Vyvolaný pôrod a epidurál

dona2003
19. feb 2018

Dobrý deň. Žienky chystám sa na vyvolaný porod teraz vo štvrtok. Budem mat aplikovaný epidural. Chcem sa Vás spýtať ako to je s vyvolaným pôrodom? Veľa žien mi povedalo ,že bolesti sú horšie. Mala už niektorá z Vás vyvolaný porod a aplikovaný epidural? Vopred dakujem za odpovede

stratenaneznama
19. feb 2018

Ten oxitocin je fakt mega bolest ale ja som epidural nemala dali mi to na konci pôrodu a viem to porovnat 10x silnejšia bolest oproti kontrakciam normálnym. To som vydržala max 45minut a museli urobit sekciu

martinaon
19. feb 2018

Ja som mala obidva porody vyvolavane. Prvy som mala s epiduralom a druhy bez. Lebo mi ho nestihli pichnut. Porod s episuralom pohoda. Bez epiduralu to bola riadna bolest. Ale od prepichnutia plodovej vody to tvlo len 3 hodky. A stravila som ich vacsinou v sprche na fitlopte. Tak som to nejak zvladla. Aj ked tie posledne bolesti asi hodinku som si vypytala rajsky plyn. Je to individualne u kazdej....

mungi
19. feb 2018

Ahoj mne vyvolavali tou tabletou co sa zavedie ku krcku a ma spustit porod, dali mi ju tam okolo jedenastej vecer, o jednej v noci som prisla na porodnu salu ale neotvarala som sa len som mala kontrakcie, ked uz som bola okolo jedenastej dopoludnia otvorena aspon na tri cm tak mi pichli plodovu vodu a az vtedy to boli riadne bolesti, nevydrzala som a pytala som epidural, fakt mi od bolesti pomohol a aspon trochu som si oddychla, prestal posobit akurat na samotny porod o 14:35 som porodila a dopichli ma na sitie, ktore som necitila, za mna epidural ano

iukas
19. feb 2018

mne vyvolavali druhy porod tyzden pred terminom cipkom aj hamiltonom, stale sa ma chodili pytat, ci uz nieco citim a vela som necitila.. potom ich to prestalo bavit, supli ma na porodnu salu a pichli mi epidural... takze za mna riadena vyvolavacka s primeranou starostlivostou + epidural = radost rodit, jednoducho pohoda, bolest uz len pri samotnom porode poslednych 15 minut.. pri prvom porode mi kontrakcie spustil obycajny klystir na prijme a kedze bol krcek zavrety, skriabala som od bolesti po stenach, co ma nechavali, kedy to same prirodzene postupi..

sasanja
19. feb 2018

@dona2003
Podla mna, ak indikacia na vyvolavanie je, tak by som sa nebranila...Ak nie je potrebna, tak urcite uprednostnit prirodzeny porod...A uvidis sama, mozno to pojde, tak rychlo, ze ani epidural nebudes potrebovat...
Mne indukovali vaginalnou tabletkou a oxytocinom prvy porod a zo ziadnych kontrakcii zrazu take hned kazde 2-3 Minuty...Napriek tomu som da neotvarala a bolesti ma velmi zaskocili...po epiduralnej anesteze sa mi velmi ulavilo🙂
Pri druhom to slo vsetko prirodzene...kontrakcie sa postupne stupnovali a vedela som pekne predychat a netrebalo ani epidural🙂
Neboj vsetko zvladnes!Podla mna treba brat, ako to prijde...Drz sa!

jana_eyre
19. feb 2018

neda sa to uplne porovnat, ani dva vyvolavane nie su rovnake a nemuaia byt rovnako. bolestive..

prvy porod som mala spontanny, praskla mi voda doma, ale otvarala. som sa velmi, velmi pomaly, takze epidural mi dali az po par hodinach trapenia, (kedze sa moze. davat. az ked je zena otvorena okolo 3-4prstov, ci viac? uz si nepamatam) bolest som vnimala dost, pred poslednou dobou porodnou mi epi nedali, az potom takze aj to. som si uzila..

druhy porod vyvolavany z dovodu prenasania, epi tak ako pri prvom som dostala po par hodinach trapenia, lebo. som sa pomaly otvarala.. bolesti boli obrovske, nemali tu tendenciu znizovania a zvysovania, proste jedna dlha kontrakcia.. pred samotnym porodom mi nedali epi, lebo anesteziolog bol na obede.. mala bola obrovska a to bolesti pridalo..

posledny porod bol tiez vyvolany, mala som preeklampsiu a bolesti neboli take silne ako pri druhom.. sice tiez to bola akoby jedna kontrakcia (ako samozrejme tam. boli pauzy ake monimalne oproti. spontannemu porodu) ale nevnimala som to ako na umretie ako pri druhej.. iba tu som stihla tri davky epi, ale ta tretia mi vobec nezabrala, az ked ma. uz sili...

pri vsetkych troch porodoch mi jedna davka epi vydrzala hodinu, hodinu a pol.. s epiduralnou anestezou to nie je bezbolestny porod, iba si oddychnes ked sa to uz naozaj neda vydrzat.. teda mam znamu co vraj naozaj nemala ziadne bolesti, ja ale k takym zenam nepatrim.. napriek tomu som rada, ze som epi mala aby som nabrala dalsi dych..

skumavka
19. feb 2018

Mala som tri porody s epiduralom. Vyvolavany som mala len treti. Rovnako ako pise zienka vyššie, epidural mi zafungoval na cca 1 a pol hodky pri prvom aj tretom pôrode a dovolil mi tak oddýchnuť si od bolesti. Zaujímavé je, ze pri tretom pôrode mi uz druhykrat dopichnuty epidural vobec nezabral.
Druhy porod som si vychutnala cely, epi mi totiz pichli prilis neskoro.

pugosal
20. feb 2018

Ahoj ja som mala prvý cisársky. Druhý bez vyvolavaciek trápila som sa cca 10 hodin. Bolesti riadne. Už som šla rodiť a sestrička ma poslala na izbu že nemám vzdychat a pichli mi injekciu na zastavenie kontrakcii našťastie nezabrala malý už bol v pôrodných cestách a keby sa tam zasekol zomrel by. Narodil sa priduseny. Treti mi vyvolávali a to som prišla s bolesťami tak nechápem, bolesti riadne myslela som ze budem skrabat stenu, bola rom dosť dotrhana. A štvrtý mi vyvolávali tiež to šlo dosť rýchlo ale bolesti tiež riadne, tu ma už nastrihli tak menej šitia.

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darina2711
12. máj 2020

Aj ja som mala oxitocin,malému sa nechcelo ísť von a lekárom čakať 😀😀bolesti hrozne ,suchota v ústach,už som myslela že to nedám....epi som mala počas kontrakcii,neskutočná úľava...no samotny pôrod bol citeľný neskutočne,no pri šítí mi dali druhú dávku a to vďakabohu,šili má zvonka i zvnútra a to mi vyberali placentu manuálne🥴takže vďaka nej som šitie zvládla bez bolesti len mierny pocit že sa vo mne niekto hrabe 😀 takže kebyže idem druhý krát tak jednoznačne z epiduralkou

akirlu
12. máj 2020

Ja som vyse dva roky hovorila, aky je vyvolavany porod priserne bolestivy, a zaprisahavala som sa, ze druhe uz porodim prirodzene a bez epiduralu. Doktorku som ukecala, aby dala babatku este 2 dni, hoci som uz tyzden prenasala. No nakoniec sa to rozbehlo prirodzene, bolo to najprv znesitelne, ked vsak prisli kontrakcie uz kazde dve minuty, bolo to peklo, uz som len vrestala. Ked mi povedali, ze som malo otvorena, a ze porodim tak o 7 az 8 hodin, tak som okamzite ziadala o epidural. Odvtedy som uz nikomu vic nepovedala, ze vyvolavany porod je viac bolestivy nez prirodzeny..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre