V ktorej pôrodnici na Slovensku sa dá rodiť prirodzene?

claudi1980
2. apr 2015

Ahojte, pátram po dobrých slovenských pôrodniciach, kde by bolo možné rodiť čo možno najviac prirodzene ... známa rodila v ČR a to, o čom u nás nechcú ani počuť, je tam úplne bežné a považujú to za moderné (výber ľubovoľnej polohy, nezasahovať do pôrodu, kým to nie je nevyhnutné, bonding a pod.) Žiaľ, my nemáme možnosť rodiť v zahraničí a u môjho gynekológa som s mojimi predstavami nepochodila, preto som sa sem prišla opýtať, či mi viete odporučiť kvalitnú pôrodnicu aj u nás? bývame pri Nitre, ale v rámci SR som ochotná docestovať v podstate kamkoľvek, ak by to stálo za to .. Je u nás rodiť prirodzene v pôrodnici vôbec možné? aspoň výber polohy a priloženie malého po narodení. Za každé odporučenie ďakujem

dush
2. apr 2015

Košice Šaca

inffinity
2. apr 2015

Banovce nad Bebravou 🙂

radka168
2. apr 2015

Ahoj,ja som rodila v Martine,prirodzene,bola som maximalne spokojna s personalom a to som tam rodila 2x obidvoch mojich syncekov a aj prilozenie bolo hned po porode,pre mna jeden z najkrajsich zazitkov v zivote.

seahorse27
3. apr 2015

Podľa mna záleží personálu, co ti umožnia. Treba sa na tom vopred dohodnúť. Ja som rodila prirodzene v Banskej Bystrici - s minimálnym počtom vyšetrení počas pôrodu, bez oxytocinu, bez nástrihu, mala som dotepanie pupočníka 3- minútové, malého som dostala hneď na brucho na priloženie... Toto všetko mi po predchádzajúcej dohode a schválení pôrodného plánu umožnil pôrodník, ktorého som mala zazmluvneneho. Bohužiaľ, už v BB nepracuje...Je potrebné dohodnúť sa aj s personálom novorodeneckeho odd.

mmmj
3. apr 2015

podla mna tiez Kosice Saca

albao
3. apr 2015

Banská Štiavnica

lajlilinka
3. apr 2015

Martin, je to ' baby friendly' pôrodnica. Počas pôrodu máš k dispozícii fit lopty, sprchu, môžeš chodiť aby gravitácia pomohla...Bonding je tam samozrejmosť, samozrejme na nevyhnutný čas počas dôležitých vyšetrení ti bábätko zoberú. Po pôrode ho môžeš mať stále pri sebe, je to na tebe. Jasné že záleží aj na tvojom a jeho zdraví... Tu človeka ukludnuje, že tu máme aj špičkové centrum zamerané na predčasne narodené deti...
Celá pôrodnica a ženské oddelenie je zrekonštruované, izby sú po dvoch...

Prístup sestriciek a lekárov je super, akurát je naozaj potrebné ich počúvať, lebo ak je mamička hystericka a nespolupracuje, ťaží prácu im a hlavne sebe porod, vedia aj pokricat...

Chodia sem rodiť ženy z Kysúc, Oravy, Liptova, Žiliny...asi na tom niečo bude...

ninan2
3. apr 2015

Banská Štiavnica, Topoľčany, Dunajská Streda, Trenčín. Ale polohu si nevyberies nikde v SR. Bonding by tu mal ísť.

sue
3. apr 2015

Uplne prirodzeny porod nie je mozny zatial nikde na Slovensku...ZATIAL... Maminy maju rozne predstavy,rozne priority a maloktora si realne uvedomuje, co je "prirodzeny porod" 🙂 treba sa vopred pytat, dohodnut, trvat na svojom, vediet preco chcem to ci ono a samozrejme sa nalezite na porod aj pripravit - neda sa ocakavat, ze zena porodi skutocne prirodzene ak 9mesiacov len lezi...a nema napr.ziadnu kondiciu,nepocuva svoje telo a ocakava od lekara, ze jej povie, kedy ma tlacit 🙂 Pisala som do niekolkych porodnic na Slovensku. Absolutne ani z jddnej neprisla odpoved,ze ano, mozete u nas porodit prirodzene ak bude vsetko s vami a dietatom v poriadku.

bonaqa2013
3. apr 2015

Rodila som 4 krát v MT, pretože bývam 10 km od nemocnice. Dieťa mi priložili len pri 3 tehu, v roku 2008. Predtým ani potom už nie. Celkom OK, len tá poloha na chrbte s vyviazanými nohami mi vždy vadila..... No ale asi pre lekára je to najlepšie.

dkant74
7. apr 2015

Dobrý . aj ja hľadám nejakú pôrodnicu kde by som mala možnosť porodiť podľa aj mojich predstáv.
No nie je to ľahké.Bola som v Topoľčanoch osobne, kde mi povedali ,že môžem rodiť prirodzene , ale na pôrodníckej posteli a veľmi sa s pôrodom do vody nehrajú.Lepšie je asi na posteli.Nezdá sa mi ,že stále len doktori sú tí ,ktorí rozhodujú o stave pôrodu a preto budem hľadať pôrodnicu, kde možno nájdem pôrodnú asistentku a lekára ,ktorí budú trošku počúvať aj mňa.Škoda ,že u nás už nie sú pôrodné babice ,ktoré ovládali toto úžasné remeslo dokonale a naozaj sa snažili rodičke pomôcť a nič neurýchľovať, neničiť ženskú intuíciu.
Veď len spoločne sa dá tento zázračný akt zvládnuť.
Držím palce ,aby ste našla tú správnu cestu.

eaka
15. sep 2015

Takze stale nic??? Pokrok v tejto veci je na SK velmi pomaly ☹

diankak
18. sep 2015

Ja som taku porodnicu bohuzial nenasla. Porodila som nakoniec vo vyskove v cechach, v klaku na zemi, vsetko islo tak ako som chcela ja, na vsetko sa pytali a maximalne vychadzali v ustrety. Aj druhe tam pojdem urcite...

emelia18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
20. sep 2015

@eaka
@emelia18 No ja som rodila prirodzene, úplne super pôrod - podľa mojich predstáv pred pomaly 8 rokmi v ZA. 😉

dulkagabulka
27. sep 2015

Téme prirodzených pôrodov sa venujem roky. Pri našom monitoringu pôrodníc /nájdeš vvo voľne stiahnuteľnej publikácii Ženy Matky Telá na www.zenskekruhy.sk/ sme zistili, že ani oficialne židna pôrodnica prirodzený pôrod nepodporí. Neda sa ani dohodnúť. Jediný prirodzený pôrod , o kotorm viem, a ktorý poporoval personál, teda aj s výberom polohy a bez medikamentov, sa udial v Žiari nad Hronom. Žena si želala rodiť bez medikamentov a zásahov v klaku na 4 a tak aj porodila. Neviem zaručit, či to bude tak u každej ženy, ale pôrodné prianie tejto ženy viselo na nástenke s upozornením od primára: " Vyhovieť všetkým požiadavkám.". V ostatných pôrodniciach zažiješ vaginálny. Nie prirodzený. Ženy, ktoré ti tu píšu vety typu"Bonding je samozrejmosťou, iba dieťa zoberu odvážiť a odmerať..." si neuvedomujú, že rutinné odobratie bábatka na meranie a váženie, aj ked ho potom vratia matke, je poškodzujúca praktika, ktorá určite do prirodzeného pôrodu nepatrí.

zuzanagarelova
30. sep 2017

@sue preto som rodila nakoniec v Brne vo fakultnej ani v Breclav nedodržali čo sľúbili na prezentácií a zdrhli sme do Brna a tam boli milí vyšli v ústrety plánu hlavne Nikolka rodila som v máji 2015 uvidím kde budem rodiť budúci maj lebo dnes boli dve čiarky a musím zistiť ,že či je tam asistentka Nicolka bola skvela ako usmerňovala doktorku pred zásahmi

dkant74
1. okt 2017

v žiadnej musíte ísť za hranice nášho štátu, kiež by sa nám podarilo u nás zmeniť ľudí a legislatívu, držím palce

miriam223344
4. nov 2017

@dulkagabulka. A co tak napisat peticiu za porody v dobrovolnej polohe. Toto co deje sa uz musi zmenit. Dokedy budeme trpiet len za to aby to doktori mali pohodlne. Mali by sa zeny spojit. Urcite by sa nazbieralo dost podpisov aby nastala zmena.

miriam223344
4. nov 2017

Zistila som, ze peticia uz existuje. Prosim podpiste a zdielajte. https://www.peticie.com/porod

meggieya
7. feb 2019

Dievcata, je rok 2019 zmenilo sa nieco v porodniciach? kde je to momentalne na slovensku najlepsie? najprirodzenejsie?

memibebi
23. máj 2019

@meggieya to by ma tiež zaujímalo...

mioliv
14. jún 2020

ahojte je rok 2020 , zmenilo sa niečo :( mám vybranú pôrodicu v CR ale je to 3h planujeme tam ist tyzden pred....ale je môžné , že sa vypýta skôr tak haldám alternatívu na SR , ale zatiaľ som sklamaná zmatená......Máte dáke pozívne správy 🙏❤

chrumka333
14. jún 2020

@mioliv možno TN, ja som tento rok rodila v ZA, nebolo to zlé, avšak úplne podľa mojich predstáv to nebolo, pôvodne som chcela Vsetín, ale korona....

menoruze
4. máj 2021

@sue kde sa da prirodzene na Morave? ak mozem poprosit, kludne aj do sukr. spravy, myslim NAOZAJ prirodzeny porod

miriam223344
24. jún 2021

@menoruze urcite Vsetin. rodila som tam moje druhe dieta. aj ked som zo stredneho slovenska. oplatilo sa. isla som o tyzden skor. mali sme tam vybavene ubytko

menoruze
25. jún 2021

@miriam223344 a mozem poprosit kontakt na ubytko?

miriam223344
1. júl 2021

@menoruze ano. pisem ss

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre