždňov mám termín pôrodu a zvažujem, kde rodiť, ak chcem skúsiť pekný prirodzený pôrod po predchádzajúcej akútnej sekcii. Viem, že v BA v štátnej to nepôjde, ale rozmýšľam nad Kochom alebo Hainburgom. Viem, že v Kochu rodia asi trochu inak ako v Rakúsku a tých umelých zásahov je viac, na Hainburgu ma však odrádza finančné riziko (ak by museli prevádžať do Viedne, nakoľko pri predchádzajúcom pôrode som mala komplikácie, ktoré sa môžu opakovať) a papierovanie po pôrode. Nie som úplne alternatívny človek, stačí mi, aby pri pôrode bola príjemná atmosféra a ak sa podarí porodiť prirodzene, aby sme strávili čas s bábom a partnerom a vychutnali si to. Viete mi poradiť, čo by ste si vybrali? Prípadne postačila by dula k pôrodu, aj keby bol v BA?
Budem vďačná za vaše názory.

mily7
11. feb 2016

Po poslednom pôrode v ba som povedala,že ďalšie dieťa budem mať iba ak v rakúsku. Som len za ľudský prístup! Veľa šťastia prajem.

jani_uk
11. feb 2016

@lucretia7 Kamaratky dve rodili v Hainburgu a velmi to chvalia.

snurka
12. feb 2016

noo presne ta financna stranka v rakusku je hrozna palka, v Kochu tiez neakceptuju volbu polohy pri rodeni, takze ja osobne som sa rozhodla pre cesky Vyskov 🙂 som zvedava ako to cele dopadne 🙂

evitka83
12. feb 2016

@lucretia7 ja som rodila u kocha a bola som spokojna, s doktorkou som mala vopred prediskutovane, co pozadujem a co odmietam. Ked bolo potrebne podat nieco, s cim som povodne nesuhlasila, vsetko mi dokladne vysvetlila, nikto mi nic nepodal proti mojej voli, ani za chrbtom. Rodit som skusala vo viacerych polohach na posteli, nakoniec som aj tak skoncila na chrbte, pretoze mi to skratka inak neslo. Pointa je, ze ma nechala skusat aj ine polohy (v ramci moznosti). Predtym ako som sla vobec do poradne, som sa objednala na konzultaciu a porozpravala sa s doktorkou akoby som chcela rodit, nastastie som nasla doktorku, ktora nemala problem akceptovat vacsinu mojich poziadaviek. Takze vela asi zavisi aj od toho akeho lekara najdes. Akurat porada pri dojceni je u nich este v plienkach, ale ja som si zavolala laktacnu poradkynu. Bola som si predtym pozriet aj heinburg, ale ked som si porovnala oboje, tak mi ako lepsia alternativa, casovo a financne a sluzbami prisiel koch

qwertxy
12. feb 2016

ja som rodila vo Vyskove (Morava), to mas bez poplatkov, prirodzeny porod, ved.. pozri ich stranku ;)

lucretia7
autor
13. feb 2016

@evitka83 Vdaka za nazor. Ja laktacne poradenstvo nastastie uz teraz az tak nepotrebujem, odtrpela som si to pri prvom. 😝
Skor je pre mna dolezite, kde sa da zazit porod, na ktory budem mat dobre spomienky (teda ak vsetko pojde bez problemov). Hainburg totiz vela bab chvali, ze tam zazili uzasne porody. Na Koch som take vyjadrenie este nepocula, co ma prekvapuje.

canama
13. feb 2016

@lucretia7 Ja som prve rodila v Kochu, druhe v Hainburgu s Evou Bauer. Druhe som povodne tiez planovala rodit v Kochu, ale na poslednu chvilu som od toho upustila, nakolko mi nevedeli vyjst v ustrety a zarucit pre mna zasadne veci (a to som na 100% prirodzenom porode ani netrvala)...btw, mam tam svoju gynekologicku ku ktorej som chodila cele tehu a ona sama mi potom povedala ze si mysli ze Hainburg bude pre mna lepsi. Nerada by som hadzala personal oboch nemocnic do jedneho vreca, ono velmi zalezi od konkretneho porodnika a PA, v kazdom pripade porod s Evou je zazitok....ktory si chces zopakovat znova a znova. 🙂 Koch ma super vybavenie, vyssi komfort, ale ak chces co najviac prirodzeny porod, tak v Hainburgu tomu rozumeju lepsie, napriklad nikoho "nevykoti" zo stolicky ak si chces zobrat domov placentu, co na SK (aj v Kochu) ta budu mat za hipisacku z woodoo sklonmi :D...povedala by som ze v Hainbugu viac doveruju zenskemu telu, ze to zvladne samo. 🙂 Co sa tyka nakladov, mna osobne vysli 3 dni v Hainburgu aj s predporodnymi vysetreniami priblizne rovnako ako Koch, po preplateni nakladov od poistovne.

evitka83
14. feb 2016

@lucretia7 to zas udivuje mna 🙂 je tu niekde tema porod u kocha, kde mas asi 900 stran prispevkov od bab co tam rodili a drtiva vacsina je pozitivna 🙂 tiez som to vsetko preluskavala pred dvomi rokmi 😉

lucretia7
autor
14. feb 2016

@canama na Evu Bauer som pocula aj ja chvaly, ale vraj nie je mozne si uz zazmluvnit PA. A niektore su vraj aj celkom neprijemne. Takze som trochu v rozpakoch. Ja som za pokojny priebeh porodu bez vela umelych zasahov, ale musim povedat, ze z odnesenia placenty domov vykacuje aj mna 😀, takze je otazne, ci ja fakt potrebujem Hainburg alebo moje poziadavky budu vediet splnit aj tu. Zasa take nekontrolovanie maternice po sekcii ma v Hainburgu trochu desi. Viem, ze riziko ruptury nie je velke, ale co ak predsa? Toto je asi najvacsia dilema. Kde je hranica medzi tym, co by mali mat v rukach lekari a co je dobre pre zenu pocas porodu. Nie vzdy sa vsetko deje bez komplikacii, uz som to zazila...

canama
14. feb 2016

@lucretia7 preco? ved placenta je nieco, co vytvorilo tvoje telo rovnako ako tvoje dieta...nechapem, to dieta sa ti asi hnusit nebude ked sa narodi, tak preco placenta ano? 😕 no, ale toto vobec nie je o placente... 😀 ty sa bojis ruptury maternice? a mas k tomu aj nejaky zvyseny predpoklad, alebo je to len v miere standardneho rizika pacientky po sekcii? lebo to riziko co viem je naozaj male, a prave prostredie, kde je dana dovera rodicke, rodicka nie je prilis kontrolovana a rusena personalom a vysetreniami vytvara vyssi predpoklad ze porod pojde spontanne dobre, lebo po sekcii ti zrejme nikto oxytocin kontrakcii na podporu nepoda. no a v stresujucom prostredi sa porod moze zastavit alebo spomalit a necitlivy personal to vyhodnoti ako dovod na sekciu. tazko radit, ty musis aj vediet preco bol ten prvy porod sekcia a ci sa tomu da vyhnut. okrem toho v Hainburgu si v rukach lekara neustale...on len nie je pritomny pokil to nie je potrebne, zatial co na SK sa to hemzi na porodnej sale personalom uplne bezdovodne, len to rusi rodicku...

zanetamatej
15. feb 2016

Ahoj, ja som rodila 2.dieta v Hainburgu,zijem v rak, ale nebola som spokojna,1.

zanetamatej
15. feb 2016

Ahoj,ja som rodila 2.dieta v Hainburgu ale nebola som spokojna,zijem v rak.1.porod (sice cisarsky) v Ruzinove- ovela lepsie laktacne sestry.Co ma prekvapilo v Hainburgu bolo ze novorodenecke oddelenie bolo vzdy dokoran takze tam mohol ist kde-kto zvonka, navstevy sa ani nemuseli hlasit,bezne bolo tak 6 a viac cudzich ludi na nasej izbe kedze spoluleziaca bola rumunka no otravne..a co je nevyhoda sloveniek je ten pripadny prevoz, mojho syna previezli par hodin po narodeni do Mistelbachu kedze mal ,,zdanlive komplikacie dychania a oni tam nemaju dost inkubatorov.. porodnica je sice ok ale chyba im kvalitnejsia vybavenost. Dokonca od tohto roka chcu prevazat babetka sloveniek s komplikaciami rovno na Kramare do Ba.Takze vybavenost slabsia. Co bolo plus boli slovenske sestricky, veelmi milee

lucretia7
autor
15. feb 2016

@canama Nemyslim to v zlom, ale ja som mala tu cest vidiet cudziu placentu na sale pocas prveho porodu (zabudli ju tam) a teda nebolo mi vsetko jedno. Viem, ze to vytvorilo moje telo, ale aj take slepe crevo pochadza z mojho tela a odlozit by som si ho nechcela. Skratka niekto na to nema zaludok a navyse ani neviem, co by som s takou placentou doma robila. 😀

lucretia7
autor
15. feb 2016

@canama Neviem, ci mam riziko ruptury vacsie ako ostatne baby, ale neda sa spoliehat na to, ze vzdy pojde vsetko ako ma. Moj syn napriklad skoncil s hypoxiou a v dost zlom stave, museli ho rozdychavat a v Hainburgu by pravdepodobne skoncil prevozom podobne ako u zanetamatej. Ak nie horsie... Takze ja som urcite za co najprirodzenejsi porod, ale bala by som sa svoje dieta ohrozit napriklad takym porodom doma. Uplne suhlasim, ze cim menej zasahov lekarov, tym moze byt porod lepsi a lepsie postupovat, ale zase tie zadne dvierka chcem mat. Nie sa spoliehat na stastenu a potom si nebodaj nieco vycitat. Hainburg je pokrokovy v tom, ze maju zahranicny system porodov, teda s PA a lekar len dohliada. To je vo vela krajinach Europy, my sme v tomto este velmi zaostali....

modry_mesiac
17. feb 2016

Baby, a naco sa nosi domov ta placenta?? Ale vazne, este som o niecom takom nepocula...

qwertxy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saleska111
14. okt 2021

@snurka ahoj prosim ta rodila si nakoniec vo Vyskove ? Ako to dopadlo prosim ? 🙏

snurka
26. okt 2021

@saleska111 všetko dopadlo dobre 🙂 ešte aj večeru mi dali pred pôrodom - prišla som cca o 12:30 (odtiekla mi PV) a mala sa narodila až o 10:30 ráno na další deň. Normálne sa ma spýtali ci chcem jesť 🙂 krupicova kasa 🙂 personál bol
Velmi milý, ja im ani po toľkých rokoch nemám co vytknúť 🙂 ak chces niečo konkrétne tak mi kludne napis 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre