Prvý pôrod som mala cisársky. Bude druhý prirodzený?

medlin31
2. jan 2012

Ahojte žienky, moc prosím o cennú radu. Môj prvý pôrod bol cisársky v r. 2010 (november), pretože dcérka bola otočená KP tak sme zvolili s doktorom po dohode ,takúto možnosť. Som druhý-krát tehotná (vlastne rok po cisárskom pôrode), a rozmýšlala som, že ak by bolo bábätko otočené dobre - hlavičkou dolu, termín pôrodu mám 4.8.2012 či by bola možnosť rodiť prirodzene..? čo si budeme hovoriť, ten cisársky - hlavne po ňom,to zotavovanie a tak,nebola prechádzka rúžovým sadom.. Ale neviem, či je to možné?Či je tam riziko, že sa jazvička roztrhne a nastane krvácanie - následne operácia..
Moc preto prosím, o Vaše rady, názory.. lepšie je, keď človek vie, do čoho ide, a čo ho čaká!
Predom Vám moc ďakujem!

katkarv
2. jan 2012

@medlin31 ahoj,ja som rodila v 11/1999 cisarskym a potom 7/2001 riadne,nechali ma tak porodit ale objednali dopredu krv keby bolo treba a ked som mala silnesie kontrakcie tak mi pichli nejaku injekciu aby to zmiernili kvoli jazve,cize som mala bolesti dlhsie ale slabsie a nakoniec asi neboli ucinne kedze mi sestricka lezala na bruchu a lekarka tahala syna zomna ale dalo sa to prezit,urcite lepsie ako po cisarskom 🙂 Ale vraj teza uz meraju na usg hrubku rany pred porodom a podla toho sa rozhodnu.Zelam ti aby sa ti to podarilo,fakt je to velky rozdiel 🙂

mexico_16
2. jan 2012

Skus napisat aj do temy cisarsky rez https://www.modrykonik.sk/forum/porod/ako-prebieha-cisarsky-rez/
Je to velmi individualne..Ja budem mat rozdiel medzi porodmi 2r. a 3mes. a zatial je jazva ok,ale vsetko sa moze zmenit do dalsieho ultrazvuku..Rada by som teraz rodila prirodzene..No uvidime,budem to konzultovat aj s porodnikom.. Riziko je tam stale,ale jazvu ti budu kontrolovat a merat,takze sa nemusi bat..Ono sa hovori,ze od porodu do porodu do 2rokov je opat sekcia,ale nie je to vzdy tak..Pozri v teme co som dala link,su tam baby, ktore porodili prirodzene 😉

skodovam
2. jan 2012

Ahoj, ja som tiež mala dva cisárske, len je pravda, že druhý bol až po styroch rokoch, lebo mi lekárka vravela, že po dvoch rokoch je najlepšie po prvom cisárskom rodiť. Ale moja kamarátka mala tiež prvý cisársky a po roku tiež rodila normálne, takže si myslím že sa nemáš čoho báť.

nena62
2. jan 2012

ahoj...ja som rodila prvy krat prirodzene a potom cisarskym,koli polohe kp...nedavno som porodila tretie babetko a mala som zasa cisarsky,lebo sa mi jazva velmi stenšila...hoci to bolo v trojročnom rozdiele....priala som si rodiť prirodzene,ale nedalo sa....veľa šťastia

medlin31
autor
3. jan 2012

Ajojte cicušky, moc Vám ďakujem za Vaše názory, nemala som ani tušenie ,že sa jazva meria, ale ako ste písali, uvidím čo povie doktor, no ja by som volila radčšej variatnu 2.pôrodu prirodzeného.. tak uvidíme, ako dopadneme 🙂

lenuliatko22
3. jan 2012

@medlin31 ahoj,ja som mala cisarsky 11/2008 a teraz v july som rodila normalne,tiez som sa obavala druheho cisaraku,lebo je to hnus-zotavovanie,inac nechapem zeny co chcu dobrovolne cisarsky,vidno,ze nevedia co ich caka...ale mne dr povedal ze zalezi aka je jazva maternice,neznamena,ze na bruchu mas vodorovne,ze automaticky bude aj na maternici taka...ja som ju chvalabohu mala tak ako ma byt pre normalny porod,akurat mi dali infuziu a praveze mi sestricka nelezala na bruchu aby ma neroztrhalo..ale maleho som vytlacila na druhe nadychnutie,takze to slo ako po masle...chvala-bohu...tak ti drzim palce...

minuska8882
4. jan 2012

ahoj ja som mala cisársky r. 2009 a to ešte ku tomu dosť komplikovaný... a pred 2 týždnami som porodila normálne a ešte ku tomu to bolo iba 6 hodín a všetko v poriadku iba 2 stehy... dá sa to len musíš povedať že to chceš skusiť prirodzene a nájsť dobrého doktora ktorý bude stáť za tebou... držím palce

medlin31
autor
5. jan 2012

@lenuliatko22 ajoj, no verím a uznávam ,že ani ten prirodzený pôrod není pre ženy ľahučký,ale z rozprávania a tak čo mi kámošky líčili, ako to prebiehalo, ako to bolo, či zotavovanie a sama som videla ako boli o 14 dní fit, by som fakt moc chcela aby sa to pošťastilo aj mne. Pretože moja dcérka Nicol bude mať 19 mesiacov keď sa nám narodí druhé bábätko a mám z toho naozaj strach, keď si predstavím, že by som mala znovu (zo zdrav.dôvodov) cisársky, a ktomu to zotavovanie a starosť o moju malú dcérku + bábo. Jasné, keby to nešlo inak, musela by som to prežiť... ako aj iné maminy, a bojovať.

medlin31
autor
5. jan 2012

@minuska8882 Moc ďakujem, za podporu, dáva mi to silu a nádej 🙂

lenkacka
7. jan 2012

ahojte babenky 😉 . Ja som tiež prvé dieťatko rodila cisárskym,lebo bolo zle otočené 20.4.2010 a druhé bábp zatiaľ ešte neplánujeme.Chceli by sme tak v roku 2013,keď drobec bude mať 3 roky-uvidíme,no určite nie skor.Ja som mala dosť zlé tehotenstvo,vobec som si ho nemohla užívať ako ostatné šťastné mamičky.Prvýkrát hospitalizovaná v 21 týždni pre bolesti v podbrušku a tvrdnutie bruška.Poležala som si tam 3 týždne s nohami vo zvýšenej polohe a infúziách.Po príchode domov sa moj stav vobec nezlepšil ☹ a tak som musela len a len ležať na posteli,lebo keď som sa postavila hneď som mala bruško ako skalu a bolesti-takže radšej som nič neriskovala a podstivo som ležala.Bolo mi to veľmi ľúto,lebo sme sa akurát vtedy presťahovali do nášho novo-postaveného domčeka a ja som si ho vobec nemohla užívať-o domáce práce a varenie sa starala moja mamička-chvalabohu,že bývame neďaleko,ináč neviem ako by sme fungovali.Neskor mi zistili,ze drobec je zle otočený a tak sa mi robili pred.testy,pri ktorých mi zistili,že mám zväčšenú pečen a obličku a musím ísť do nemocnice(,aby som neohrozila samú seba-drobec bol ok.Po 10dňoch mojho pobytu v nemocnici sa mi narodila krásna dcérka,len 4 dni pred termínom.Takže moje tehotenstvo-nič moc.Aj s malým bruškom možu byť problémy ☹.Ja sa veľmi bojím mať druhé bábo,lebo mám obavy,že opäť budem mať v tehotenstve problémy a to si už neviem predstaviť ako by som pri dcérke fungovala.Ja sa nebojím fungovania po cisárskom,ale pred ním.Ja som mala cisársky pod celkovou anestézou a to nie je nič moc-dlho sa mi veru po prebudení hlávka motala ako opitej 😀 a potom tie bolesti,keď pri infúzií sa maternica sťahovala-veru nič moc.Ale na druhý deň som už vstala z postele a bolesti už neboli také a po dvoch dňoch -pohodička.Čo mi vadilo,že som dcérku nemohla mať hneď pri sebe ,ale až po pár dňoch,nosili mi ju len na kojenie.Ja som mala to šťastie,že sa mi podarilo byť na nadštandartnej izbe,kde som mala vlastnú kúpelku a hlavne elektrickú posteľ,ktorá mi strašne pomohla pri kojení a vstávaní z nej.Neviem porovnať ,ktorý porod je lepší a hlavne ľahší ,keďže mám za sebou iba cisársky.Z rozprávania viem,že tie kontrakcie sú najhoršie a potom šitie.Šitie som zažila už aj ja-mala som malý výrastok,ktorý mi odstrihli a zašili a veru bolelooooo ☹.Ako ste tu väčšina písala,skor by ste si vybrali normálny porod.Naozaj je lepší?Nejako som sa rozpísala.Držkajte sa 😉

agathokleous
7. jan 2012

Ahojte baby, ja som tiez mala prvy porod cisarskym rezom, aj ked som ho velmi nechcela, ale kedze mala asi po 6 hodinach bolesti neschadzala do porodnych ciest tak sa lekar rozhodol pre cisarsky. pri druhom babatku by som to ale chcela skusit prirodzene, kedze to zotavovanie je fakt narocne po cisarskom. Uvidime, ale velmi by som to chcela zazit, aj ten prirodzeny porod predsa je to uplne ine.

janka7177
7. jan 2012

Caute,ja som mala cisarsky v r.2009 .Mala som uz po 30-ke a ultrazvuk ukazoval, ze syncek bude velky.Po cisarskom asi pol hodinu to nebolo nic moc, ale potom prisla sestricka, nieco mi pichla proti bolesti a uz bolo vsetko o.k.Na druhy den ma postavili na nohy, osprchovala som sa a doniesli mi maleho.Líhanie, otacanie sa na posteli a vstavanie z nej islo trosku tazsie, aj sme sa so spolubyvajucou zasmiali, ale kym som isla domov nic ma nebolelo.Ranu mam pekne zahojenu.

juliankaaa
7. jan 2012

No ja som rodila v roku 2009 cisarskym, tiez z dovodu polohy KP. No a teraz, v rozpati 2 az 6 tyzdov ma caka druhy porod, zatial neviem aky, ale az budem mat po tom napisem 😉 inak tentokrat sme zatial otoceny spravne 😀

m.i.r.i
7. jan 2012

@lenuliatko22 ja som mala cisarsky a kludne aj druhykrat...mala som tiez rodit prirodzene, ale po 8 hodinach co som sa neotvarala a maly nezostupoval som sla na cirarsky...bolo to vsetko predom znesitelne aj vdaka epi...takze ja som sla na prirodzeny porod uplne nastartovana..skoncilo cisarskym a ja si neviem vynachvalit..bola som rada kvoli malemu, lebo ze nakoniec aj pupocna snura bola okolo krku a ktovie ako by ho zo mna tahali, kedze nechcel zostupit...a radsej cisarsky ako klieste...a zotavovanie tak zo 2 dni bolo tazsie, co len dostat sa do sedu mi trvalo aj 10 minut..ale potom uz ani neviem ze nieco bolo...ved ked to rozchodis, je to pohoda...a dole nemas ziadne zranenie..ja pozitiva v cisarskom vidim, ako voci babatku aj voci zene..ale samozrejme, ze prirodzeny porod, hlavne ak je bezproblemovy je menej rizikovy..nechcem vyvolat dojem, ze sekcia je lepsia...ja som prirodzeny nezazila..ale ked hovorite niekedy o tom zotavovani a tak...tak ja som radsej zo 2 dni mala bolesti s jazvou ako 3 tyzdne si nemoct ani sadnut ako kopec mojich kamaratok, co kojili po stojacky, po leziacky, sedeli na plavacich kolesach, plakali na WC..uprimne zavidim maminkam co rodia rychlo a bez velkych nastrihov, cize su raz dva fit🙂

kili
13. jan 2012

keď ste rodili po sekcii vaginálne, nejak viac vás strážili?
ja mám TP preložený podľa uzv na 21.1., a tento termín je už podľa mňa správny, ale už v stredu, tj 18 ma chcú prijať v nemocnici na všetky tie vyšetrenia a aby som bola pod dohľadom. mne sa do toho teda vôbec nechce. a že ak sa nebudem otvárať, tak zas cisársky ☹ .
Nechápem, prečo mi nedajú normálne čas a tlačia ma, aby som do stredy porodila. Fakt neviem čo už by som mala robiť, aby malá šla von.

tea333
13. jan 2012

@kili v tomto pripade by som si na tvojom mieste dupla a hlavne sa opytala, preco..trvaj na tom ze ak nemaju dovod, tak chces pockat do terminu.

l.i.n.
14. jan 2012

no tak tato je otazka je podla mna skor na porodnika rodicky, resp. porodnik by mal rozhodnut po dohode s rodickou, a je vela dovodov ktore zavazia...to co sa hovori, nemusi byt pravda...tiez je individualne zotavovanie, ja som mala zotavovanie bez problemov, na druhy den som chodila, sice trochu zohnuta, a pri smiechu to bolo citit, ale inak uplne v pohode, na rozdiel od niektorych mamiciek ktore si ani na stolicku s kolesom nevedeli sadnut kvoli sitiu...a to nehovorim o inych neprijemnostiach na toalete....takze niekto mal bezproblemovy prirodzeny porod aj zotavovanie a niekto nemal problem ani po cisarskom reze...a kojila som po cisarskom bez problemov rok a pol...a bola by som aj dlhsie, keby som sa nerozhodla to stopnut...

medlin31
autor
16. jan 2012

@kili držkaj sa zlatko !

parpar
17. jan 2012

Ahoj,ja som rodila v 2004 tiez koli KP cisarskym ,druhe som mala uz prirozdene aj ked tam bol rozdiel len 21 mesiacov,moj doktor povedal ze ked nebude velke babo tak to skusime,co som citala na interntete myslia tym tak do 3,500 g,ale cely cas som bola na monitore a stale sa ma pytali ako sa citim kde mam bolesti a tak takze som bola pod prisnym dohladom koli jazve ,malá vazila 2710 g takze v pohode som ju vytlacila na treti krat,to lezanie na stole bolo narocne hlavne na krize ale to zotavenie po prirodzenom sa neda porovnat po cisarskom.Cisarsky porod je predsa len operacia,rozrezu ti brucho a prinasa to rizikoko ovela viac komplikacii a zotavovanie je ovela dlhsie kedze isty cas nesmies dvihat tazke a setrit sa musis atd.Som zdavotna sestra takze si rizika uvedomujem ovela viac ale nechcem tu nikoho strasit.Myslim ze kludne by si mohla rodit aj prirodzene,mozno by bolo dobre najst porodnika ktory s tym nema problem to skusit,lebo viem ze su niektory taky zasadovy(mozno to zalezi aj od kliniky) ze sa striktne drzia dvoch rokov alebo si len veci nechcu komplikovat zivot.Treti porod som mala tiez prirodzene a uz ma brali ako kazdu inu rodicku,ten bol este lepsi kedze som sa mohla volne pohybovat,drzim palce nech ti to vyjde

janka79
17. jan 2012

@medlin31 podla toho na akych lekarov budes mat pri porode stastie bude aj porod
ja som sla pred otehotnenim na prehliadku, ci je vsetko v poriadku a mozeme mat dalsie babo normalnym porodom...vsetko bolo v poriadku...aj babatko bolo dobre otocene, tak som sa tesila na normalny porod...pre istotu mi dali urobit predoperacne vysetrenia...ked som sla rodit, pripravovali ma na normalny porod, potom zrazu dosla lekarka-ta ista, co ma poslala normalne rodit, ze to bude riziko a bla bla, nech idem na cisarsky...povedala som jej, ze oni lepsie vedia ako ja, tak som sla...ale teraz som presvedcena, ze keby tam mam "svojho" porodnika, tak by to skusil normalne...asi sa len ponahlali, lebo by nestihli v klude oslavit prichod noveho roka... 😒

kili
17. jan 2012

však toho sa bojím, že na mňa niečo vybafnú, čomu ja nebudem vedieť protiargumentovať, a vlastne ani rozumieť, budem im veriť, premôže ma strach, a pritom to bude zbytočné. preto ma zaujímajú skúsenosti iných.
moja malá mala pred 2t približne 3400g, takže žiadne drobátko to asi nebude. Ja aj môj brat sme mali okolo 3600-3700g, tak s takou váhou tiež rátam.

parpar
17. jan 2012

Vsetko je velmi individualne.ked dieta nezostupuje a zena sa neotvara je dobre ked sa da spravit cisarsky,ale ked je vsetko v poriadku je porod nieco uplne prirodzene a preco by sa nechal niekto len tak rezat,po cisarskom sa musis setrit to ze sa citis ok neznamena ze nemusis davat pozor na ranu,moze ti tam vzniknut pruh,alebo schloferov tumor cize komplikacie do buducna ktore budes musiet riesit zasa chirugicky,ale samozrejme nemusi,tak isto aj pri prirodzenom sitie je individualne,mna sili dvakrat raz som mala len 2 stehy,prvy krat som bola nastrihnuta takze to bolo viac stehov ale ani raz som nemala vyrazne problemy so sedenim oproti cisarskemu to bola balada,zena by sa mala riadit svojimi pocitmi a malo by jej to byt do urcitej miery aj umoznene

salomuska
17. jan 2012

pozrite si aj temu https://www.modrykonik.sk/forum/tema/1-porod-ci... vela sme tu o tom popisali
za mna osobne hlasujem za prirodzeny, zotavenie super rychle a osobne sa mi po nastrihu sedelo ovela pohodlnejsie ako po sekcii...(a to ani nehovorim o vstavani k dietatu a naslednom kojeni).

medlin31
autor
18. jan 2012

Jáj, ženušky cicušky, ste hrozne zlaté, že tu píšete svoje skúsenosti, je to naozaj bomba, že človek môže počuť - čítať aj skúsenosti a rady názory.. je to naozaj super!Ďakujem Vám !!

parpar
21. jan 2012

Ultrazvuk sa moze mylit,teda je tam mozne ze vaha 500g hore dole🙂

verronnika
28. jan 2012

@medlin31 ahoj...táto téma ma potešila, pretože prvého syna som rodila sekciou v decembri 2010 a teraz druhé bude v septembri 2012, takže tiež rovnako ako Ty som otehotnela po roku...môj doktor tvrdí, že pokiaľ sa jazva veľmi nestenší a bábo bude do 4kg, tak nevidí problém rodiť prirodzene...vraj tie dva roky nie sú až také smerodajné a iné by bolo, keby som otehotnela dajme tomu do pol roka po sekcii, tam by sa tá jazva nestihla natoľko spevniť...som zo ZA a trochu ma prehovára rodiť v Trenčíne, že vraj tam majú s takýmito pôrodmi skúsenosť... škoda, že je také ťažké nájsť lekára, ktorý je zástancom prirodzených pôrodov, ktoré sú aj podľa novších výskumov pre ženu po sekcii menej nebezpečné než druhá sekcia...začína mi byť jasné, že je pre našich lekárov s "nízkymi platmi" jednoduchšie za pol hodinku odoperovať a dať si v kľude kávu, ako keby sa museli obťažovať sledovať Ťa pri prirodzenom pôrode ☹
snáď nám to dobre dopadne... 😉

medlin31
autor
28. feb 2012

@verronnika

Ajoj cicuška, no ako mám z toho zmiešané pocity, a dúfam, že tá možnosť tam bude, aby sme mohli ísť prirodzene, nehovorím, keby nastali niaké komplikácie tak sa na hlavu stavať nemôžeme a budeme sa musieť podvôliť a ísť na cisár. Neviem či by som volila TN pôrodnicu, pretože tam sa práveže s tými po cisárskych po pridozených moc nepárajú a je to jasné ako skončia. Ja som pri dcérke bola v PN, na sekcii, ale neviem no, baby čo tam rodili vtedy prirodzene, sa na pôrodníkov nesťažovali, naopak chválili.. jedine na čo sme tam nadávali, bohužial boli neochotné sestričky ( lenže mali toho chudátka moc), ale zase vysvetliť prvé priloženie alebo kojenie by mohli , to je neospravedlniteľné.. Rozmýšlala som, že keby čosi, tak by som asi išla zase tam, ale uvidím. Ako mi osud zamieša karty.. Každopádne, ak bude všetko ako má byť, tak by som do toho prirodzeného šla, verím, že to není prechádzka rúžovou záhradou, ale myslím si, že je to o 85 % lepšie to zotavovanie po prirodzenom lepšie ako po cisárskom, kde som sa dávala dokopy skoro 3 mes, atď... to si teraz pri dcérke ktorá bude mať v lete ( 4.8. mám termín pôrodu) 20 mesiacov, nemôžem dovoliť byť taký ,,maród,, Papa ,držkaj sa.. Inak čakám teraz už 2 týždne na výsledky triple testu, tak dúfam, že bude všetko v poriadku, lebo táto neistota , bojím sa.. papa a ďakujem za písanček

verronnika
28. feb 2012

ahoj @medlin31 som rada, že si odpísala... ja mám termín 18.9., malý bude mať 21 mesiacov vtedy... určite keby boli komplikácie, tak ani ja nevymýšľam a dáko prežijem, len ma rovnako desí predstava, že sa budem musieť po sekcii postarať o syna a aj bábo, môj muž je často na služobkách a po takej operácii má človek dosť starostí so sebou a nieto ešte zvládať deti a domácnosť...
ja som ani pri prvom nemala nejakú zdravotnú indikáciu na cisára, v Žiline nenechajú prenášať ani deň, hneď vyvolávajú a ja som mala veľký rozdiel medzi termínmi určenými podľa menštruácie a podľa ultrazvuku, tak boli presvedčený, že už 2 týždne prenášam a mohla som im vysvetľovať, že ja viem kedy som otehotnela a neprenášam... po vyvolávačke malý začal strácať ozvy... takže akútna sekcia, po všetkom mi primár prišiel povedať, že prenášaný nebol, šnúra bola omotaná okolo ruky a pravdepodobne si ju pritlačil... už viac gynekológov mi povedalo, že komplikácie s ozvami sú po vyvolávačkách úplne bežné... paráda, to človeka fakt upokojí ☹
čo už dúfam, že nám to teda vyjde a podarí sa prirodzene, nereálne to nie je, tak treba dúfať... asi nakoniec pôjdem skúsiť ukecať nejakého doktora do Čadce, aby sme to skúsili, ak bude šanca rodiť prirodzene a nerada to priznávam, ale asi aj za tú cenu, že si toho lekára zaplatím 😖
neboj určite budete v poriadku a hlavne treba mať na pamäti, že tieto genetické testy často vychádzajú falošne pozitívne (segra mala u oboch detí podozrenie na Dawnov syndróm a obe sú úplne zdravé)...
tak veľa pokoja a radosti Ti prajem... papa

nezbednica
29. feb 2012

Ahojte ja som mala tiež prvý porod cisarsky a teraz 10.2.2012 som porodila synčeka prirodzene bol to neopisatelne krasny pocit ked mi ho prvy krat priložili na bruško a neprespala som to ako pri cisarskom, moj porod bol celkom rýchly o 11tej mi začali silne kontrakcie a o 15.45 bol malý na svete, tiež mi lekári vraveli že musí byť babatko do 4 kil a kedže toto sme splnili malý mal odhad 3200 ale narodil sa 2900g, ked som sa pýtala na jazvu mi povedali že ta nie je až tak doležíta že najdoležitejšia je váha dieťatka. Ja som síce rodila po 3 rokoch od cisarskeho takže mi tvrdili že jazva už musí byť krasne zahojená. Teraz som po porode vyše 2 týždne a citim sa perfektne čo som sa po cisarskom davala omnoho dlhšie dokopy, jedine čo ma ešte trošku boli je jazva od nastrihnutia, ale to sa da vydržať. Keby som mala ešte raz rodiť určite by som sa znovu rozhodla rodiť prirodzene( teda ak by nebolo ohrozene zdravie dietatka alebo mna). Prirodzený porod som si omnoho viac užívala aj ked som sa možno viac natrápila ale stalo to za to. Aj lekári boli za prirodzený omnoho viac ako za cisarsky boli velmi zlatí a plne ma podporovali a obdivovali, pretože mi tvrdili že je strašne malo žien ktoré by chceli rodiť prirodzene, že oni ich prehovárajú ale oni nechcu.

medlin31
autor
3. mar 2012

@nezbednica
ajoj, no teda, napísala si to naozaj moc pekne, určite ako si písala, je to lepšie prirodzene ako na cisár, i keď verím, že ani ten prirodzený není ľahký.. ale to zotavovanie po tom, všetky kámošky mi tvrdia , že je to lepšie, a hlavne kvôli tomu chcem ísť do toho, teda ak mi páni doktori dovolia. Pri cisárskom sa s pánom doktorom - primárom dalo krásne dohodnúť za niakú tú korunku, ale mám krásnu jazvu, žiaden val ,ani komplikácie neboli. tak som rozmýšlala, či zase neskúsime toho istého pána doktora, dohodnúť sa s ním ako pri cisárskom ten som mala kvôli KP dcérky v brušku, či by mohol byť i na prirodzenom. mala som z neho moc dobrý pocit, len neviem ako to bude, nechám sa prekvapiť ako sa malé v brušku otočí, lebo ak by bolo zase zadočkom dolu, tak sa môžem rozlúčiť s prirodzeným. uvidíme ,každopádne moc ďakujem za tvoj názor a písanček, je to super, že sa dá aj takto prísť x informáciam či názorom, papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre